Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan akinek ismerőse...

Everlight kérdése:

Van olyan akinek ismerőse lett öngyilkos a felesleges korlátozások hatására?

Figyelt kérdés
Munkanélküliség,bezártság

2021. márc. 3. 21:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
Magyarországon 1 hónapra zártak csak?
2021. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:

Na jó. Gondolkodj már! Hogy tudna egy étterem jó forgalmat csinálni? Ha nem értesz hozzá legalább gondolkodj vendégként!


Te miért jársz étterembe? Azèrt, hogy beülj családdal, haverokkal egy kellemes helyre, leülj velük beszélgetni (most jön hogy te nem jársz, vagy nem ezért, de bele se menjünk, emberek 90%-a ezèrt jár) Most mi van? Ajtóban lerendeled. Utcán megvárod. Szerinted ez hány embert vonz? Viszed haza a kihült kaját, vagy eheted a sarkon a padon a dobozból.


Most fogsz jönni a házhozszállítással. Ahhoz, hogy széles réteget elérj muszáj csatlakoznod Wolthoz, Bolthoz, Netpincérhez. Ezeknél köteles vagy helyszíni áron adni az ételt, de a szolgáltatásért 20%-ot levonnak.


Igen a fodrászok 1 hónapig voltak zárva


Végül. Jöhetsz te azzal, hogy drága szar. Pl egy újpesti, zuglói stb külvárosi étterem tud alacsonyabb áron dolgozni. Na de a belváros nem. 5-ször annyi a bérleti díj, amit ki kell termelni. A bérleti díj pedig nem csökkent, aminek az árát jócskán meghatározza, hogy turistaövezetben fekszik-e. Turista meg nincs. Akkor miből is élnek meg szépen. Az éttermek legalább 50%-a bezárt. Nagyon sok már ki se fog nyitni. Szakmabeliek ezrei munkanélkül 1 éve. Miért nem keresnek más munkát? Azért mert úgy vannak velünk, hogy nem lehet hosszú távon tervezni, mert ahogy indul a szektor ezek az emberek lépnek. (Most fog jönni hogy el lehet menni árut rakodni meg építkezésre, na de a pultos lány ettől nincs előrébb, max a szakács fiú)


Semmi baj, hogy nem értesz hozzá, semmi gond, hogy véleményed is van, de gondold már át, meg olvass kicsit utána, hogy miről beszélsz. Az állítàsod a dràga szarról, meg a jól megélésről, nemcsak egetrengető ostobaság, hanem felháborító a szakmára nézve.


Ennek ellenére is veszélyes a nyitás. Júniusig mindenképp. 3.5 millió boltott nem az a korosztály aki ètterembe mászkál. A terasz rendben van, de a belső tér nem. A kórházak telítettsége csak minimális csökkenèst mutat. Ha nyitunk és fokozatossàg elve nélkül hagyjuk hogy a tavaszi jóidőben kitóduljon a hónpok óta megszorítások között élő nép abból baj lesz.


Nem kell szakèrtőnek lenni ahhoz, hogy kiszámoljuk, mi lesz akkor ha újranyitnak az iskolák. Gyerek bemegy 25 másik közé. Hazavisz minden vírust. (ahogy a többi vírussal is volt mindig) Olyan mintha 25 családot zárnál össze. Nem nehéz kiszámolni ennek a végeredményét.

Ahogy azt sem, hogy ebből kifolyólag, hogy omlik össze az egèszsègügy.


Azt már írtad, hogy szar a magyarok egészségügyi állapota. A kérdésedben meg az öngyilkosságról beszélsz. Nem vagy képes fejben a kettőt összekötni. Ahhoz, hogy valaki megölje magát, ahhoz beszűkült tudatállapot kell. Olyan pedig egészsèges embernél nem jön létre. Aki megöli magát abban az életösztön nem működik. Vagyis pont olyan beteg mint a sok magyar akit szidsz, hogy fos az egészségügyi állapota.


Amúgy meg már 1 hete ùjranyitottatok. Így a problémàd tárgytalan. A nyitás egyedül a vendéglátást kerülte el. Mi zárva vagyunk továbbra is. Jövőhéten nyithatunk teraszt. 1 hónapra korlátoztak titeket. Sajnálom, hogy ti sem kaptatok támogatást, de legyen màr benned annyi, hogy nem a vendéglátásra mutogatz úgy, hogy halvány lila gőzöd nincs ról hogy működik.

2021. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:

"Azok zárnak be akik drágán adják a szart és ezteljesen rendben van"


Kezdjük ott, hogy szar a wc-ben van, Anyukám mielőtt meghalt a covidbe egészségesen megtanított rá, hogy ételre nem mondjuk, hogy szar.


A drágán adják a szart ès zàrjanak éttermek pedig a turistákra épülnek. A turizmus pedig a magyar GDP 20%-àt termelik. Ezek a drága szar éttermek, pedig kb a 15%-àt teszik ki a 20%-nak. Ha bezárnak az szar, de neked is.

