Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furán néztek egy olyan emberre...

Furán néztek egy olyan emberre, aki 23-24 évesen nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Persze gondolom ez függ a hátterétől is, pl.egyetemre jár e vagy valami mást tanul, beteg,jómódú családban él stb...

De általánosságban mit gondoltok, ha valaki ennyi idősen nem dolgozik?



2021. febr. 11. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
A háttérnél csak az egyetem a lényeges. Ha nem tanul, akkor elég ciki, főleg, ha még sosem dolgozott.
2021. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem tanul, se semmi, és csak otthon van, az fura. De pl. ha egyetemen van, az érthető, sokaknak nincs energiája és ideje sem egyetem mellett dolgozni, és sokan ilyenkor még otthon laknak, így nincs is rá szükségük.


Viszont ha az adott ember semmit se csinál, még se dolgozik, az fura. Oké, most ha egy 23-24 éves azt mondja nekem, hogy ő nem dolgozik, de egyetemre se jár, akkor nem rögtön negatívan írom le, mert lehet több dolog is a háttérben. Viszont nekem fura, ha valaki csak random nem dolgozik, mert pl. a szülei eltartják. Vagy nem tudom, én nagyon rosszul érezném magam, ha olyan idős korban se nem tanulnák, se nem dolgoznak, és más tartana el teljes mértékben.

2021. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem, alapvetoen nem erdekelnek idegenek, ha ismeros, megkerdem mit csinal esetleg tanacsot adok szerintem mit kene tegyen ha nem elegedett ezzel a helyzettel.
2021. febr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most ha odajön egy 23-24 éves, hogy nem dolgozik, attól nem fogok rá sehogy sem nézni. Hiszen nem ismerem, nem tudom mit csinál, nem csinál, hogy éli az életét, stb.


Ismerek olyanokat akik nem dolgoztak iylen idősen viszont tanultak és látszott rajtuk a céltudatosság, talpraesettség és hogy van egy irány az életükben.


Meg ismertem olyat, akin látszott, hogy se célja, se motiváció, semmit nem csinál csak "van". azt sem furának mondanám mert megvan a véleményem róla, de hát nem az én életem.

2021. febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha tanul, vagy munkaképtelen rokkant, akkor teljesen rendben van. Akkor is, ha elveszítette az állását, vagy lejárt a munkaszerződése.

Legfontosabb szempont nálam az, hogy mi a célja, a szándéka? Ha a semmittevés, mások kihasználása, akkor nem tudok rá felnézni, sőt!

2021. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Millió oka lehet, attól függ. Meg hogy hogyan áll hozzá a dolgokhoz. Ha nem arrogáns de gazdag a család pl. és nem szorul rá, engem nem zavar. Az zavar amikor pl. a kispénzű szülein élősködik mert nem tetszik neki a munka.


Remélem értitek a példát. Én pl dolgozom de tesóm aki csak egy évvel fiatalabb nálam, ő nem, mert egyetemre jár ahol sokat kell tanulni, és beosztja a kapott pénzt. Nekem van időm az egyetem mellett dolgozni, dolgozom is:)

2021. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem! (:
2021. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!