Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan akinek ismerőse...

Everlight kérdése:

Van olyan akinek ismerőse lett öngyilkos a felesleges korlátozások hatására?

Figyelt kérdés
Munkanélküliség,bezártság

2021. márc. 3. 21:38
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:

“ Az meg miért érdekelne mi van németországban?”


Te hoztad ausztriát, hogy bezzegottmivan.


Erre reagáltam, csak a hasonló német példával. Amikor meg nem tetszik az igazság akkor mindjárt nem is érdekel. A szélkakas hozzád képest iránytű. :D


“ Németországból meg nehogy már beleszólj a magyar vendéglátósok helyzetébe”


Nem szóltam bele, továbbra is te hoztál külföldi példát.

Viszont szerintem nem vagy abban a helyzetben, hogy megszabd, mibe szólhatok bele és mibe nem.


A ti áraitokat egyébként is eddig nagyrészt a hazalátogató magyarok meg a külföldi turisták adták.


“ Itt nem a mi helyünkről van szó, hanem az országban mindről. ”


Még mindig nem elég széles a látóköröd. De már haladsz. Nem csak az országról, Európáról, Ázsiáról stb. Minden mindennel összefügg. Pl. németország bedől, az magyarországnak meg a többi európainak jobban fog fájni.

2021. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:

A magyar politika szarik a válságkezelésbe. Az alap felvetésem ez volt. Erre jöttek a számok, és a külföldi példa. Az dühít ami itthon van. Az hogy nyitunk mert a szarban lévő gazdaság nem képes a szektorokat támogatni.


Németországban téged a magyar jogszabályok, állami támogtások hol éríntenek? Ki szólt be olyat hogy benéztem? Ki mondta azt hogy húzzuk le a rolót? Miért érdeklne az, hogy milyen szabályozásaitok vannak németországban? Érint engem?


Te kezdtél el beszólogatni.


Egyébként mi ez? Valami fogyatékosok versenye, hogy kinek a szarabb? Mindenkinek szar, de nyitni nem lehet.


Az alap àllításom az volt, hogy nyitni felelőtlenség. Ezt támadta le mindenki. Szerinted érdekel, hogy nem tetszik a véleményem? A számok azért zavarnak mert egy büdös szót se èrtesz.


Akkor miről beszèlek egy olyan emberrel, aki annyit fog fel hogy nyissunk és annyit se hogy magyar számok nem rá vonatkoznak. Valószínűleg olvasni sem tud mert az én példám Ausztria volt. A példa èríntőleges, arra, hogy itthon nem támogatják a szektorokat. Majd a másik idehányja, hogy szèp pènzeket keresünk. Lehet más filmet nézünk.


Befejeztem.

2021. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:

Milyen helyzetben nem vagyok? Hogy elmondjam a véleményem, ès reagáljak az ostobaságodra. Sajnos megtehetem. Ahogy te is megteheted. Az, hogy kifejtem az idehányt hülyesègedre a véleményem szintén jogom. Neked is. Próbáltam szépen, számokkal, egészsègügt helyzettel. Mindenhogy. Vannak emberek akikkel normálisan nem lehet.


Ki az Istent éríntenek itt rajtad kívül a Nèmet szabályozások? Meghallgattuk. Mit szeretnél? Szóljak hozzá? Követem szerinted? Te a magyarba magyarázol bele úgy, hogy azt se tudod mi meddig volt zárva.


Azèrt hasonlítsd már össze a kèt országot. Ne akarjunk már párhuzamot mindenképp.

2021. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:

“ Milyen helyzetben nem vagyok? Hogy elmondjam a véleményem, ès reagáljak az ostobaságodra. ”


Az a baj, hogy te Magyaroszágon élve nem értesz magyarul.

Sehol nem írtam, hogy a véleményed nem mondhatnád el. Annyit mondtam, hogy nem tilthatod meg, hogy honnan mit mondhatok. Olyan helyzetben nem vagy.


Maradjunk annyiban, hogy én a magyar helyzetet jobban tudom követni, mint a németet. Továbbra is, te jöttél az osztrákokkal először.


Ostobázni/ostobaságozni tudod kik szoktak ugye?


