Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az ember alapjáraton nem...

Ha az ember alapjáraton nem monogám, akkor miért várják el az emberek a párjuktól, hogy hűségesek legyenek?

Figyelt kérdés
2021. márc. 3. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Honnan veszed azt hogy alapjáraton nem monogám?
2021. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Ez régi, középkori berögződés, ami kitart a mai fejekben is.
2021. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Mert birtokolni akarnak, és valamiért úgy gondolják, hogy a szex feltétlenül társul érzelmekkel, pedig nem minden esetben. Az épült be a köztudatba, hogy a szeretet = nem csal meg, elhidegülés = megcsalás.
2021. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Forrást tudsz adni ehhez, hogy alapjáraton nem monogám az ember?
2021. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Mert meséken nőttek fel és leányregényeken.
2021. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Hadonlóan vélem, mint előttem szólóak. Egyszerűen így vagyunk nevelve kollektíven, és sokan szüleinktől is. Nem látjuk a rendes példákat, amelyek két személyiség csodálatos találkozását mutatja be.

A megcsalásnak azt kéne jelentenie, hogy a másik lényéhez nem vagyunk hűek, nem azt, hogy másba szeretünk bele vagy mással szexelünk. Nekem volt egyszerre két párom, és mindkettőhöz 100%ig hűséges voltam. Szerettem, tiszteltem őket, mindent tudtak rólam s én is róluk. Szeretet alapú kapcsolatok voltak.

2021. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Azért várják el, mert az emberek azt akarják érezni, hogy ők pótolhatatlanok. Amikor a párjuk félrelép, akkor jönnek rá, hogy igenis pótolhatóak, mindenféle téren. Ráadásul az emberek a biztosat, a stabilat szeretik, és úgy hiszik, ha valaki nem csalja meg őket, az a biztos, stabil párkapcsolat alapja.
2021. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4%
Mindenki pótolhatatlan. Pont ezért is alap a poliamória. Minden tapasztalás, ami utunka jön, jelentősséggel bír, és balgaság elutasítani a felettébb jó lehetőségeket, csak mert már van egy szerelmed. Szülőből is kettő van. Nevelőkből akár több. Barátokból is több van. Mindenből több van, egyszerre elférnek egymás mellett egy ember életében. Miért lenne a szerelem, ami a legjobb, egyedüli akkor?
2021. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A hűséghez eszmei értéket társítanak. Úgy gondolják, hogy aki hűséges, az kitart a másik mellett.
2021. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Hát én inkább ezt az időszakos monogámiát érzem egyre inkább reális elméletnek, vagyis: egyszerre csak egy partner, de az x évente “lecserélve”. Senki nevében nem akarok beszélni, mert biztosan van akiknél hatalmas a lámúr 30 év után is, de alapvetően nem tartom reálisnak, hogy egy valakivel az ember természetéből fakadóan elvan egy életen át. A poligámia is épp annyira természetellenes szerintem, hisz nemhiába esik rosszul szinte mindenkinek ösztönösen, ha mással látja a partnerét, a féltékenység is egy nagyon természetes és ősi érzés. Plusz egyszerre egy emberbe vagy szerelmes.

Azért alakította így az evolució, hogy a kapcsolat kezdetén, a nagy mámoros szerelemben foganjanak az utódok, aztán legyen jelen a férfi pár évig, vagyis a hosszas utódgondozásba segítsen a kezdeti szakaszban, aztán szerelmes

Lesz másba, annak is csinál és így tovább. A nőre is igaz ez persze. Manapság már inkább a kihültebb szakaszban születik meg az első gyerek is, x év után, a minta amit követünk pedig igen természetellenes, de a több partner tartása párhuzamosan is az, persze ebben is van kivétel. Szóval röviden: monogámia a természetes, de nem egy életen át, főleg hogy az ember sokkal hosszabb életű lett, mint az emberiség létrejöttének kezdetén.

2021. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!