Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki anyagi érdekből lesz hajléktalan, nem azért, mert rászorul?

Figyelt kérdés

2021. febr. 16. 14:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
18%
A covid több embert tett utcára mint az anyagi érdek.
2021. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Meséld el gyorsan, hogy milyen anyagi haszon van a hajléktalanságból?

Mert akkor ahogy jobb idő lesz máris megyek, a finom meleg, kényelmes, biztonságos 3 szobás házamból hajléktalannak!

2021. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Öhm...itt már kérdezni sem szabad? :D
2021. febr. 16. 14:10
 4/27 anonim ***** válasza:
Nem létezik.
2021. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

#3

De szabad kérdezni!

Csak ha teljesen életszerűtlen a kérdésed, akkor szabad rákérdezni, hogy hogyan is gondolod, hátha tanulunk tőled valamit!

És akkor ismét megkérdezem, ha meg nem sértlek vele:


MILYEN anyagi haszna van SZERINTED(!!!) a hajléktalanságnak???

2021. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi érdek legfeljebb az lehet, ha a fizetésedet nem költöd albérletre, és nem veszel magadnak cuccokat (bútorok, mosogatógép, ágy, rezsi) valamint az ételed egy része ingyen van a hajléktalanszállón.

Csak ezzel az a baj, hogy nem nagyon tudsz jól fizető állást találni, ha csak egy váltás ruhád van (amit el is lopnak a szállón), nem leszel kipihent, nem tudsz úgy teljesíteni + nem alkalmaz rendes munkahely ha a hajléktalanszálló a lakcímed.

Ilyen szállókon nagyon rossz az élet, nem véletlenül vannak sokan inkább az utcán (bár igaz sokan azért vannak kint, mert a szállón nem lehet piálni).


Úgyhogy kb amennyit megspórolnál, annyi hátránya is lenne.

2021. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem látom hogy érdek lenne, mert nem létezik ilyen, szerintem. Tehát, az utcán alvás, vagy a hajléktalanszálló mocskában semmi sem jó szerintem, és ugye ezekért nem jár fizetés, plusz elég problémás a hajléktalan ellátásban bármilyen féle fajta dolog is, mert nagyon sok problémás van a hajléktalanok között, akiket nem egyszerű kezelni sem. Szóval mi az előnye annak hogy hajléktalan vagy anyagilag? Őszintén, van, nem kell fizetned rezsit plusz albit, ezen kívül kuka minden ebben a témában.
2021. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Olyan létezik, hogy valaki hiába tehetséges és hiába tudna dolgozni, egyszerűen nem tud beilleszkedni a társadalomba és nem tudja elfogadni, hogy mások parancsolnak neki.

Keringett olyan sztori is a kilencvenes években, hogy hajléktalanok "levágatták" a lábukat, hogy többet tudjanak így keresni az utcán, ami aztán ment a tartójukhoz. Sosem volt erre semmi bizonyíték, pusztán városi mendemonda.

Egy hajléktalan egyszer azt mondta nekem, hogy neki így jó, mert így a maga ura. Furcsa mondat annak tudatában, hogy csak azon a pénzen múlik az élete, amit mások adnak neki. A kinézete alapján inkább hittem volna azt, hogy van még fél éve hátra és unja a bezártságot.

Szerintem nagyon ritka az, aki tényleg aluljárókban, erdőben, gyűjtőpontokon akar élni, hogy aztán nappal pénzt kolduljon. Ez inkább annak a jele, hogy már úgy is utcára lehet kerülni, hogy fizetést kapsz, úgy elszálltak az albérletárak.

Ha pedig az utcán vagy, már csak idő kérdése, hogy munkád se legyen.

2021. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Elég nyilvánvaló előnye, amiről az előző válaszoló írt. Illetve hallottam olyan történeteket, melyek szerint egyes vagyonos üzletemberekről is derült már ki, hogy a jövedelmüket koldulással egészítették ki. Bár igaz, hogy ez nem tényleges hajléktalanság, csak a megjátszása.
2021. febr. 16. 14:23
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

#6

De a kérdésben azt írja, hogy nem szorul rá!

Akkor meg milyen marhaság az egész kérdés?

2021. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!