Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik ezek a védőnők meg mi...

Mik ezek a védőnők meg mi szükség van rájuk?

Figyelt kérdés

A húgom 1 éve kiköltözött Magyarországra és most született egy kisfia. Akárhányszor beszélek vele, mind mondogatja hogy a védőnő b@szogatja,meg hogy ilyen-olyan kiktatásokkal jön meg ilyenek.

Mi ez a védőnő cucc? Ki ez, mi ez? Milyen jogai vannak? Mire valók egyáltalán, milyen hasznuk van?

Most hallok először ilyenről és nem is tudom hogy nevessek vagy sírjak...



2021. márc. 23. 21:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%

A kisgyereket rendszeresen, évente vinni kell védőnői szűrésre. Ez egyáltalán nem felesleges, arra való, hogy a gyerek egészségi állapotát monitorozza, elvégezze a szükséges szűrővizsgálatokat és adott esetben segítsen a kötelező oltások beadásában. Sok olyan betegség, rendellenesség van, amit a szülők nem vesznek észre, de egy védőnő igen.

Emellett tartja a kapcsolatot a gyámüggyel és a szociális ellátórendszerrel, és ha úgy érzékeli, hogy a gyerek környezetében súlyos gondok vannak, akkor értesíti őket.

Emellett tanácsokat ad a várandós anyukáknak és a "frissen szült" anyukáknak is.


A védőnők nem szoktak baszogatni senkit, tanácsokat szoktak adni, ha úgy látják, szükség van rá. De ha ez nem tetszik, lehet menni elfelé innen, kívül tágasabb.

2021. márc. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

12


"A kisgyereket rendszeresen, évente vinni kell védőnői szűrésre. Ez egyáltalán nem felesleges, arra való, hogy a gyerek egészségi állapotát monitorozza, elvégezze a szükséges szűrővizsgálatokat és adott esetben segítsen a kötelező oltások beadásában. Sok olyan betegség, rendellenesség van, amit a szülők nem vesznek észre, de egy védőnő igen."



Nálunk erre való az orvos.



" De ha ez nem tetszik, lehet menni elfelé innen, kívül tágasabb."

Semmi közöd hogy a testvérem hova megy vagy mit csinál. Megértetted?

2021. márc. 23. 21:50
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

"Nálunk erre való az orvos."


Mielőtt idejöttél habzó szájjal kritizálni valamit, amihez nem értesz, vehetted volna a fáradtságot, és utánaolvashattál volna a védőnői szolgálatnak. Eleve az is elég gáz, hogy a húgod a gyerek születése után jutott el odáig, hogy egyáltalán megkérdezzen valaki, mire jó a védőnő...


"Miért, muszáj tetszedjen?"


Kicsit csiszolj még a nyelvtudásodon.

2021. márc. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%

A védőnő tehermentesíti az orvost, hogy ne az ő idejéből menjen el egy sima tájékoztató beszélgetés a kismamával, és a gyerek fejlődésének nyomon követése a feladata. Nem baszogatnak senkit, hanem tanácsokat adnak. Ha valakinek pl az anyja, testvére nem tud segíteni, hogy mit kell terhesség alatt bevásárolni a babának, mit szabad- mit nem szabad enni terhesen, akkor nagyon nagy segítség tud lenni az ő tanácsadása. Ő tájékoztat, hogy mikor vannak a közelező vizsgálatok és elmagyarázza, hogy mi a menete, nálunk a beutalót is ő adja, de ez településenként változó, van ahol a háziorvos. Szerintem nagyon jó, hogy kisebb kérdésekkel, panaszokkal nem egyből az orvost zaklatom, hanem megcsörgetem a védőnőt, akinek megvan a szaktudása ahoz, hogy el tudja dönteni, hogy a panaszom sima terhességi tünet, vagy orvos kell.

A gyerek születése után is hasonló tanácsadó-előszűrő funkciója van, szintén a gyerekorvos tehermentesítésére. Pl egy sima pelenkakiütéssel nem az orvost zaklatjuk, hanem a védőnőt kérdezzük mit javasol. Az orvosnak meg marad ideje a rendes, komoly betegségekre.

A gyerekneveléssel kapcsolatban is ad tanácsokat, pl mikor-mivel érdemes elkezdeni a hozzátáplálást, bilire szoktatást, stb.

Ezek mellett a gyámüggyel is kapcsolatban van, ha úgy ítéli meg, hogy rosszul bánunk a gyerekkel, pl vizsgálatok során felmerül a gyanú, hogy a szülők bántalmazták a gyereket, vagy éheztetik akkor kötelessége szólni a hatóságoknak.


Mellesleg megjegyezném, kérdező, hogy a stílusod nem éppen kellemes, és nem mentség rá az, hogy sok kommentelő valóban elég randa modort ütött meg veled szemben, mert te se válaszoltál szebb stílusban, sőt. Tanuld meg egy kicsit visszafogni magad és normális hangnemben kommunikàlni, mert így nem vagy jobb azoknál, akik szidnak téged, függetlenül attól, hogy hol élsz.

Ez a “táposozás” meg kifejezetten visszataszító.

2021. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

35

Köszönöm szépen a normális választ. Mivel tisztességgel válaszoltál, így én is így teszek.

Igen lehet hogy a stílusom nem a legúribb, de van akivel szemben megéri tisztelettel viselkedni mert megérdemli. Pl te.

"táposozás" nálunk ez a magyarországiak gúnyneve 😁

2021. márc. 24. 08:35
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
Az erdélyiek hogy állnak a Coviddal? Mi újság ott az oltással?
2021. márc. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

37

Mind oltják itt is az embereket nyakra-főre. Az iskolába ahova a fiam jár már minden ott dolgozót beoltottak...

Én nem követem ezeket az oltási híreket mert nem oltatom be magam de nagyon rá vannak állva itt is.

2021. márc. 24. 08:45
 18/25 anonim ***** válasza:
67%
Hagyjuk már ezt a hülye erdélyi/hülye magyar felfogást, nekem pl vannak erdélyi ismerőseim, egyik sem gyökér. :D de van épp elég idióta román és épp elég idióta magyar is.
2021. márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%

4es valaszolo vagyok.

Irtad hogy nalatok erre van az orvos. Engem erdekelne hogy nalatok nincs mellette valaki vagy ez hogy működik? Tehát mint vedono, asszisztens vagy barmi? Mert nalunk nem zargathatod az orvost allandoan, hiszen nem csak a rendelőben van egyreszt, masreszt levannak terhelve a hivasok nelkul is, főleg most.

2021. márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nálunk az orvos asszisztense nem ilyesmivel foglalkozik. Az orvos vizsgálja a gyermek egészségügyi állapotát és ennyi. Nincsenek külön felügyelők meg ilyen beosztottak. Itt nincs ez az intézmény hogy védőnő...
2021. márc. 24. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!