Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Jobb adni, mint kapni." Te...

"Jobb adni, mint kapni." Te így gondolod?

Figyelt kérdés
Számomra az ajándékozás nagyon fontos, adni is szeretem, de kapni is nagyon jó érzés. Nem az ilyen szülinap, karácsony stb ajándékozásra gondolok, ha nem amikor csak úgy tényleg szívből gondolsz valakira vagy valaki téged lep meg akár csak egy aprósággal is. Ti melyiket szeretitek jobban? Adni vagy kapni?
2021. febr. 14. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmū
2021. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én a kötelező ajándékozást nem szeretem. Mármint kicsit nyűgnek tartom, hogy karácsonyra, szülinapra és minden eseményre kötelező jelleggel kell adni valamit és az utolsó pillanatban nagynehezen ráveszem magam egy olyan ajándék vásárlásra, aminek nem is biztos hogy fog örlni. Viszont ha olyan helyen járok, pl könyvesbolt, háztartási bolt, bevásárló központ és látok valamit, amit mondjuk barátnőm vagy anyukám egyszer említett, hogy de jó lenne vagy örülne neki, akkor azt meg veszem és esemény nélkül megajándékozom őket. Az ilyen ajándékozások hatalmas örömet okoznak nekik is és nekem is, mert látom, hogy boldogok. Természetesen karácsonykor és szülinapkor is próbálok így ajándékot választani, de az "kötelező".
2021. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen
2021. febr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kapni csak azt szeretek ha tudom hogy olyan ajándékot kapok amire szükségem van. Most mit kezdjek pl egy delfin figurával? Ajándékozni viszont nagyon szeretek. Mindig tudom kinek mire van szüksége/mit szeretne. Egész évben figyelem őket mikor elszólják magukat hogy éppen mire vágynak. Ezért karácsonykor nagyon szeretem figyelni az arcukat mikor megkapják az ajándékot amire vágynak egész évben. Anyukámnak pluszba is csak meglepetésszerűen szoktam venni virágot mert nagyon szereti őket, mindig nagyon meghatódik mert mástól nem szokott kapni
2021. febr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő lehet jó is rossz is.


Adni jó, ha látom, hogy "célba talál" az ajándék. Sajnos a kötelező ajándékozás nem ilyen. Illetve sokszor például családtagjaimnak se tudom mit vegyek. Meg úgy ők sem nekem. Így se adni, sem kapni nem az igazi.


Viszont barátaimat, munkatársaimat, közeli ismerőseimet szeretem megajándékozni, apróságokkal. Ők örülnek neki aminek én is örülök. Illetve fordítva nekem is jól esik amikor adnak valami személyes, szívhez szóló ajándékot.

2021. febr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Talán.
2021. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem így gondolom.

Én csak kapni szeretek. :DD

Nem szép dolog, de hát ilyen vagyok.

2021. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Adni azért jobb, mert ha tudsz adni, az azt jelenti, hogy van miből. Minél több van, annál többet tudsz adni.
2021. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Verekedésnél biztosan..
2021. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok élettelen mindenkit lepontoz mert se nem adnak se nem kapnak :D
2021. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!