Ebből mondjuk az látszik, hogy a vendéglátós alatt itt a kocsmárost értjük.

2021. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
0%

“ Ki szólt be olyat hogy benéztem? “

Ez nem beszólás volt hanem megállapítás, ugyanis más válaszát is az enyémnek tituláltad. Bár a te köreidben lehet ez már beszólás kategória.


“Ki mondta azt hogy húzzuk le a rolót? “

Ez én voltam, a flegmáskodásod után, ez már tényleg beszólásnak ment.


“Miért érdeklne az, hogy milyen szabályozásaitok vannak németországban?”


Mert értelmes ember nyitott szemmel jár. Én is azért tartom szemmel a környező országokat, mert egymástól másolják a kreténségeiket. Korábban orbán másolt a németektől, most ferkelmutti akarja az esti tilalmat átvenni. Mivel tudom, hogy otthon már rég megcsinálták, tudtam hogy itt is jönni fog. Csak azon csodálkozom hogy eddig tartott.

2021. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:

Igen. Németország Magyarország és Vitya válságkezelését követi. Szerintem ezt a beszélgetést itt fejezzük be.


Nyitott szemmel járok a világban. Az viszont tény, hogy kezelheti bármelyik orszàg bárhogy a gazdasági helyzetet, rám a magyar jogszabály fog vonatkozni, rád meg a nèmet. Így engem ebből következtetve a német nem érdekel. Nyugodtan szólj hozzà a magyar helyzethez, de ne arra reagálva, hogy én számokban, százalékokban, gazdasági következményekben mit vezettem le. Vagy az volt a zavaró, hogy az egészsègûgy helyzetét elemeztem. Vagy az, hogy próbáltam mindenre lebontva kifejezni a helyzetet.


Kocsmáros? Sajnos téves. Éttermekről beszéltem szerintem Budapest belvárosában, aminek üzletvezetőjeként látom a %-ait, és látom ugyanezeket milyenek voltak 2 éve. Tudom, hány ember van munkanélkül. Tudom mennyi a látszattámogatás amit kapnak, és látom a belvárosi utcában becsődölt éttermeket.


Kijelenteni azt, és ez nem te voltál, hogy immungyenge, fos egészségügyi emberek nyugodtan haljanak meg minősíthetetlen. 12-15 órákat lenyomva, állandó stresszben milyen lenne itt az egèszségügyi helyzet, ha nem pont ilyen? Ezeket a kijelentéseket kéne szó nélkül hagyni.


Valóban nem látok bele a német helyzetbe, és elismerem, hogy te jól tudod mi megy Magyarországon. Most már azt is megtudtad, hogy csak 1 hónapra zártak be egyéb szolgáltatások :)


Azon vitázni, hogy itthon melyik szektornak szarabb ostobaság


Azon vitázni, hogy kire melyik ország szabályai vonatkoznak már több mint ostobaság.


Azt kijelenteni, hogy haljanak nyugodtan a beteg emberek, finoman kifejezve is tahóság


Azt állítani, hogy a német vezetés Vityát követi, úgy, hogy lakossàgra lebontva itt a legmagasabb a halálozások száma, szintén ostobaság.


Azt sürgetni, hogy nyissunk és mert az állam képtelen megvédeni az összes szolgáltatásban dolgozó embert szintén ostobaság.



Azt gondolni, hogy csak azért mert engem a magyar jogszabályok érdekelnek, és nem a németek, èn szűk látókørű ès műveletlen lennék szintén a te ostobaságod.


Azért támadni, mert veszèlyesnek tartom a nyitàst az én véleményem, ezen hadjáratot indítani szintén ostobaság


Azt gondolni, hogy az ostoba szó a kocsmanyelv része, azok mellett, hogy ez a legfinomabb jelző erre a magyar nyelvben... rendben, mondjuk szépen: ez tudatlanság.



65/65 anonim válasza:


“ Ki szólt be olyat hogy benéztem? “


Ez nem beszólás volt hanem megállapítás, ugyanis más válaszát is az enyémnek tituláltad"

Ez a legjobb. Szólok, hogy anonim néven futsz. Ez benézésnek számítana?


