Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar fiatalok miért...

A magyar fiatalok miért cigánykodnak, én roma vagyok mégis kultúráltan viselkedek?

Figyelt kérdés

2017. aug. 1. 20:39
 1/8 anonim válasza:
100%
Mit értesz cigánykodás alatt?
2017. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Én nem vagyok roma
2017. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
16%
Az h ki milyen nemzetiségű nem jelent semmit és általánosítottál.
2017. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát dikkeznek, moreznak meg ilyenek utolsó vegyél vissza
2017. aug. 1. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre kétféle magyarázat van, merthogy ezeknek az embereknek két fő típusa van.

Az egyik a rasszista, aki gúnyolódásból használja ezeket a köztudottan cigányok által használt szavakat.

A másik: azok a magyar fiatalok akik általában rosszabb anyagi helyzetben vannak és a faluban/iskolában főleg romák vették őket körül, köztük szocializálódtak. Ők más negatívként aposztrofált viselkedési formákat is eltanulnak. Ők az ún. "fehér cigányok".

2017. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam használni tesa tesó more meg ilyesmik de ez egyáltalán nem a romák kigúnyolása egyszerüen nálam ez ilyen szleng semmi extra nincsen mögötte. Meg én akkor voltam tizenéves amikor ment a gyözikeshow;)))
2017. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem cigánykodás. Borsodi vagyok, itt sajnos (a cigányság miatt) a köznyelvbe égett a dikk és a more. Ha elmennek lopni, uzsoráznak, öregektől lopnak ékszereket és családlátogatásnak minősül a börtönbüntetésük, akkor mondhatod, hogy cigánykodnak.
2017. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bihar Valatonon ***** válasza:
61%
Sok hüly..egyerek azt hiszi ettől menő, meg vagány lesz azért csinálja...
2017. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!