Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell azt éreztetni,...

Miért kell azt éreztetni, hogy sehol nem tartok az életben, mert nincs párkapcsolatom és nem elsődleges célom a családalapítás?

Figyelt kérdés

Én a környezetemben azt látom pár szerencsésen kívül, hogy mindenki szakít, válik. Mindegy, hogy van-e közös gyerek, vagy hitel. Nem csak az idősebb korosztály, hanem a korombeliek is, 23-26 évesek.

Pl. egyik volt gimis osztálytársamat az érettségi után eljegyezték, 19 évesen férjhez ment, szült három gyereket 5 év leforgása alatt, nonstop kirakatba volt téve, hogy ők milyen boldogok, majd most látom, hogy Facebookon (!) megy a sárdobálás és amúgy válnak.


Én nem vágytam soha ilyesmire, régen is azt éreztem, hogy száz értelmesebb dolog van annál, mint hogy én 20-22 évesen férjhez menjek és gyereket szüljek. Imádtam egyetemre járni, tanultam külföldön is, rengeteg dolgot kipróbáltam, új hobbijaim lettek és én büszke vagyok az életemre, boldog vagyok vele. Hogy beszélek nyelveket, lediplomáztam, van egy állásom, amit nagyon szeretek és jól is keresek vele. Mégis a családom azt érezteti velem, hogy "sehol nem tartok", mert mi az, hogy 25 évesen egyedül vagyok és hogy minden barátnőm már menyasszony. Az a "minden barátnőm" konkrétan két gyerekkori barátnőt jelent. Az egyik helyen 13 év együttlét után a menyasszony zsarolta ki az eljegyzést a párjából úgy, hogy közölte, vagy elveszi feleségül, vagy pakolhat a házból, ahová szeretne. A másik barátnőméknél pedig 1 év után lett eljegyzés, majd most karácsony után a srác szülei közölték, hogy ők csak úgy támogatják ezt, ha előtte házassági szerződést írnak, mert hogy a srác a gazdagabb fél és nem akarják, hogy a menyasszonya kisemmizze később. Ezzel még nem is lenne gond, csak hogy a szerződésbe olyanokat akarnak beleírni, hogyha majd lesznek unokák, akkor egy esetleges válásnál azoknak a felügyeleti joga majd csak az apát illeti meg és hasonlók. A barátnőm meg kivan, hogy így mit csináljon, ha már most ez megy, mi lesz később...


Az én szüleim is 20-21 évesen házasodtak, anyám 21 éves volt, amikor születtem. Rá 2 évre el is váltak, majd fél éven belül újra menyasszony volt, mert hogy nem akart egy kisgyerekkel egyedül lenni. Annak a házasságának 5 év után lett vége, majd egy éven belül újra randizni kezdett, összejött a mostani nevelőapámmal. Ismét esküvő, ismét egy rossz, veszekedésekkel teli házasság, de tőle már nem akar elválni, mert hogy "mit gondolnának mások", meg hogy ő egyedül nem bírná fenntartani az életét, és ott van a ház is, ami az ő elképzelése alapján lett építve, minden hozzá kötődik, nem lenne szíve eladni, de pénze se lenne arra, hogy kifizesse a felét egy esetleges válásnál.


Nem szeretnék benne ragadni egy rossz kapcsolatban, házasságban. Ettől függetlenül ismerkedek és szexelek is, nem egy prűd valaki vagyok. De szerintem a mai világban sokkal nehezebb ismerkedni, főleg most az elmúlt 1 évben, hogy szinte minden zárva van, nincs lehetőség ismerkedni úgy, mint korábban.


2021. márc. 1. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Ez csak benned dolgozik. A normális felfogású ember éli a saját életét elhatározása szerint.


A kormánynak az a feladata, hogy azoknak a számára biztosítsa a megfelelő körülményeket, akik családot, gyereket, akár több gyereket akarnak,

de eddig azért nem tudták megvalósítani, mert nem volt lakásuk, nem volt megfelelő állami környezet.

Most van.


