Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire lehet rossz ötlet...

Mennyire lehet rossz ötlet kijelentkeznem a koleszből?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok az Óbudai Egyetemen. Felvettek a Kandó koleszba, de úgy érzem nagyon nem nekem való.


Elég introvertált személyiség vagyok, szükségem lenne olyan órákra, amikor teljesen egyedül vagyok, elvonulhatok olvasni, laptopozni vagy csak pihenni. Eléggé le tud fárasztani és zsibbasztani, ha nem jutok ilyenhez.


Nem vagyok félős vagy szégyenlős, egyszerűen csak több egyedüllétet igénylek.


Van egy albérlet, amibe augusztustól decemberig leszerződtünk, ha esetleg nem vesznek fel koleszba, vagy nem jönne be, ott laknék ezután.


Sokat veszítenék ha lemondanám a koleszt? Mint gondoltok?



2020. aug. 31. 20:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
9%

1.: Tudod fizetni majd az albit?


2.: Mi lesz később? A melóhelyen, a családoddal, a pároddal, vagy a sitten, vagy a seregben? Onnan is lelépsz?

2020. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha tudod fizetni nyugisabb, jobb. Az 1es röhej: sitten? Lehet, hogy azt nem, tervezi.

Szerintem elemi igénye az embernek, hogy a nap egy részében egyedül lehessen. És a párkapcsolatot is úgy normális kialakítani, hogy ne legyen egyik sem kullancs a másik nyakán.

2020. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Hát társasági élményszerzés céljából jó lenne a koli. Szerintem van a koliban ilyen külön szoba, tanuló vagy akármi ahova elvonulhatsz. Az is lehet hogy a leendő szobatársaidnak olyan lesz az órarendje hogy nem is nagyon fogtok találkozni, vagy pont hozzád hasonlóak lesznek és talán jól kijöttök a kevesebb én idő ellenére is. Én azt mondom, legyél ott legalább egy-két hetet, tapasztald ki milyen és ha nem tetszik utána akkor menjen az albi ha tudod fizetni.
2020. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 Én is az élményszerzés miatt hezitálok nagyon. Viszont eléggé szanaszét lettünk osztva, nem igazán tudom hogy merre van a többi gólya.


Az albérletre meg már leszerződtünk fixen decemberig, azt mindenképp fizetjük.

2020. aug. 31. 20:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4# Ha az albérletet fizetitek mindenképpen akkor szerintem ez nem kérdés.


Én is introvertált vagyok és egyszerűen csak nem bírom, hogy folyton van valaki a szobában.


Már az is zavar ha film nézés közben folyamatosan melletem van valaki a szobában.


Nem tudok igazán ellazulni.


Szóval nekem egyértelmű lenne hogy nem koliba megyek. Végül a barátnőmmel vettünk ki egy 50nmres lakást.

2020. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha van aki továbbra is fizesse az albérletedet, akkor tuti az albit kell választani. nem tudom, hogy lehet felnőtt embereket egy szobába tenni lakni.
2020. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
7%

2.-nak.


A sittet aránylag kevesen tervezik, de elég egy gázolás, és...


A mi pedig ezt illet: "És a párkapcsolatot is úgy normális kialakítani, hogy ne legyen egyik sem kullancs a másik nyakán." Azonos munkabeosztásban dolgozva, egy 1,5 szobás panelban,... >:)

2020. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Jelen helyzetben (gondolom nálatok is maximális járványügyi készültség van/lesz a koliban) nem nagyon lesznek olyan élmények, amikből kimaradnál. A bulikat nem tarthatják meg (esetleg más helyszínen igen, de ennyi erővel a csoportoddal vagy a szaktársaiddal is bulizhatsz pl egy szórakozóhelyen), nagy összegyűlős ismerkedés és egyéb hagyományos kolis programok sem nagyon lesznek valószínűleg.


Én maximálisan introvertált, mondhatni antiszociális személyiség vagyok és most kezdem az ötödik évem koliban. Attól, hogy x emberrel laksz egy szobában még nem feltétlenül kell hatalmas haverságban lenni mindegyikükkel. Persze nem kell ellenségesnek lenni, de nem muszáj folyamatosan bratyizni, beszélgetni, barátoknak lenni velük. Ha a közös ügyeiteket (pl takarítás) meg tudjátok beszélni és tiszteletben tartjátok egymás privát szféráját, akkor ilyen beállítottsággal is el lehet lenni koliban. Egy szintén introvertált szobatársammal pl van, hogy egy szót sem szólunk egymáshoz egész hétvégén (a szián kívül, ha valaki jön/megy) annak ellenére, hogy ketten vagyunk a szobában, csak csináljuk a dolgunkat egymás mellett. Ettől még jó kapcsolatban vagyunk, de mindkettőnknek kell a csend és az egyedüllét is.

2020. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Szóval van pénzetek albérletre, amit mindenképp fizetnétek, de azért egy hátrányosabb helyzetűt kitúrtatok a koleszból, mercsak'? Az szép. Nem, nem neked való a koli és a többi ember.
2020. szept. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
72%

9.-nek.


+1

2020. szept. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!