Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én nézek furcsán olyankor...

Csak én nézek furcsán olyankor, ha egy jól ismert személytől annyit kapok, hogy "köszönöm"?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy felköszöntöm, vagy épp segítek neki valamiben, jó ideje ismerem, többször is beszéltem már vele, erre annyit mond, hogy "köszönöm". Ettől úgy érzem, mintha egy vadidegen lennék számára és csak névileg ismerne.

2021. márc. 8. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss, de mit vársz ilyen esetben? Hajoljon meg és csókolja meg a kezecskédet?
2021. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
agyadra ment a karantén?
2021. márc. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen csak nem tudod értékelni.Pedig a köszönöm az egyik legszebb,leghasznosabb szavunk a szeretlek mellett.
2021. márc. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz:És még a legfontosabb is (persze szintúgy,csak a szeretlek után).
2021. márc. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi mást kéne mondani?
2021. márc. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Mit vársz? "Ó jaj, köszönöm szépen hogy felköszöntöttél eme nemes napon, egyáltalán nem is számítottam rá hogy egy olyan jól ismert, értékes, és szeretett ember ilyen kitűnő cselekedetre ragadja magát hogy megemlékezik rólam és felköszönt, ez életem legszebb napja mostantól, amiért vetted a fáradtságot és felköszöntöttél!"?

Esetleg a nőnap miatt írtál valakire és azon hisztikéztél be, hogy nem az volt az instant válasz hogy gyere át és dugj meg?

Ha valaki felköszönt, azt mondom hogy köszönöm. Ha valakit felköszöntök és ő azt mondja hogy köszönöm, az pont az amire számítok. Nem várok semmi többre.

Ha meg vannak bizonyos elvárásaid és érdekből köszöntgetsz, nem szívből, akkor inkább ne is köszöntsd fel az ismerőseidet. Ez nem rólad szól. Ez az ő napjuk. Rólad az a nap szól, amikor neked van valami ünneped, és téged köszöntgetnek mások. Neked is az esik jól ha valaki szívből köszönt, nem pedig azért hogy cserébe körbenyalogasd és ódákat zengjél róla.

2021. márc. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak ennyit ír, leráz.
2021. márc. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van valami visszáa abban, hogy nyújtasz valamit és mária hajlongást vársz. Semmi önzetlenség vagy kedvesség nincs benned, csakis arra hajtasz, hogy leboruljon előtted és imába foglalja a nevedet.
2021. márc. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Nekem ez nem lenne fura, a nép márcsak ilyen.

Jópár ideje nem teperek pont ezért senki után sem, hogy felköszöntsem, segítsek neki, stb., mert kezdek rájönni, hogy ez csak "nekem" jó érzés, hogy segítek a másiknak, vagy teljesítem a konvencionális szokásokat, a másiknak természetes, mert "Nekem ez jár" gondolkodású, vagy épp annyira belefásult mindenbe, hogy neki ez így jó.

2021. márc. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem a kérdező a "köszi", "köszike" stb. (személyfüggően) szavakat várhatta.

De amúgy szerintem a "köszönöm" valahogy több mint egy sima "köszi", én akkor használom, amikor mélyebb hála van bennem, és ez akkor is, ha az illető például a Szerelmem, vagy egy jó barátom. Nincs ebben semmi, épp, hogy komolyabb hálát jelenthet. Vagy éppen semmit (sok más embernek).

2021. márc. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!