Lényegtelen is. Igen a kormányok kreténsèget csinálnak. Ebben egyetèrtünk. Az, hogy te nézed a magyar híreket mert Vityát másolják... na erre már mondani sem lehet semmit. Itthon nov. 11 óta van tilalom, felváltva sok országban egy éve, mi köze lenne ahhoz, hogy másolnak minket?


Lehet, hogy flegma vagyok, lehet, hogy nem tetszik a stílusom, lehet, hogy beszólásnak érzed, hogy próbáltam leveztni a lényeget... az, hogy te mit gondolsz rólam, minek tartasz az a te dolgod, semmi közöm hozzád. Nyilván az is az én bajom, hogy azt gondolom ostobaságot beszélsz.


Legyek kocsmáros a szemedben, de pont leszarom mit gondolsz ròlam.


Ez pedig már rég egy meddő vita. Te nyitni akarsz, mert nincs pénzed. Én nyitni akarok, de ebben a helyzetben nem lehet. Röviden összefoglalva ennyi.

2021. ápr. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

Zárásként annyit:


Országtól függetlenül sajnálom az összes szolgáltatásban dolgozót. Magyarországon sajnálom, hogy minden támogatás nélkül lettünk egyedül hagyva. Kívánom mindenkinek, hogy tartson ki. Köszönöm az egészségügyben dolgozók emberfeletti munkáját. Őszínte részvétem minden családnak aki elveszítették a hozzátartozójukat, szeretteikat, ha beteg volt, ha nem akkor is. Részvétem azoknak akik utolsó napjaikban be se mehettek haldokló szeretteikhez.


A magyar kormánynak pedig köszönjük a nagy semmit.

2021. ápr. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:

“ Azt állítani, hogy a német vezetés Vityát követi, ”


Ezt sem mondtam ebben a formában, de mindegy. Azt mondtam, egymást követik az országok, egyik kitalál valamit, a többi követi vica versa.


“ Itthon nov. 11 óta van tilalom, felváltva sok országban egy éve, mi köze lenne ahhoz, hogy másolnak minket?”


Itt november 4 óta van újra zárva majdnem minden. Ok ezt ov vette át. Ő meg kitalálta hogy kijárási tilalom, mindjárt elkezdtek itt is rugózni rajta, hogy nem is lenne hülyeség.


“ Azon vitázni, hogy kire melyik ország szabályai vonatkoznak már több mint ostobaság.”


Ezen nem vitázott senki, hoztál egy helyen külföldi példát, cáfoltam azzal hogy elmeséltem hogy azért “nyugaton” sem 70/90%-ért ülnek és fonják a a kolbászt kerítésnek. Utána visszavágni, hogy ez nem is érint, ostobaság.


“ Azt sürgetni, hogy nyissunk és mert az állam képtelen megvédeni az összes szolgáltatásban dolgozó embert szintén ostobaság.”


Erről csak annyit, hogy mindenhol az áruházak nyitva, éttermek zárva. Mindenki nyitni szeretne, mivel a megfelelő szabályzással sokkal biztonságosabb lehetne egy kisebb étterem mint egy aldi.


“ Nyilván az is az én bajom, hogy azt gondolom ostobaságot beszélsz.”


Ehhez annyit, hogy általában a politikai fórumon szoktak az érv nélküli fanatisták ostobázni, mintha attól ők feljebb kerülnének, ha többet ostobáznak.


“ Szólok, hogy anonim néven futsz. Ez benézésnek számítana?”


Nevezhetjük figyelmetlenségnek is. Én pl. az anonimok közt megnézem, hogy épp a 3 vagy a 4 csillagosnak válaszolok. A stílusból is felismerem, de így is volt hogy benéztem.

Talán nem akkora az egóm, és elfogadom, ha felhívják rá a figyelmem, nem pedig megmagyarázom, meg elkezdek vitatokozni hogy “beszóltak”. Ezen vitatkozni akkor szerinted mi? (Költői kérdés volt)

2021. ápr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

... olvass már vissza, hány érvet sorakoztattam fel. Bár igazad van ostoba módon.


Mindenki leszűrt már annyit a válaszokból amennyit akart. Innentől ez a meddő szellemi vita felesleges.

2021. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
Csak általánosságban mondtam, ezért is érthetetlen a szóhasználatod.
2021. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!