Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most ez alvásparalízis volt,...

Most ez alvásparalízis volt, vagy csak azt álmodtam, hogy alvásparalízisem van?

Figyelt kérdés

Oké, tudom, a kérdés nem sikerült túl értelmesre, de részletezem. Még sosem volt részem alvásparalízisben, de már olvastam róla, és most éppen nem tudom eldönteni, hogy az iménti élmény az volt-e, vagy sem, mivel néhány pontban passzol, néhányban nem.


Az igaz, hogy ébren voltam, és nem tudtam mozdulni, egy nagyon kényelmetlen pózban bámultam a falat, és csak a szememmel bírtam nézelődni, és perceken át ez az állapot volt. Viszont nem hallucinaltam semmi félelmeteset, és semmi horrorisztikus élményben nem volt részem, csak magától a mozgásképtelenségtől ijedtem meg egy kicsit, és próbáltam visszaudni, hátha akkor majd ha újból felkelek, akkor elmúlik. Pár perc múlva hirtelen újra felkeltem, és már minden okés volt, szóval ja, a kérdés leginkább az, hogy létezik-e alvásparalízis rémálmok nélkül?



2021. márc. 28. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, az volt. A hallucináció nem feltétel, a paralízis (bénulás) a lényeg, ezért hívjuk alvásparalízisnek.
2021. márc. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, létezik, nekem eddig emlékeim szerint 8x volt alvásparalízisem, kb. a felénél jött elő csak valamilyen sötét alak, a többinél csak a mozgásképtelenség volt jelen. Nem jelent sokat, nekem a nagy kimerültség hozta elő legtöbbször, pihend ki magad normálisan, ezzel jelez a tested.
2021. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!