Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Családtagokról vagy magatokról...

Családtagokról vagy magatokról, bajaitokról beszélni másoknak az magánügy ki beszélésnek számít?

Figyelt kérdés

Ha történik veletek valami érdekes vagy fura vagy esetleg a családban egy házban történik valami esemény és én ezt elmondom a barátnőmnek akkor ez már magán ügy kibeszélésnek tűnik, vagy ha szándékomat mondom el, pl fogyókúra?

Állítólag sokat beszélek magán ügyeimről és másokat ez nem érdekel, de azé meghallgatnak.

Miért?

Sokszor ezért a barátságokból nem lesz semmi mert az illető agyára megyek.

De egyszerűen nem tudok felszínes dolgokról beszélni hogy kék az ég süt a nap, az unalmas.

Általában olyan embereket fogok ki barátkozni akik nem szeretnek beszélni saját dolgaikról, és unalmas lesz a beszélgetés na meg ha én nem kérdezek akkor más nem.

Egyszerűen nem tudok kifogni olyan karakterűt aki olyan mint én.

Ha bánatom vagy örömöm vagy valami van kivel beszéljem meg?

Mi van olyankor ha eleinte van közös téma aztán már nincs?



2014. jan. 31. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Én sem lennék jóban veled, mert engem sem érdekel más családi ügye, meg a bajokról való cseverészés. Egy csomó más érdekes dolog van még az életben.

Ne sértődj meg, ez is lehet hasznos válasz. :-)

2014. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem csak kibeszélésnek számit, hanem jogsértő is. A magánélet, a családi magánügyek, nem véletlen magánélet. Annak a beleegyezése nélkül, akiről épp aktuális kibeszéésed szól, ki sem beszélhetnéd. Ronda dolog. Csak az beszélhető ki, ami jogsértő, és segitséget szeretnél kérni. Azt viszont kötelező elmondanod, akár orvosnak, akár rendőrnek, tanárnak, családon belül is segitséget kérhetsz.

Én sem lennék jóba veled. :) De azzal sem, aki az én magánéletemet kibeszéli.

2014. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!