2021. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:

Mielőtt pedig ráhivatkozna arra bárki, hogy miért vannak elszállt árú magyar éttermek turistákra árava, hát ez a kereskedelem. A fodrász szalont is mindenki igyekszik normális, könnyen megözelíthető helyen kinyitni, meg az edzőtermet is, nem pedig kukityinfalván a faluszélén. Ez ugyanaz.

Ha nem dolgozok én is elkerülöm vendégként a rakpartot, Váci utcát, Parlament, vár, Bazilika környékét. Főzök otthon, vagy eszek a törököknél... tudom, hogy fos, a minőség is, de ez van. Tudom mire van pénzem.


Amikor pedig lerendeled olcsón a kínait, Döner kebabot, mekit, burger kinget pedig jusson eszedbe, hogy külföldi vállalkozók nagyobb állami támogatást kapnak mint mgyrok. Így mivel kb 30%-ot nyer alcsonyabban tudjatatani azárait. Az alapanyag a legolcsóbb, abba meg ne gondolj bele ki főzi kajádat, mert nem szakács annyi biztos.

2021. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:

52-54: szerintem te kicsit ezt benézted, több ember írt neked.


A fodrászt én írtam, de nem vagyok az. Csak decemberől március közepéig nem tudtam menni (németeknél eddig volt zárva), már gondolkodtam a nullásgépen.


A feltételezett válaszokkal is eléggé mellényúltál, mert igaz eszek néha dönert, mert a feleség rámtukmálja a felét, mert szereti, de egy sok neki. Mekis kaját elvből nem eszek, az ipari hulladékot meghagyom a hülyéknek. Az öreg klasszikus német vendéglátóegységeket szeretem, akiket túrázás közepén az erdőben meg lehet látogatni. Sajnos sok nem fogja közülük túlélni, sok csak hobbiból csinálta nyugdíjasként.

Házhoz sem fogok szállíttatni. Pizzát sem.

Maradt az hogy magamnak főzögetek, úgyis szeretem, a cégnél meg megyek kantinba, ott látni az embereken, hogy örülnek ha jön valaki. (Kb. 10% jár be és látogatja őket.) őket támogatom ennyivel.

2021. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 A kérdező kommentje:
Én vendéglátósként mondom hogy túlárazott a legtöbb étterem.Tudom miről beszélek.Lehet árulni finom ételt olcsón,egyszerű alapanyagokból,válság idején nem fog senki egy levesért 6 ezret kifizetni,
2021. ápr. 15. 23:06
 57/70 anonim ***** válasza:

A 6 ezres levest te nem tudom hol láttad, de megint megtaláltad a 100-ból egyet.


Ha vendéglátós vagy nyilván tisztában vagy az alábbi dolgokkal:


1

Az alapanyag árak emelkedtek, a beszállítók ügyfeleinek csökkenése miatt is. Így olcsó jó minőségű alapanyag nem létezik.


2.

A bérleti díjak nem változtak.


3.

A túlárazottság a 2. pontból ered. A bérleti díjak a belvárosban nem csökkennek a vírus miatt. Így az árakat sem nagyon tudja csökkenteni.


Gondolom ezzel tisztában vagy vendéglátósként, ha már olyanokat látsz, hogy a vendéglátósok szépen megélnek. A munkanélkül maradt kollegák is így gondolhatják.


Az hogy a felsoroltak közül melyik mennyire szemét kaja semmi köze az eredeti témához


Nem nèztem be, de konkrétan nem érdekel mi van veletek Németországban.

2021. ápr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 A kérdező kommentje:
57,a lehetőség adott a megfelelő profit kitermelésére.Ha az étterem nem bérelt hanem saját,ott nincs bérleti díj.A mozik fürdők fél éve zárva vannak,ehhez képest az éttermek nyitva lehetnek.
2021. ápr. 16. 07:28
 59/70 anonim ***** válasza:

“ Nem nèztem be, de konkrétan nem érdekel mi van veletek Németországban.”


Akkor rosszabb a helyzet mint gondoltam. Egyszerűen nincs igényed arra hogy odafigyelj, ki mit mond, egy kalap alá veszed a válaszokat, és egy hozzászólásba belehánysz mindent.


Engem sem igazán érdekelnek a költségeitek, meg hogy Magyarországon mit nem térítenek. Lehúzzátok a rolót, és jön majd más helyettetek.

2021. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy szót sem értesz belőle nem ide van hányva.


Németországból meg nehogy már beleszólj a magyar vendéglátósok helyzetébe, mert fingod nincs róla. Itt nem a mi helyünkről van szó, hanem az országban mindről. Az éttermek nagy része Budapesten bérlemény.


Az meg miért érdekelne mi van németországban?

2021. ápr. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!