Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz-e, hogy nagyobb stresszt...

Igaz-e, hogy nagyobb stresszt okoz olyan emberek előtt nyilvános beszédet tartani, akiket ismersz (pl. osztály, kollégák), mint akiket nem ismersz?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nem gondolkoztam rajta korábban, de ahogy most írod, hajlok afelé, hogy igen. Legalább is én ezt tapasztaltam.
2021. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút. Kvázi idegenek előtt nincs benned (annyira, vagy egyáltalán) az az érzés, hogy mit gondolnak majd rólad, nincs közvetlen kapcsolatod senkivel, majdnem tét nélkül megy az egész.


Kollégák, osztálytársak előtt már gyorsan előkerül a megfelelési kényszer stb.

2021. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
100%
Aki izgulós, annak szerintem igen. Az idegeneknél megvan az a biztonság hogy nem látod őket többé. Nekem tökmindegy, nem izgulok az ilyesmitől.
2021. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éppem azok előtt könnyebb akiket ismerek 🤷
2021. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg sehol. Mindkettőnél sssssssssíkideg lennék.
2021. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul az osztálytársak esetén már alapvetően benned van egyfajta kép, hogy melyikük milyennek lát (ami nem mindig kedvező), míg idegenek elvileg semlegesek feléd kezdetben, ha nem ismernek.
2021. febr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vajon mit élhet át az a gyerek, akit napról napra csúfolnak és kiközösítenek az osztálytársai, aztán egy nap a tanár közli vele, hogy előadást kell tartania nekik?
2021. febr. 19. 18:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lennék a helyében. Esetleg megpróbálnám megbeszélni a tanárral.
2021. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
7. én ki voltam közösítve de nem okozott gondot, tudtam hogy nem érdekli őket és leszarják az előadásomat, úgy tettem mintha nem lennének ott. Addigra megszoktam a baromkodásukat mert 4 éves korom óta énekeltem és azt is sokszor próbálták kifigurázni amikor valami ünnepségen szólóztam.
2021. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!