Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi alapján választhatják ki,...

Mi alapján választhatják ki, ki kerül lélegeztetőre?

Figyelt kérdés

Ugye volt hír a napokban, hogy sokan vannak kórházban covid miatt, és az orvosoknak mérlegelni kell, hogy ki kerül lélegeztetőre. Ilyenkor nyilván az egészségi állapotot, túlélési esélyeket nézik, de szerintetek van olyan, hogy más is közrejátszik?


Amire pl. gondolok az az, hogy alapból covid előtt is sokszor aggódtam, hogy ha valamilyen műtétem vagy egyéb beavatkozásom van, nem fogja érdekelni az orvosokat, ha meghalok, mert nincs gyerekem. Tehát ha van egy anya meg egy gyermektelen nő, és a gyermektelen nőnek jobbak az esélyei a túlélésre, lehet, hogy azt mondják, hogy de mégiscsak az anyáé legyen az esély?


Szerintetek egészségen kívüli tényezők szerepet játszanak a döntésekben?


2021. márc. 11. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Kor, túlélési esély alapján. De pl. pénz alapján is, személyes tapasztalatból tudom. Tehát ha fizetsz egy bizonyos összeget, kerítenek neked helyet (nem MO).
2021. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Meg nézik a legutóbbi választáson kire szavazott.
2021. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es, és amennyiben a Fideszre szavazott az illető, akik miatt most összeomlik az egészségügy, akkor őt hátrasorolják? Mert így korrekt lenne.
2021. márc. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy a tuleles eselyei alapjan. Es ha azonos, akkor ko, papir, ollo-szeru dontessel.

Es borzasztoan kicsinalja az egeszsegugyben levoket ez a nyomas a fizikai terheken kivul. Ezeknek a dolgozoknak olyan poszttraumas elmenyeik lesznek, mintha a vietnami haborut megjartak volna.

2021. márc. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvastam a hírt. De hol az a sok lélegeztető gép? Nekünk sok van, vagy nem?
2021. márc. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gép az van, csak nincs aki felügyelje. Azt se felejtsük el, hogy márc 1től 5000el kevesebb eü dolgozó van a kórházakban. Komolyan még egy ilyen dilettáns országvezetést még nem látott senki. A legnagyobb szükséghelyzetben kicsesznek az eü dolgozókkal, a cégekkel. Elengedték az emberek kezét. Ígérgetés az megy minden fronton, de érdemi lépések nincsenek.

Nem irigylem azokat, akiknek emberéletek felett kell dönteni, hogy kapjon-e beavatkozást vagy sem. Van rá egy szempontrendszer, de mi van, ha mondjuk az orvos ismer téged és nem tud úgy viszonyulni, hogy darab-darab?

2021. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!