Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 6278 új fertőzött és 152...

6278 új fertőzött és 152 halott, teljesen egyértelművé vált, hogy szigorítás kell. Mikor lesz végre több intézkedés bevezetve?

Figyelt kérdés

A jarvany 3. hulláma pusztítóbb mint az első 2, lazításának nincs itt az ideje. Én már például a Dobogókői kajáldát is feljelentettem,ért láttam, hogy a kinti padokon 40-50 ember eszik, undorító már az emberek nemtörődömsége és alapvető hozzáállása.


Amikre szerintem szükség van:

2 hónapig tartó

- kijárási tilalom nappal

- csak élelmiszerbolt és gyógyszertár nyitvatartás

- szigorúbb és több rendőri intézkedés


Egyetértetek?


2021. márc. 4. 08:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem akarom ezt. Dolgozni akarok továbbra is,és nem bezárva lenni a szobába. Tavaly áprilisban voltam home office-ban. Nekem nem jött be hogy magamban ültem otthon.


Már tele a hócipőm az egésszel amúgy is. Néhány hete már alig volt fertőzött, reménykedtem a nyitásban. Erre megint kezdődik előről.

2021. márc. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
69%

"csak élelmiszerbolt és gyógyszertár nyitvatartás"

Micsoda?? Te nyitvatartanál bármit is?? MIATTAD FOG MEGHALNI A NAGYI!!! Alávaló gyilkos!

Mindenkit oda kell láncolni az ágyához, aki pedig nem hajlandó elfogadni a drága kínai kommunista barátaink vakcináját annál a lakás bejáratát behegeszteni!!! Túléljük ezt még ha bele is döglünk!

2021. márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ne legyen nyitva semmi. A katonaság helikopterről dobjon le mindenkinek naponta 1 kiló kenyeret (családonként ennyi járna) 1 babkonzervvel.

Havi 1 dz gyógyszer jár mindenkinek, akinek több kellene, az így járt.


A lakásokba/házakba hermetikusan el kell zárni az embereket, szellőztetni se lehessen.


Aki meg kimegy a kertbe, azt a mesterlövészek fejbe lövik.

2021. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy lesz szigorítás, de ha lenne eszük, akkor nem csökkentenék, hanem növelnék az élelmiszerboltok nyitvatartását, mert így csak több ember van kis helyen, mert bevásárolni kell, aki nem otthonról dolgozik, az nem tud online rendelni futárral, ráadásul én pl. friss húst nem is szívesen vásárolnék úgy, hogy nem látom, mit veszek.
2021. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos a virus nem úgy működik, hogy kimegy az utcára, szétnéz, és azt mondja: " Bazzeg, itt nincs senki, na akkor lelépek!"
2021. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
81%

Ma kormányinfó, meglátjuk.


Ha rajtam múlna, én inkább változtatnék az intézkedéseken. Van ahol szigorítanék, van ahol lazítanék.


Szigorítás:

- kaszinókat bezárnám

- boltokban létszámkorlát, ne legyen már heringparty a teszkóban

- ahol megoldható(!!!) ott NAGYON melegen ajánlottá tenném az otthoni munkavégzést

- szigorúan büntetném a gyülekezést

- bezárnám az általános sulikat és ovikat, DE EHHEZ MUSZÁJ támogatni a szülőket, akik kiesnek a munkából, szóval nem úgy mint ahogy tavaly tavasszal tették, hogy "oldd meg" :D és persze NORMÁLIS digitális oktatás, ennyi idő alatt már meg lehetett volna oldani hogy működőképes legyen...

- visszahoznék egyfajta védett idősávot az időseknek, betegeknek de nem minden nap, és nem 3 órán át...


Enyhítés:

- kinyitnám az éttermek/kávézók kerthelyiségeit

- szigorú higiéniai előírásokkal és pl. csökkentett vendégszámmal kinyitnám a szálláshelyeket

- dekriminalizálnám az éjszakai mászkálást: ha valaki egymagában vagy a vele élő párjával sétálgat este 10-kor, azt ne büntessék meg

- bátorítanám az embereket, hogy kültéri közös programot válasszanak a családdal, barátokkal


Én abban hiszek hogy komolyan kell venni a vírust, de hiszek benne hogy ezt lehetne normálisabban is csinálni, úgy hogy kevesebb ember menjen tönkre anyagilag és mentálisan. Ezzel nem értek egyet ami most megy, hogy a teraszon nem kávézhatsz, a kutyáddal nem sétálhatsz éjjel 501 méterre, de a kaszinók nyitva és tömeges gladiátorharc megy az aldiban. Ez egy rossz vicc ebben a formában.

2021. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
18%

16 azonkívül hogy valóban irritáló a kaszinokkal a kivetelezes azért a kaszinók nem olyan jelentős tényezők... Bezzeg a piacokon sosem volt korlátozás.

Egyébként szerintem a legertelmesebb a 60 év felettiek és krónikus betegek kötelező oltása lenne.

Az óvoda/iskola bezárásra nem tudsz olyan segítséget adni a dolgozó szülőknek hogy ne csoborbol vödörbe legyen a vége...

2021. márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%

Valóban az egyik legnevetségesebb intézkedés az üzletek nyitvatartásának korlátozása. Pont hogy ki kellett volna tolni, hogy ne zsúfolódjanak össze az emberek.

Szimpla logika lenne, na mindegy.

Na meg ez is mi, hogy nappal nem támad szerintük a virus, de este 8 után meg igen, és maradjotthon!? Oké hogy bulik ne lehessenek, de nehogy már ne mehess el másodmagaddal sétálni.

2021. márc. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
3%
Annyira szomorú,hogy még mindig van aki szerint kamu ez az egész. Én novemberben kaptam el a vírust és azóta alig érzek szagokat és ízeket. Baromira nem vicc ez a vírus...és én 24 vagyok. Mi van ha egy idősebb kapja el? Azért kellenek a szigorítások mert ha engednének minden barmot jobbra balra szaladgálni akkor az idősek immunrendszere miatt kb 2 hét alatt totálisan bedőlne az egészségügyi ellátás ami már most is sz*r itthon. Ezért kellene a korlátozások. Mondom ezt úgy hogy a vírus miatt nem találkozhattam a haldokló nevelőapámmal, nem láttam 7 hónapja a 9 éves kiskutyámat és a családomat úgy egyáltalán. Szóval kuss.
2021. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
81%

19. Senki nem írta, hogy kamu az egész! Csak a korlátozásokban nem látni semmi logikát!

Én pl. minden szabályt betartottam, hordtam maszkot mindig, alig mentem valahova, mégis most itthon vagyok pozitív covid-teszttel, és én sem érzek szagokat. Úgyhogy kuss.

2021. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!