Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon ciki ha 24 évesen ez...

Nagyon ciki ha 24 évesen ez van velem?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Kevés munkatapasztalatom van amúgy, bár nemsokára szeretnék dolgozni, pontosan PhD-ra is jelentkezni, szóval egyszerre szeretnék dolgozni és PhD-t csinálni. Egyébként piacképes diplomával rendelkezem. Az egyetem alatt végeztem szakmai gyakorlatot, de amúgy nem dolgoztam, mert a szüleim támogattak anyagilag és egyébként sem tudtam volna az órarendem miatt. Legalábbis olyat, ami a diplomámhoz kapcsolódó, olyat nem. Egy ideig magántanár voltam még, de ennyi.

Az a helyzet, hogy van több olyan munka, amit szívesen kipróbálnék és szeretnék is kipróbálni amint lehetséges és valószínűleg a képességeim is megvannak hozzá, de nem tudom még, hogy mi az, amit életem végéig boldogan tudnék csinálni. A munkák többségét, amit amúgy ki szeretnék próbálni, azt csak ideiglenesen csinálnám, pár évig tudnám elképzelni magamnak, de nem vagyok benne biztos, hogy mindig örömmel töltene el.

Bár államin végeztem el az egyetemi éveim, gondolkodom azon is, hogy majd valamikor csinálnék egy másoddiplomát, vagy valami OKJ-képzést, hogy még több lehetőségem legyen és sokoldalúbb legyek.

Az nagyon ciki, hogy ha 24 éves koromban én még nem tudom, hogy mit szeretnék örök életemben csinálni és minden munkára próbaként tekintek, tapasztalatgyűjtés a célom?



2021. febr. 17. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem ciki. Ha nem dolgoztál benne, honnan is tudnád? Alapvetően én azt sem értem, miért várják el 14 évesektől is az orientációt manapság.

Plusz, szerintem vannak olyan emberek, akiknek fontos a szakmai változatosság, ez nem hiszem, hogy baj, ha cserébe nem égsz ki, lelkes maradsz, hosszú távon inkább előny.

2021. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, sokan vannak így közvetlenül az egyetem után. Amíg nem próbáltad ki milyen, honnan tudnád, hogy akarod-e hosszú távon azt csinálni? Nagyjából jó ilyenkorra képben lenni, de az teljesen normális, ha nem tudod teljesen pontosan és több ötleted is van. Kezdd azzal, ami a legszimpatikusabb és amire a legnagyobb esélyt látsz, hogy tetszeni fog, próbáld ki és ha esetleg mégse olyan, mint amire számítottál, váltasz.

Azért csak óvatosan azzal, hogy mindenbe csak belekóstolsz és csak olyan miért ne alapon végzel el újabb képzéseket. Csináld meggondoltan, járj utána alaposan előtte a dolgoknak és ne legyenek irreális elvárásaid. Ezekkel sok időt és energiát spórolhatsz meg és valószínűleg hamarabb találod meg a te karrierutadat.

2021. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!