Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet elmondani valakinek...

Hogy lehet elmondani valakinek, aki nagyon régóta étkezési zavarral küzd, hogy étkezési zavarral küzd?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, most 40 éves, aki kb. 16 éves kora óta folyamatosan fogyókúrázik, és azt hiszi, hogy ez a normális életmód egy nőnek. Folyamatosan szeved, ha étkezésről van szó, igyekszik lemondani az evős találkákat. Már 10 éve járunk egy társaságba, de ha enni megyünk vele, akkor vagy csak ül és nézi, ahogy mi eszünk, vagy hoz magának vmi kekszet, turmixot. Van olyan időszakok, hogy egyáltalán nem eszik, csak vmi diétás port iszik, és olyankor mondig szédeleg, émelyeg, elfelejt mindent,be van lassulva, melankolikus. Falásrohamai is szoktak lenni, amit nemrég tudtam meg, elhívtam magamhoz ebédre, és azt mondta, hogy nem lehet, mert tegnap megevett 6 tábla csokit és ma nem szeretne enni semmit,mindezt nevetve, mintha nem lenne ebben semmi meglepő.

Egyébként mindig nagyon büszkén hirdeti, hogy ő most fogyókúrázik.


Namost én segíteni szeretnék rajta, de nem erőltethetem rá, hogy menjen pszichológushoz, főleg, hogy látszólag fogalma sincs a problémáról. Eü gondjai is vannak emiatt, pl refluxra rendszeresen szed gyógyszert, de az ízületei is kivannak a folyamatos súlyingadozától, és a fogai is romlanak. Hogy tudnám valahogy a tudtára adni, hogy sokkal boldogabb életet tudna élni egy 10 kg-mal nehezebb, de nem éhező, stresszes és beteg testben?



2021. febr. 17. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szervezz meg egy egészségnapot, ha ismersz valami jó szakembert, akkor ketten menjetek el hozzá. Kórházba fog előbb vagy utóbb kikötni a barátnőd. Mutass neki egészséges példát olyan személyekről, akik testedzéssel és egészséges életmóddal foglalkoznak. Láttasd be vele, hogy nagyon rossz úton jár.

Esetleg írj rá egy pszichológusra, hogy ilyen esetben mit tudnál a barátnőddel kezdeni.

2021. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ő ezt tudja, szándékosan él így.

Több oka is lehet: nem akar meghízni, utál enni, valamilyen lelki problémát ezzel az álmegoldással akar megoldani.

Ha gondolod, beszélgethetsz róla, mondd neki, hogy olvastál a táplálkozásról, vagy láttál valamilyen műsort a TV-ben és kicsit megijedtél azoktól, amiket mondtak, és mindenképpen beszélni akarsz erről vele. Vagy valami hasonló bevezetővel.

De mielőtt beszélsz vele, tényleg olvass a témában, legyél jól tájékozott!

2021. febr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Mutass neki példát, esetleg csinálhatnátok közösen. Van egy ismerősöm, aki táplálkozással foglalkozik. Ő személyreszabott étrendet is. Nem diéta, nem fogyókúra, hanem a korodhoz, magasságodhoz, életviteledhez való egészséges, kiegyensúlyozott étrend. Ehhez tartozik egy ideális súly is, szóval hatása az lesz, hogy vagy fogyni vagy hízni fog, de ez így jó. Vagy csak segít tartani a súlyát és fittebb lesz. Valószínűleg ez csak a látszat kifelé, hogy diétázik, meg sanyargatja magát mert lelkiismeret furdalása van, hogy otthon bezabál, mert valószínűleg éhes. Szóval ezt az egyensúlyt kéne neki segíteni megtalálni.
2021. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sehogy, ki fog röhögni vagy megsértődik.


Neki ez a normális, nincs betegségtudata.


Amikor nekem valami megmondta, hogy anorexiás vagyok, csak legyintettem rá, mert túlreagálja :D

2021. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy próbát mindenképpen megér.
2021. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem lehet egy békésebb megoldás ja együt megnèztek egy evészavaros filmet.Ha lehet haljon meg benne a főszereplő.Ha magára ismer akkor jó úton jártok.Ha megkèrdezi mièrt pont ezt a filmet akarod megnèzni mond hogy èrdekel ez atèma.Tudom fura de egy jó megoldás.
2021. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia,sikerült?
2021. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!