Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a Bibliáról?

Mi a véleményed a Bibliáról?

Figyelt kérdés
2021. febr. 7. 15:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Mesekönyv, ahogy minden más mitológia is
2021. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
29%
Ez elég általános kérdés egy érzékeny témáról. A vallás rovat tele van mindenféle véleménnyel. Azok is a legkülönbözőképpen megfogalmazva: építően vagy rombolóan. Valószínűleg itt sem lesz másképp. Én hiszek abban, hogy a Biblia Isten üzenete számunkra, amit emberek által adott nekünk. 18 éve ez alapján élem az életem, és óriási a különbség az az előtti életemhez képest. Azóta folyamatosan olvasom, és tanulok belőle rengeteget.
2021. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
71%
Tele van horrorisztikus népirtásokkal, amiket állítható egy "végtelenül szeretetre méltó" lény utasítására hajtott végre egy magát azóta is kiválasztottnak gondoló népcsoport.
2021. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Ha a középkori keresztények nem lettek volna ennyire aggresszívek, szinte biztos, hogy a 21. században nem is ismernénk. Igazat adok az egyesnek, mesekönyv, amihez rengeteg vér tapadt.
2021. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
25%
Szintén az egyesnek adok igazat, tökéletesen megfogalmazta azt amit én is gondolok róla.
2021. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%

Túlértékelt tanmese gyűjtemény. Kb mint az állatos fabulák.

Mindig elképedek, amikor vki szó szerint értelmezi. Pl amikor keresik Noé bárkájának maradványait és hasonló agybajok. Mintha keresnék azt a teknőst amelyik legyőzte a nyulat versenyfutásban. Elképesztő tényleg. Tanmese! Nem történelem könyv!

2021. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
A világ egyik leggonoszabb könyve, mely semmi másról nem szól csak halálról és rabszolgaságról.
2021. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
7-es mit értesz azzal hogy rabszolgasagrol?
2021. febr. 7. 16:09
 9/29 anonim ***** válasza:
17%

Érdekes mégis rengeteg gazdag tudás származik olyan emberektől, akik hittek a Bibliában. Biztos nem a véletlen segítette őket. ;)

Egyébként erről nem lehet ilyen primitív, gyakoris szinten vitatkozni. Kútvölgyi Lóránd egyetértek veled.

2021. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

"Érdekes mégis rengeteg gazdag tudás származik olyan emberektől, akik hittek a Bibliában. Biztos nem a véletlen segítette őket. ;)"


Érdekes, szerintem azok az emberek akik azt a rengeteg gazdag tudást világra hozták szerintem a legtöbbjük evett fehér kenyeret. Véletlen lenne? A zsenialitásuk kulcsa a fehér kenyér evés. Na kb ennyi köze van a két dolognak egymáshoz.

2021. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!