Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó az a mai fiataloknak, hogy...

Jó az a mai fiataloknak, hogy mindent megkapnak/elérnek?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 30 éves, és mindene megvan. A szülei gyerekként elkényeztették, felnõtt korára 2 európai országban élt és kétszer volt Amerikában gyerektáborban. Doktorija is meglett és 30 éves korára kiégett. Nem bírja az utazást, de képtelen egyhelyben ülni. Utálja az iskolát, de képtelen kiszállni. 10 évben többet ért el, mint mások egy élet alatt és most nem tud mihez kezdeni
2021. febr. 28. 10:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

24 vagyok és dolgozok, félteteszek amennyit bírok.

Nekem perpill a legjobb dolog hogy van munkám ez kb valahol kényeztető érzés legbelül.

És bejelent nem minimál bérre és nem feketén

Ez az én luxusom :)

2021. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%

Már bocs de mi ez a külföld fétis? Egyrészt USA-ba kimenni nem egy nagy kunszt, letelepedni legálisan az. Másrészt ezek a TDK cserediák program stb. ezekért mind meg kell dolgozni.


Az unokahugodnak két baja van, egyrészt egy elkényeztetett nő, másrészt még életében nem dolgozott, nem is akar és kezd kifogyni a lébecolási lehetőségből.

A PhD akkor éri meg, ha az ember pontosan tudja mit akar vele kezdeni. Én orvos vagyok nálunk PhD nélkül nem lehetsz osztályvezető, sokan ezért csinálják. Mások kutatni szeretnek, vegyész barátom pl. kis túlzással havonta feltalál valami új vegyületet, másik ismerősöm oktatni szeret egyetemen. Nekik mind kell a PhD. Sokan viszont nem ezért csinálják, hanem azért mert fogalmuk sincs mit akarnak kezdeni az életükkel. Meg lehet vele toldani az egyetemi éveket még 3-4 évvel. Ráadásul ha az ismerősödnek az egyetem nem a tanulásról hanem a buliról szólt, akkor most persze, hogy ki van égve, most hogy ténylegesen el kellene kezdeni dolgozni.

2021. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Állandóan tanult, TDK, cserediákprogram, Amerikai tábori önkénteskedés. Neki minden az egyetemrõl szólt. Amikor nem tanult akkor dolgozott. Az a baja, hogy nincs terve. Õ is kutatni akar, de ezt az ingerszegénységet nem bírja
2021. febr. 28. 11:55
 14/23 A kérdező kommentje:
Nincsen párkapcsolatban, barátai csak hajtott és hajtott. Elért mindent, most csak annyi lenne a dolga, hogy haladjon a ranglétrán
2021. febr. 28. 11:59
 15/23 anonim ***** válasza:
51%
Már bocs de milyen ingerszegénységet? Egyetemen kutatsz és oktatsz, ha kevés az inger el lehet menni bulizni a hallgatókkal. Nyáron meg lehet utazgatni ma már egy egzotikus utazás sem megfizethetetlen. Van ismerősöm aki minden évben Thaiföldre megy egy hónapra.
2021. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%
A mai fiatalok nem csak azért vágynak a kérdésben szereplő dolgokra, mert jó dilgukban nem tudnak mit kezdeni magukkal, hanem mert a mai átlagos fiatalok felé ez az elvárás. Tanulj, beszélj nyelveket; fejleszd magad, dolgozz, szerezz külföldi tapasztalatot, de közben aktívkodj, önkénteskedj. Aztán tanulj még többet, munka és család mellett is. És mivel sokan ezt csinálják, ez a megszokott és bírni kell a tempót smit a piac diktál. Nem olyan nehéz ebbe belecsömörleni de akit támogatnak a szülei benne az nagyon szerencsés mert sokkal többet ad az embernek, mintha csak úgy lógna a levegőben.
2021. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

28 vagyok, nem tudom, mennyire számítok a kérdéses korosztályba.



Nekünk igényünk és alapvetően lehetőségünk is van rá, hogy kellemesebb, biztonságosabb és egészségesebb életet biztosítsunk magunknak, mint amilyen a szüleinknek és nagyszüleinknek volt.

Viszont én úgy látom, hogy ehhez egyre keményebben kell megküzdeni, egyre többet kell letenni az asztalra. Aki eleve okos, annak ez eléggé könnyen megy, aki nem, az vért izzad.

2021. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
De egy nyelvtanárnak vagy egy vagy egy kihasználnak gyógytornásznak minek amerikai parkokban dolgoznia vagy Heidelbergben tanulnia?
2021. febr. 28. 13:00
 19/23 A kérdező kommentje:
*jogásznak
2021. febr. 28. 13:01
 20/23 anonim ***** válasza:
23%

A jogászt leszámítva a másik kettő plázacica szak. Ezektől mit vársz? Azért kell mert habzsi-dőzsi buli.


Jogászként viszont érdekes lehet látni az amerikai jogrendszert, azt én hasznosnak tartom.

2021. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!