Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki dolgozik heti 40...

Ha valaki dolgozik heti 40 órában, otthon pedig tanul, akkor mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

Rólam van szó, több éve csinálom ezt. Előtte csak tanultam, de már akkor is túl sokat.

Már kezd körvonalazódni, hogy értelme se lesz.


Minden ismerősöm, még a leglustább barátaim is azt mondják, hogy folytassam, ne hagyjam abba, pedig testi-lelki roncs vagyok.


Ha az ember nem alszik eleget, nincs elegendő ideje barátokra, ismerkedésre, hobbikra pedig semennyi és otthon sportol, ott se eleget, akkor mi értelme van az életnek?


2020. okt. 17. 17:59
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
56%
Semmi.
2020. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
46%
Nezd forditva. Ha egesznap a haverokkal lognàl, meg videojatszanal, meg szètröhögnéd az agyad, annak volt értelme?
2020. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 kicsibarany ***** válasza:
89%

A tanulásnak remélhetőleg egyszer vége lesz, addig ki kell bírni. Ha már belekezdtél és nem fejezed be, akkor tényleg felesleges időtöltés volt. Már ha piacképes dolgot tanulsz.

Nehéz időszak, az biztos, kitartás!

2020. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
95%
Befektetés a jövődbe. Ez az értelme. Végzettség nélkül dolgozhatsz a gyárban 70 éves korodig. Ha ennél többre vágysz akkor folytasd tovább amit eddig csináltál,tanulj és dolgozz, hogy tanulhassál.Nyilván nehéz,sokszor elkeserítő időszak ez az életedben de jellemépítő és ha kitartasz akkor idővel meg lesz az eredménye ebben biztos vagyok.
2020. okt. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ez az időszak tart már két évtizede. És amit most tanulok, azzal igazából már most kellene tudnom állást találni, ha most nem megy, később sem fog. Márpedig nem megy.


Nagyon sok dolgot nem élek meg, amit ebben az életszakaszban kellene, mert soha többet nem lesz rá lehetőség.

Ha a Face-n kézműves dolgot, festményt, fotót látok, összeszorul a szívem, mert pár éve még én is egész ügyes voltam ezekben. :(

A testi erőnlétről nem is beszélve. Izé, abban pár éve se voltam jó. Ha MOST nem járok el heti 3-4-5 órát sportolni, olyan mozgásformákat, amiket ténylegesen élvezek (mert otthon azért ez egy letudandó nyűg...), jobb esetben személyi edzővel, akkor sohase leszek olyan erős, mint az életkorom és a nemem függvényében kellene.

2020. okt. 17. 18:11
 6/50 anonim ***** válasza:
0%
Tücsök es a hangya esete
2020. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

#4


Jellemépítő az is, hogy a hobbijaimmal tényleg foglalkozok és eljárok sportolni.

A tanulásban viszont már kiégtem.

2020. okt. 17. 18:12
 8/50 kicsibarany ***** válasza:

"És amit most tanulok, azzal igazából már most kellene tudnom állást találni, ha most nem megy, később sem fog. Márpedig nem megy."


Akkor miért folytatod?

2020. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
74%
hogy nyavalyoghasson.
2020. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
63%
Az eletnek 2 ertelme van: a szuletes es a halal. Az, hogy a ketto kozott ki es hogyan tolti el az idejet … temperamentum kerdese.
2020. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!