Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek két nyelven...

Szerintetek két nyelven beszélni jónak számít vagy kevés?

Figyelt kérdés
Németül b1-es szinten angolul b2-es szinten beszélek plusz nyilván a magyar. Ausztriában élek ezért a német kötelező..az angolt magamtól tanultam. 24 éves vagyok.
2021. febr. 14. 16:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Jaj istenem. Néhány válasz nevetséges. :D Akik azt írják nem elég ez a nyelvtudás, azok a válaszolók 10 nyelven beszélnek??

Szerintem meg elég. Sokan egy nyelven sem tudnak.

2021. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem, de manapság angolul tudni teljesen alap dolog, nem jár érte taps. Ha tudsz még az angolon kívül valami más nyelven beszélni, az már tök jó, de még mindig nem mondanám rá, hogy kiemelkedő. Meg mondjuk hozzátenném, hogy egyik nyelvet sem űzi profi szinten, egy b1-es, b2-es szintet bárki megüt és sokan meg is ütnek. Ezt figyelembe véve tényleg nem akkora szó.
2021. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nagyon jó.
2021. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Még fejlesztheti a tudását. Nem értem miért kell leszólni. Becsülendő, hogy legalább tanul. A válaszolók többsége még magyarul sem tud helyesen írni, de osztják az észt. Érdekes.
2021. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

" manapság angolul tudni teljesen alap dolog"


Ezt mond azoknak akik évek alatt nem bírtak megszerezni egy középfokú nyelvvizsgát és mégis kikapták a diplomájukat.

2021. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindenki nyelvész.


Sosem számított átlagosnak, ha valaki 2-3 nyelvnél többet ismert kommunikációképes szinten.


https://www.youtube.com/watch?v=WIfUeKsJGAE


Már az ókorban problémát jelentett a fordítás. És igen, mielőtt valaki belekötne, ez a videó elsősorban a római hadsereg nyelvproblémájára koncentrál, de ilyen nyelvbéli problémák más környezetben is felmerülhetnek...

2021. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nincs túl messze az univerzális tolmácsgép (a VIA már épített az amerikai hadseregnek), ami a sci-fi sorozatokban van. A fordítás is megy érthető szinten bármely nyelvről-bármely nyelvre, a gép képes írott formába tenni a beszédet és hangot adni az írásnak, szóval a dolog már nincs annyira messze. A számítógépek is egyre kisebbek. Akkor pedig teljesen feleslegessé válik a nyelvtanulás és le is fognak szokni róla az emberek, mert rengeteg időt vesz el 1 db nyelv FELESLEGES elsajátítása is.

Mi értelme, ha a gép a fülemben valós időben fordítja a másik beszédét? Ahogy egyre kevesebb ember tanul nyelveket, egyre kevesebb lesz a jelentősége is, majd teljesen ki fog kopni a tantervekből időhiány miatt. Maradnak azok, akik önszorgalomból akarnak tanulni, vagy eredeti nyelven akarnak nézni angol nyelvű témákat.

A többség alig várja, hogy megszabaduljon egy felesleges nyűgtől, hisz látható a válaszokon is: az alapszint kevés, a középszint pedig szinte elérhetetlen azoknak, akiket hót nem izgat a nyelvtanulás. Én se tudnék soha megtanulni középszinten németül, mert gyűlölöm a német nyelvet. Nem attól lesznek rossz szakemberek, mert nem érdekelte őket az egész, ezt még mindig nem képesek felfogni azok, akik a diplomát az ilyesmihez kötötték, miközben végig arról panaszkodnak, hogy mennyire szenvednek a cégek a szakemberhiánytól. Ennek véget kell vetni.

Előbb rendezzék a magyar béreket, utána jöhet a követelőzés.

Egy haszna volt a nyelvtanulásnak: utat nyitott Európába, ezért milliónyi magyar mehetett külföldre dolgozni és lakni a jobb élet reményében. Ez tagadhatatlan. De rajtuk kívül mennyi magyar szenvedett és szenved itthon azért, mert nem tudta megtanulni a kötelező nyelvet és emiatt elesett a jobb lehetőségektől? Márpedig visszatartani a diplomát azért, mert nem tudsz egy egyébként felesleges nyelvet megtanulni őrültség.

2021. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem rossz,de ha nyalvekkel akarsz foglalkozni. Hál' istennek,nekem elég adott lesz a nyelvekkel kapcsolatos munka,mert romániában születtem magyar anyanyelvvel,angol emelt és német közép szintű vizsgákkal és tanulgatom a franciát is. Egyébként normál használathoz a 2 nyelv is bőven elég. 3 meg jobb
2021. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!