Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a magyar...

Hogyan lehetne a magyar kultúrát "menővé" tenni? Most miért nem az?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem csak magyar jelenség az amerikanizálódás, de egy csomó olyan király dolog van itthon amit figyelmen kívül hagynak, de miért? (Farsang, Busó járás, stb.)


A régi magyar dolgok is tök királyak, azokat is fellehetne dobni (pl: egy ideig olyan szuper volt amikor a matyó hímzés újra divatba jött!! Miért nem fekszünk rá az ilyenekre jobban?)


Meg egy 10 éve nem sok minden volt a neten, és mostanában ránéztem a "magyar youtube-ra", és wow, döbbenetes minőségi különbségek vannak, elég minőségiek!


A legtöbször a kortársaim viszont fújjognak, "bármi ami hazai, az tuti rossz." :(


Az elektronikában és a programozásban is egy csomó mindennek lehetne magyar neve is (pendrive, software, stb.).


Hogyan lehetne ezen változtatni?

Miként lehetnének a magyar dolgok menők?



2021. márc. 5. 20:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést a szóismétlésekért és a néhol előforduló helyesírási hibákért, gyorsan próbáltam írni, de így is pár helyen átfogalmaztam és nem olvastam vissza. Nem igénytelenség, csak már nagyon izgatott vagyok a válaszok miatt!! :)
2021. márc. 5. 20:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez erőteljesen összefügg azzal, hogy a magyar kultúrát megpróbálja magának egy politikai csoport kisajátítani, ami sokaknak ellenszenves.


Az is baj, hogy sokan túlzásba esnek ezzel a témával, ergo ha rákeresel neten, hogy magyar történelem, rögtön szembejön egy csomó "a kiválasztott nép" "Szíriusz népe" meg hasonló baromsággal.


Vagy pl ott a Kárpátia. Nekem személy szerint nagyon tetszik, hogy a zenéjükbe vegyítik a népzenei elemeket. Viszont azzal amit képviselnek sok esetben annyira nem tudok azonosulni, hogy pl egy Kárpátiás pólót semmi pénzért nem vennék fel.


Németországban élek és mindig csodálattal nézem, hogy amellett, hogy nyitottak és befogadóak, sokkal jobban őrzik a hagyományaikat, mint mi magyarok.

2021. márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már rég nem "amerikanizálódás" van, hanem egyszerűen globalizáció. Valahol mindig is ez volt, a világ minden részén háttérbe szorulnak a régi dolgok és jönnek helyükre újak. Ez mindig is így volt.


A mindenre magyar névnek meg egyszerűen nincs értelme. Főleg nem elektronikában, programozásban ahol alapvetően angolul kell tudnod és alapvetően sokkal szélesebb körben tudsz informálódni angolul.


Felteszel egy magyar programot, és aztán egy darab tutorialt nem találsz hozzá, vagy csak alapokat. Míg angolul ezrével vannak a jobbnál jobb ötletek, megoldások.

2021. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2021. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%
Matyóminta meg kalocsai meg kékfestő. Meghagyom a néptáncoló fogyatékosoknak.
2021. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!