Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a főnökség...

Mit lehet tenni, ha a főnökség nem nézte jó szemmel, hogy számlát adok?

Figyelt kérdés
Nem rég próbanapon voltam egy üzletben. Mindig mindenről adtam számlát, de egy idő után szóltak, hogy ne mindig adjak.Először voltam ott, nem is ismertem a vevőkört, így még kockázatosabb. Persze nem is vettek fel, nyilván ez is közrejátszhatott.Lehet ezt jelezni illetékes hatóságok felé, vagy nem fognak törődni vele?
2021. febr. 28. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Természetesen kell! adni monden vásárlónak számlát. De tudjuk, vendéglátásban, vagy üzletben, sok helyen előfordul ez, így próbálnak kevesebbet fizetni, mert ezek után nem kell adózni stb. De logikusan, első napon honnan is tudhatná ezt az ember, a főnök is egy barom, ha ezt így közli fél nap után :D

De simán felhívhatod a Nav-ot, ilyenkor ők próbavásárlóként kimennek, így az eladó nem tudja hogy kik azok, és ha pont ők nem kapnak nyugtát akkor szépen megbüntetik.

2021. febr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%

Simán felnyomnám őket. Te is bajba kerülhettél volna ha rajta kapnak, lehet, még mondta is volna a főnök az ellenőrnek, hogy ő nem bíztatott erre. Meg egyáltalán, a próba napot kifizette? Mert elvileg ki kellene.

Én egyszer a fogyasztóvédelemnek jeleztem, és kimentek az adott boltba, mert bunkó volt az eladó (túl sokáig nézegettünk az üzletben, és látszott rajtunk, hogy nem fogunk vásárolni - ami mondjuk igaz is volt, mert csak unalomból mentünk be, amíg buszra vártunk - de akkor is). Gondolom ők bementek, vásároltak, nem ugyanaz volt a szitu, így eredmény sajnos nem lett, de a lényeg, hogy foglalkoznak vele szerintem, a NAV-osok is.

2021. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy bejba kerülhettem volna. Elég gáz lett volna, ha a semmi jövedelmemből még fizessek miattuk büntetést!

Munkanapom kifizették rendesen, de hát látják azért gondolom, hogy így negyvenes létemre, több munkahely után, nem vagyok annyira zöld fülű, már azért azt nem csinálhatják meg velem, hogy még ki sem fizeti a napot, akkor lett volna még csak nagy balhé!

2021. febr. 28. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!