Tehát: amikor a kormány a komplex családtámogatási rendszerről, a családalapítás és gyermekvállalás bátorításáról beszél, akkor nem azok ellen beszél, akik nem akarnak, hanem azoknak az érdekében, azokat biztatja és segíti, akik akarnak vállalni, de eddig nem tudtak.

2021. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Számomra az is elképesztő hogy a családod ilyen nyomást helyez rád és azt hiszik hogy van joguk beleszólni hogy hogy éld az életed, de az is, hogy te másokat figyelsz és az ő tönkrement házasságaikkal takarózol hogy te azért nem akarsz, mert ezt látod magad körül.
2021. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Szakít, válik. Mindig is volt ilyen, csak kevesebb volt a hivatalos válás.

Jól meg kell gondolni, hogy kivel köti össze az életét az ember,

és azért, hogy jól működjön a kapcsolat, a család, ahhoz sokat kell rajta dolgozni.

Ezt nem tanulják meg generációk, hogy ne legyenek önzők, hogy

nincs magától semmi, nem csak követelni kell, adni is. Hogy kell hagyni életteret a másiknak, mert akkor az "haza fogja húzni".

Igenis, meleg családi fészket kell biztosítani egyfelől, másfelől meg

a szeretetteljes biztonságot. Hiányzik a tisztelet, a másik egyenrangúként kezelése, ami nem azonos az egyenlőséggel. Mert akkor a férfi lenne a nő, a nő meg a férfi, hogy Karinthy fanyar humorát idézzem.

Vágj bele, mert nem tudhatod, hogy te éppen egy normális kapcsolatot szalasztasz-e el. Próba nélkül nincs szerencse. Az ember társas lény.

Ne törődj te az ismerőseiddel, bízz magadban. Lehet, hogy több próbát is kell tenned, de a végén talán megéri.

2021. márc. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem bennem dolgozik, hanem mondják. Folyamatosan. Akár élőben, akár telefonon.

Hogy most is XY-nál eljegyzés volt, ők mikor örülhetnek már nekem így?

Szomszédéknál most született kisbaba, hogy ez mekkora öröm, mindig mennek délután a nagyszülők, olyan jó látni őket a babakocsival stb.

Nem igaz, hogy minden barátnőm talál magának valakit, én meg folyton válogatok és nekem semmi sem jó...


És még sorolhatnám.

Nem érdekel a kormány, nincs szükségem semmiféle támogatásra. Van lakásom, munkahelyem, saját életem. Szerencsére nem kell a kormány támogatásaira várnom azért, hogy jobban éljek, mint most.


És nem figyelek másokat egyáltalán, de nyilván feltűnik, amikor a barátnőm felhív kiborulva, hogy mi van otthon éppen, vagy amikor már éveken át hallgatja mindenki, ahogy teszi a megjegyzéseket a párjának, hogy ugyan vegye már el.

2021. márc. 1. 17:28
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Isten hozott a társadalomban!

Minden egyes ponton ezt fogod kapni. De ha majd meglesz, akkor is lesz, amiért a társadalmi elvárásoknak nem fogsz tudni megfelelni.


A kormányunk szerint nem is ember, akinek nincs 3 gyereke. Nem is nő, aki nem szül.


Ha rájössz, hogy az értéket nem más adja neked, hanem te adod magadnak, könnyebb lesz az életed.

2021. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett, nem politikai irányultságú a kérdésem. Sőt, eredetileg a 'Családi kapcsolatok' kategóriába írtam, mivel a szüleimmel, nagyszüleimmel van ebből konfliktus. Nem értem, miért kellett ide átpakolni, de nem baj.
2021. márc. 1. 17:48
 7/9 anonim ***** válasza:
A társadalmi nyomás nem csak társadalom által létezik, hanem a családi köröd által is.
2021. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A társadalmi nyomást nagyjából le kell sz.rni ilyen esetekben.
2021. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sz.rni bele. Szüleid valószínűleg azért csinálják, mert teljesen más világban szocializálódtak, és nincs annyi empátiájuk, hogy tiszteletben tartsák a saját döntésedet.
2021. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!