Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb tanár alapjáraton is frusztrált, ideges és azt a diákjain vezeti le?

Figyelt kérdés

Olyan furák, nem tudom miért. 2015-ben voltam 6.-os, akkor az egész iskola kint volt az udvaron, hogy megnézzük a napfogyatkozást. Kivéve mi, mert ő beparancsolt minket, mert kezdődött az óra.


Ekkora beteg embert. 5-en amradtak kint, ők intőt kaptak tőle. SENKI nem volt az iskolában, mind a 800-an kint voltak az udvaron, mi meg bent a kongó ürességben.


Aztán amikor véget ért, megjelent az az 5 tanuló, akik meg megkapták a szokásos szidást. Ezért kellett bejönnünk? Hogy hallgassuk ahogy az idegbeteg tanár ordít? Legalább tanítana, de ahhoz sem ért.


2020. dec. 17. 09:45
 1/10 A kérdező kommentje:

És miatta nem láttuk a napfogyatkozást.

A fizika szertár összes szovjet gyártmányú távcsövét kihozták, azokon volt olyan szűrő amivel bele lehetett nézni. MINDENKI arról beszélt, hogy úristen milyen jó volt, ilyen nagyon nagyon ritkán van.

Na ja. Mi meg bent ültünk, mert megfeleléskényszeres az a szerencsétlen és nemm bírja elviselni, ha kicsit kirúgunk a szabályok alól a többiekkel együtt. Hozzáteszem az igazgató kiadta közleményben, hogy vár mindenkit kint az udvaron.

2020. dec. 17. 09:47
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Akkora traumát okozott, hogy lemaradtál egy részleges napfogyatkozásról, hogy még 5 évvel utána is ezen rugózol?
2020. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Hát szerintem nem nagy szám egy napfogyatkozás, én bementem volna a tanárhoz órára és pont. Egyébként nyilván azért van sok frusztrált tanár, amiért sok idióta kölyök..
2020. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, de valóban érdekes a legtöbb.

Az érveikkel meg teljesen ki tudnak buktatni:D

2020. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3: órára? talán majd ha megérdemli :D Addig meg nyújtson talán valamit.

Már azzal is elküldhetném az igazgatóhoz, hogy kiabál valakivel.

2020. dec. 17. 10:41
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
A kévés fizetés miatt. Németországban 2400 eurót keres egy tanár. Itt max 500at
2020. dec. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6: és? legalább nem kell tanítania :D logika sincs :(
2020. dec. 17. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Magyarországon főleg azokból lesznek tanárok, akik normális szakot képtelenek elvégezni, valamint alkalmatlanok arra, h a versenyszférában érvényesüljenek. ettől már frusztráltak, ehhez jön még hozzá az alacsony fizetés.

Az egész magyar közoktatás csúfos kudarc, ez sajnos ma már egyértelmű. gyakorlatilag 20-30 évvel van lemaradva külföldi országokhoz képest, a tanárok többsége meg frusztrált, beképzelt naplopó, aki nem sokat ért az iskolán kívüli világból.

2020. dec. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem mond neked valamit az, hogy a hatalom elrontsa az embereket?

Egy tanárnak tulajdonképp teljhatalma van a diákjai felett... Bármit megtehet vekük. (Megaláz, megbuktat még úgyis ha amúgy átmenne az a gyerek, megbüntet a semmiért, stb)

2020. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SIDLER22 ***** válasza:

Én láttam a napfogyatkozást. Maga táj olyan volt mintha minimálisan felhős lett volna az ég. Hegesztő üvegen keresztül meg belenéztünk a napba és hihetetlen volt amit láttunk! Egy zöld kör (mert, hogy hegesztő szemüvegben ilyen volt a nap színe) részben ki volt takarva és kb ennyi. Ne aggódj nem maradtál le semmiről.

Egyébként meg kb 5 év múlva lesz teljes napfogyatkozás Spanyolországban. Ha annyira érdekel menj ki és nézd meg. Ha meg ennyire azért nem fontos akkor ott a YouTube kismillió videóval róla.


Amit az utolsó mond egyébként igaz. Én középiskolában azért buktam meg majdnem angolból mert párszor elfelejtettem elhozni a tankönyvemet meg a füzetemet. És a tanár ezt teljesen komolyan gondolta, hogy beszélgetésért meg hiányzó felszerelésért tantárgyi megrovást ad. Még mondta is nekünk, hogy Ő tudja, hogy szaktanárival meg egyebekkel nem fog tudni ránk hatni ezért inkább a tantárgyi eredményeinkkel szórakozik meg fenyegetőzik, hogy megbukunk. Volt olyan gyerek aki 3 szót mondott egy másik gyereknek. Mind három alkalommal figyelmeztetve lett és egy egy alkalmanként... nem. Nem szaktanári meg ilyenek... Kapott angol tudására 3 egyest aznap. Ahhoz képest, hogy majdnem megbuktam angolból, az érettségim 70%-os lett és mostanában szoktam beszélgetni angol Discord szervereken másokkal. Ennyire jó ez az iskola.

2021. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!