Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés lehet annyira...

Milyen érzés lehet annyira butának lenni, hogy még azt se fogod fel, hogy buta vagy?

Figyelt kérdés
Ugye ha értelmes vagy, akkor tudod, hogy mennyi mindent nem tudsz. Ha buta vagy, akkor erről ugye fogalmad sincs. Vajon ez milyen érzés lehet? Az ilyen buta embereknek könnyebb az életük? Mindig boldogok, nem agyalnak/aggódnak soha semmin?
2021. febr. 9. 06:58
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Jó, akkor meg van rendezve. Nem fogok vitatkozni. Maximum azt tudom elképzelni, hogy néha van benne beépített ember, amikor nincs elég hülye alany. De nem az észbontókról szólt a kérdésem, csak arról jutott eszembe.

De azt hiszem, feladom :D

2021. febr. 9. 07:24
 12/26 anonim ***** válasza:
88%
A buta emberek talán egyszerűbb, de mindenképp boldogabb életet élnek. Milyen érzés lehet? Nyugodt, felszabadult, boldog. Könnyebb az életük? Nem hinném. Mindannyiunknak szinte ugyan azok a problémák jutottak, max a hozzáállásuk lehet más. Mindig boldogok? Kétlem. Nekik is lehetnek párkapcsolati, magánéleti problémájuk, amitől ők is ugyan olyan szomorúak lesznek, mint az okosabbak. Soha nem agyalnak/aggódnak? Ezt sem hiszem, de jóval kevesebbet. Talán ők vannak a legközelebb ahhoz, amiről szinte a legtöbb önfejlesztő könyv szól. A jelenben/mostban élni. Nem töprengeni a múlt hibáin vagy a jövő lehetőségein.
2021. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%
@VargaIrén
2021. febr. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
71%
Kérdezd a fideszbirkákat...
2021. febr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem, sajnos nem megrendezett, ilyen hülye gyökér emberek élnek Magyarországon, és világszerte. Szép új világ... De ha megnézed, a műsorba a legtöbbet cigányokat hívnak be, akár az igazi akár a magyar-cigányból kerül ki... (utóbbi tán még rosszabb)
2021. febr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, titpikus példa erre a magyar trashcelebek. Pl.Varga Irén azt hiszi, hogy egy szép,csinos,tehetséges énekesnő, aki nagyon jól és gusztusosan főz,miközben a Bio-vegán salátában vákumos szalámit tesz... Azt hizsi ő igazi celeb és rajongó tábora van. Live-jaiban pl.olyan mondatok hangzanak el hogy "ha mindenki olyan komoly vóna mint éjn, nem lenne semmi probléma"... Tehát igen, ők nem tudják milyen buták, mennyit lehet az életben fejlődni, tanulni, művelődni, nap mint nap.


Vagy akár nézhetjük a Mónika shows vagy a ValóVilágos "celebeket" akik azt hiszik ők most áttörést értek el, médiaszemélyiségek lettek, híres emberek, közben pedig az Rtl-nek csinálják a nézettséget és a pénzt, minközben megalázzák magukat bent pár tízezer forintért.


Szóval igen, az ilyen emberek azt hiszik ők tökéletesek és mindenki irigy rájuk aki kritizálja őket mert ők már elértek valamit. És soha nem fogják belátni hogy mi a különbség aközött amit ők csinálnak, ami trash és a művészet között amit az igazi sztárok csinálnak.


De sajnos ebben a fogyasztói társadalom is hibás. Hogy miért? Azért mert ahhoz hogy valaki alkosson ahhoz rögös út vezet,amit rengeteg kompromisszummal, lemondással és alázattal kell végigjárni, közben folyamatosan szembesülni a hibáikkal, és újra és újra felállni, korrigálni, fejlődni, hajtani addig míg értéket nem adnak ki a kezükből.


De a mai fogyasztói társadalomnak nincsenek ilyen igényei igazi művészekre vagy médiaszemélyiségekre, mert egy trash tartalom akár több ezerszer több nézőt,kattintást eredményez, mint egy jól összerakott, komoly munkabefeketéssel készült tartalom. Legyen szó bármiről. Pl.Erős Antónia rengeteget tanult és évtizedekig alázatosan és szorgalmasan végezte a munkáját mire az ország egyik elismert műsorvezetője lett. Győzike egyenesen a Győzike show-ból landolt a Belevalóba, Schumaher Vanda egyenesen a semmiből és ott trashelik a műsort, szánalmas, dilettáns idióták, akik azt se tudják mit jelent a műsorvezetés. De vajon kinek van több nézettsége? Ki a napi beszédtéma? Kinek van több követője? Stb. Hát nem Antóniának.


Vagy ha utána olvasol egyes sztárok igencsak keservesen, vért izzadva vívták ki maguknak a hírnevet, Pl.Lizzo is mesélt arról, milyen nehezen jött számára a siker, a kezdeti számai rendre megbuktak, depressziós lett és már-már fel akarta adni az éneklést, mire felcsillant valami, mintha érdekelné az embereket a zenéje. És azóta is a munkája és teljesítménye árán kúszik egyre feljebb. VV Digo tett "énekesként"? Bement egy szenny műsorba, ahol az adófizetők pénzén dorbézolt a luxusba és Ginát ujjazgatta, aztán ezt az ismerettséget kihasználva ki is adott már 2-3 klippet is. Vagy vannak ezek a kis szánalmas youtube "rapperek", akiknek még a nevük is felejthető nemhogy a zenéjük, mint BSw, Mário, Virabell meg hasonlók feltöltik a semmitmondó, egyforma szövegeiket, amikben luxusmárkák neveit ismetelgetik és kapják a kattintasokat.


Tehát sajnos ott tartunk hogy a mai társadolmban nem is szükségelteik intelligencia és igényesség, hiszen a hitvány alakok élnek meg. És ez jó nekik is mert azt hiszik sztárok es sajnos jó a fogyasztóknak is merr trashre szomjaznak, mindegy hogy az agysorvasztó.


Egyenlőre sajnos nincs is igény intelligens emberekre.

2021. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

#12

Köszönöm a válaszod! Valóban így lehet, ahogy mondod.


#14

Ugye, hogy van összefüggés? Durva.


#16

Akikről írsz, nagyrészt nem ismerem őket, de valóban igaz, hogy erre van igény. Ez nagyon szomorú.

2021. febr. 9. 08:02
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
A világ legnyugottabb érzése lehet szerintem.
2021. febr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
68%

Én buta vagyok mert tanulni kellene 5 tárgyból érettségire de én csak 1-ből szoktam.


Nem is tudom... Olyan semlegesen érzek. Túlzottan vidám se vagyok, de azért szomorú sem. El vagyok a magam kis világában.

2021. febr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

#19

Szerintem te nem vagy buta, ha már elgondolkodsz ezen, hogy lehet, hogy buta vagy! Ráadásul helyesen írsz, a buta emberek erre képtelenek, nézd csak meg a 7-es válaszolót:


"Nem fogod elhinni de az észbontók egy megrendezett műsor olyan buta embereknek mint te vagy.Nyugtass meg hogy nem vetted be..."


Nem használ vesszőket és azt sem tudja, hogy a mondatvégi írásjelek után szóköz kell.

2021. febr. 9. 09:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!