Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 6278 új fertőzött és 152...

6278 új fertőzött és 152 halott, teljesen egyértelművé vált, hogy szigorítás kell. Mikor lesz végre több intézkedés bevezetve?

Figyelt kérdés

A jarvany 3. hulláma pusztítóbb mint az első 2, lazításának nincs itt az ideje. Én már például a Dobogókői kajáldát is feljelentettem,ért láttam, hogy a kinti padokon 40-50 ember eszik, undorító már az emberek nemtörődömsége és alapvető hozzáállása.


Amikre szerintem szükség van:

2 hónapig tartó

- kijárási tilalom nappal

- csak élelmiszerbolt és gyógyszertár nyitvatartás

- szigorúbb és több rendőri intézkedés


Egyetértetek?


2021. márc. 4. 08:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van kollégám, aki még nem nyugdíjas, de már benne van a korban, elkapta a vírust, most nincs immunrendszere, meg ott van anyám a nyugdíj küszöbén, aki több szempontból is veszélyeztetett, általános iskolában tanít, és neki meg semmi baja.

Nem mondom azt, hogy kamu az egész, mert látom, hogy nem az, de az intézkedések nem jók, következetlenek, nem ésszerűek. Állami cégnél nem engedélyezik az általános állandó home office-t olyan munkakörben, ami probléma nélkül végezhető otthon. Így védik meg a saját embereiket. A tömegközlekedés járatai sem üresek, hiszen van, akinek nincs más alternatívája a munkába járásra.

2021. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
23%
Az a baj hogy nem ertitek a korlatozasok lenyeget amit mar leirtam. Senki nem mondta hogy nem fogod elkapni. Az elejen megmondtak hogy a lakossag 70-80%-a atfog esni a viruson. Az a fontos hogy az egeszsegugy leterheltseget csokkentsek.
2021. márc. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
88%
Én értem a korlátozások lényegét, csak pont a logikátlanságot igazolja, hogy egyre több a fertőzött és halott. Este 5 után kijárási tilalom van (pár kivételtől eltekintve, nekem van kutyám, ritkán csúszunk át ebbe a sávba, de megtehetném, hogy ekkor viszem ki, alig vannak kint az utcán, pedig amúgy elég forgalmas környék, közlekedési csomópont, orvosi rendelő, boltok a közelben), de a boltok nem lehetnek nyitva este 7 után, aki munka után vásárolna be, annak nagyon kevés ideje van, a pénztáros sem tud magának 7 után vásárolni, mert zár a pénztárgép központilag, és ezért 18:45-ig kisöprik a vásárlókat, hogy még maguknak is be tudjanak vásárolni 15 percben. A tömegközlekedést érthetően tovább sűríteni lehetetlen, ők a maximumot kihozzák ebből, de miért is nincs például mindenhol home office, ahol lehetne, a fafejű cégvezetés magától nem nyit ebbe az irányba, mert szerintük aki nincs bent, az nem dolgozik, pedig ez nem így van, engem pl. a zajos iroda jobban zavar, otthon hatékonyabban tudok dolgozni.
2021. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
41%
Minek kell ide leírni állandóan valakinek hogy hány fertőzött meg halott van? Nem való egyáltalán erre az oldalra ez
2021. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
93%

#17

"krónikus betegek kötelező oltása"

Ezzel az a gondom, hogy több krónikus betegnek nem ajánlott az oltás, nekem is van ilyen hozzátartozóm. :/

Tudom hogy a kaszinók nem annyira jelentősek, csak hát ennyi erővel a kávézók se... én innen közelítettem meg: a "beltéren összeülünk idegenekkel egy légtérbe szórakozás céljából" jellegű intézményekre vonatkozhatnának egyenlő szabályok.

2021. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
74%
Küldök neked egy virtuális pacsit amiért olyan kemény voltál, hogy fel tudtál jelenteni egy kajáldát. :D
2021. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
86%
"Este 5 után" - Este 8 után, bocs, gondolatban már a reggel 5-nél jártam. :-D
2021. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
45%
2021. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
49%
És a szolgák újra kisirtak a korbacsot maguknak...
2021. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ahogy Eric Cartman mondta,erre most ráránthatsz...
2021. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!