Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Albérlet vagy kollégium?

Albérlet vagy kollégium?

Figyelt kérdés

Két év múlva szeretnék Egyetemre menni. Messze lakom az Egyetemtől emiatt kollégiumban vagy albérletben kell laknom.

Anyagi szempontból a kollégium lenne a legjobb választás. Viszont több okból sem szeretnék kollégista lenni. A legnagyobb okom,hogy oda nem vihetem a kutyáimat és az ő kárukra én nem szeretnék tovább tanulni.

Ezen kívül nem igazán kedvelem az állandó társaságot. Egy kollégiumban pedig ritkán tudnék magamnak lenni. Tanulni se tudnék megfelelően másoktól ( mikor még közös volt a szobánk a tesómmal akkor sem tudtunk egymástól tanulni) még a mosdóba sem tudnék nyugodtan elmenni. Gondolom egy Egyetemi kollégiumban elég sok buli van,amikre én nem vagyok kíváncsi.

Úgy gondolom nem érezném jól magam kollégiumban és ez a teljesítményem kárára mehet.

Az albérletet a szüleim nem tudnák fizetni,diákhitel segítségével fizetném ki illetve dolgoznék mellette,hogy eltudjam magunkat tartani. A szüleim is tudnának bizonyos összeggel támogatni. Jövőre is egész évben dolgoznék így nem pénz nélkül mennénk.

Barátaim nem igen vannak így az sem opció,hogy velük közösen bérlem a lakást,idegennel pedig nem szeretném.


A szakma kiskori álmom és szeretném megvalósítani konkrétan B tervem sincsen :( viszont kollégista tényleg nem szeretnék lenni és a kutyáimról sem mondok le soha.


Ki mit tenne a helyemben?


Negatív hozzászólásoktól kíméljetek.


2021. febr. 21. 15:11
A kérdező szavazást indított:
Kollégium
Albérlet
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Inkább albérlet, próbálj diákmunkát vállalni egyetem mellett, abból a pénzből legalább egy szobát tudnál bérelni. Bár írtad, hogy nsm szívesen laknál együtt senikivel, de egyedül bérelni egy albérletet viszont nagyon drága, nem tudom, tudnád-e fizetni.
2021. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Remélem,hogy tudnám fizetni. Néztem,hogy diákhitel1-nél a felvehető maximális összeg 150 ezer. Kisebb albérletet pedig már kapni 110 ezer környékén is. De ennél olcsóbban is találni néha néha.


Abban reménykedem,hogy az Egyetemen lesz egy nagyon jó barátnőm aki beköltözik hozzánk vagy pedig addigra lesz párom aki szintén oda költözik és felesben fizetünk.

2021. febr. 21. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben albérlet de kétlem hogy tudnád majd fizetni úgy hogy meg is tudj élni, ha meg elmész dolgozni akkor tanulásra sem lesz elég időd, vagy semennyi sem és egyetemen tényleg kell tanulni elég keményen. Húgom azért járt inkább be 1,5 órát busszal mert kollégium nem jött neki össze, albérletre meg nem tellett hiába volt diákhitel az édes kevés volt annyi időre maximum 1 évre lett volna neki elég, ha elment mellette dolgozni nem volt ideje tanulni és emiatt csomó vizsgát elbukott tehát egy fél éve ment a kukába.
2021. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Melyik városról beszélünk?
2021. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Budapesten van az Egyetem

Köszönöm a válaszokat.

Lehet akkor tényleg érdemes lenne várnom még pár évet vagy nem tudom:( jól át kell gondolnom az egészet.

2021. febr. 21. 15:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Más város nem jöhet szóba ahol olcsóbbak az albik?
2021. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Erre nagyon nincs mit írni, konkrétan leírtad, hogy neked csak az albérlet felelne meg.
2021. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőség kollégiumra akkor ki kell használni, kutyák ide vagy oda, mert az albérletek nem megfizethetők jövedelem nélkül. Ha nem tanulsz tovább, éveken át késlelteted az önfejlesztést akkor szinte behozhatatlan hátrányt okozol magadnak. Miért? Nehogy a kutyusok nélküled legyenek 5 napot a 7-ből, és a mutter kosztján tengődjenek.

Inkább keresnél albérletet és adósítanád el magad nulladik lépésben (ráadásul az albérletek csak egy része vehető ki állattal/gyerekkel, ez magasabb árat jelent). Miért? A kutyusok...

Még ha a kutyák élete múlna a jelenléteden, akkor érthető lenne a dilemma, de így nem az.

Az állásinterjún megkérdezik, miért halogattad a tanulmányok megkezdését 10 évvel.. hát ki kellett várni amíg a kutyusok.. nos.. tudja...

2021. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Más város is szóba jöhetne ha úgy van ,majd nézelődni fogok.


Többet lennének egyedül mint öt napot. Elég messze lakom így nem minden hétvégén utaznánk haza.

Nem mellesleg nem szeretnék lemaradni az életükről és nem is szeretnék nélkülük élni. Lehet,hogy hülyeség miattuk elszalasztani a lehetőséget,de én így látom helyesnek. Csak rám számíthatnak. Imádnak sétálni,futni menni,labdázni és tanulni. Ezeket a szüleim nem tennék meg velük. Nem mellesleg ízületvédő porokat kell az egyiknek szednie amit minden nap gondosan ki kell mérni ezt biztosan nem tennék meg.

Van egy jó Facebook csoport ahol kutyás albérleteket vannak így ott néztem ezeket.


Igyekszem helyes döntést hozni és mindenképp átgondolom és a szüleimmel is át beszélem.


De ha nem lennének kutyáim attól még nem érezném jól magam,nem vagyok társasági ember.


Köszönöm a válaszokat.

2021. febr. 21. 17:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Amelyiket a szülők hajlandóak finanszírozni.

Konkrétan, én mint szülő nem vagyok hajlandó havi 130-150 ezret adni olyan albérletért, ahová kutyát is lehet vinni (mert nem mindenhová engedik!).

Van havi 35-40 a kollégiumra, és kalap. Nekem ez a költséghatékony, ha nem tetszik a gyermeknek, így járt.

2021. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!