Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önfejlesztésről elmondjátok a...

Önfejlesztésről elmondjátok a véleményeteket légyszi?

Figyelt kérdés
2021. jan. 22. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Megnéztem néhány ilyen videót, átnéztem néhány ilyen könyvet. Arról van bennük szó, hogy motiválódj, legyenek céljaid, ezeket érd el. Szerintem annyira nem hatásosak. Mindig arról van benne szó, hogy ha valamit nagyon akarsz, azt meg lehet csinálni, főleg, ha nagyon motivált leszel. Ugyanakkor személyiség nem fejlődik tőle, nem lesz nagyobb rálátásod a világ dolgaira. Ha valójában önfejlesztést szeretnél csinálni, olvass sok klasszikus (Dosztojevszkij, Tolsztoj, Dickens stb.) könyvet és gondolkozz el róluk. Ezekből politikai, társadalmi, pszichológiai folyamatokat sokkal jobban meg lehet érteni, mint az önfejlesztő könyvből.
2021. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
85%
Én pont project alatt állok, és azt kell hogy mondjam eddig jól megy...nem olyan nehéz igazából. Csak annyi az egész hogy keresek magam elé célókat, új ismerősöket akiknek van eszük és ki kérem a vélemyéüket magamról, hátha tudnak valami építő jellegüt és mondani amiben esetleg fejlődnöm kellene. Nagyon sokan szoktam gondolkozni magamon és más embereken ill. Kulombozo szitukon is hogy miképp történhetett volna ha... és ezekből merítek. Átgondolom, leszűrom a lényeget. Ha esetleg érdekel valami vagy szeretnél kérdezni valamit csak írj rám bátran.
2021. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, elmondom. Az egész életemet változtatta meg.

Új mentalitásom lett, és sokkal boldogabb vagyok azóta. Megismertem magamat, és elengedtem rengeteg régi hiedelmemet, ami visszahúzott.


Bár azóta már az önfejlesztő szakágban dolgozom, nem azért reklámozom neked, hogy talán egyszer majd az ügyfelem legyél.


Hanem azért, mert tényleg nagyon hasznos - ha nem a leghasznosabb - dolog, amit tanulhatsz, mert az életed minden területén kamatoztatni tudod.

2021. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az önfejlesztésnek rengeteg ága van, nem tudom pontosan, mire gondolsz.

egy új szakma tanulása, sport, stb. ez mind önfejlesztés.

értelmes kihívások elé állítani magad, látni, ahogy kitartással elérsz dolgokat, ez is önfejlesztés.

a személyiség fejlesztése szerintem a fentiekkel is történik, sőt.

a mindennapi életben más emberek tükörként szolgálnak. pl. ha megbántunk valakit, elgondolkozhatunk, miből adódott, és próbálhatunk javítani a viselkedésünkön. ha az ember hallgat a belső hangjára akkor pedig egyre őszintébb lehet önmaga felé és nem kell megjátszani magát mindenfélének.

Igazából nem tudom, mire gondolsz pontosan, szerintem fejtsd ki picit jobban a kérdésedet.

2021. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én se tudom melyik részére gondolsz pontosan, így én az új dolgok tanulásra korlátozom a válaszom. Szerintem azt mindenképp megéri.
2021. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!