Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Találtatok már vmit a félelem...

Találtatok már vmit a félelem leküzdéséhez? Mi segít nektek, ha féltek vmitől? Akár a nyilvános beszéd, vagy első munkahely.

Figyelt kérdés

Mindig félek belekezdeni vmibe, mert ha elrontom akkor egész nap rossz érzés lesz benne. És ez később is elő fog jönn a depis napjiamban, hogy béna vagyok és elrontom mindig, nem tudom kezelni.

Jelenleg kéz dologtól félek:

Holnap be kell menni az iskolába rajzolni. És általában jók a rajzaim, de mivan, ha pont akkor fogom elrontani nagyon, mikor fontos lenne?

A másik pedig az első diákmunkámtól. Dadogok és kasszába is betehetnek ( 1 hónapig biztos.)

Nem mindig tudok beszélni emberekkel és nagyon zavaró lesz, ha nem kell maszkot hordani. Tudom, hogy neki kell menni. Csinálni kell. De úgyérzem egyszer elfog kapni a sírogörcs ott a kasszába. Megmondhatnám, hogy nem akarom csinálni, de egy kis ideig kb. Fél vagy 1 óráig megakarom próbálni. De 8 órát nem bírnék ki.


2021. febr. 8. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd úgy hogy nem veszted el az életed ha el is b..szod és bármikor újra kezdheted.
2021. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megcsinálod, akkor is, ha félsz. Egy idő után a megszokás és a sikerélmények miatt elmúlik a félelem.

Nyilvános beszédnél sokat segít a humor. Ez oldja a feszültséget benned és utána könnyebb lesz.

2021. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2021. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már nem szart fantáziálni hanem kellemes, meglepő helyzetet?
2021. febr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"És általában jók a rajzaim, de mivan, ha pont akkor fogom elrontani nagyon, mikor fontos lenne?"


Tényleg, mi van akkor? Mi a legrosszabb, ami történhet?

Valaki azt mondja rá, hogy szarul sikerült, vagy kapsz egy rossz jegyet?

(Érdemes ezen a forgatókönyvön szorongani?)


"Dadogok és kasszába is betehetnek ( 1 hónapig biztos.)"


Egyelőre ez az egyetlen, ami tényszerű, a többit te képzelted be magad mögé. Az a személyes tapasztalatom, hogy általában az ember sokkal jobban helytáll az ilyen szituációkban, mint azt várja.


Ne bénítsd le saját magadat a félelmeiddel. 99%, hogy nem következik be az a reakció, amitől tartasz. A kasszásnak amúgy sem a beszélgetés a feladata, hanem lehúzza az árucikkeket, megkérdezi, adjon-e szatyrot, hogyan akar a vevő fizetni, elkéri a pénzt, és visszaad.


Az emberek 99%-a ennél nem vár el többet.

2021. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A legrosszabb ami történhet, hogy cikis helyzetbe kerülök.😅

És megis történt ma. Nem is stresszeltem rá, nagyon hamar végeztem vele. Amit ők 1 óra alatt csináltak, nekem max. 10-20 perc volt🥴. De jó lett. A festést csesztem el és most elöszőr enyém lett a legrosszabb és mindenki megnézet. Elég cikis helyzet volt.😬

2021. febr. 9. 18:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Na látod, és túlélted. :D

Legközelebb már nincs miért félned tőle.

2021. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, a testem túl élte, de az elmém nem😅. Mert leégtem. És rossz benyomást keltettem emberekben.
2021. febr. 9. 21:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, az elméd is túlélte. :) A rossz érzésed meg majd el fog múlni.

Mert mi van akkor, ha nem te festesz a legjobban? Sőt, mi van, ha tiéd a legrosszabb?


Semmi nincs. Én csetlek-botlok a sípályán, kis híján belefulladok egy ötvenméteres medencébe, mégis jó szakértő vagyok a területemen. És nekem a háromból csak az utolsó fontos.


El kell engedni sok mindent, az életben nem leszel, és nem is lehetsz mindenben jó. Arra koncentrálj, ami érdekel, és amiben fejlődni akarsz.

2021. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pont ebben akarok jó lenni. A legjobb lenni. Meghogy, ne égessem le magam mások előtt. De persze ez nem mindenkinél lehetséges...


Köszönöm a válaszaidat!😌🥰

2021. febr. 9. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!