Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Már most meg se dicsérjem egy...

Már most meg se dicsérjem egy nő külsejét, mert azzal megsértem azt, akit közben nem dicsértem meg?

Figyelt kérdés
Érzéketlenség és szexizmus vádját kaptam meg egy nőismerősömtől azért, mert társaságban, ahol rajtam kívül több nő is helyet foglalt, megdicsértem egy odaérkező új lány külsejét. Rajta kívül aki még ott volt senkinek nem szúrt szemet ilyen formán ez a dolog... Már most eljutottunk ide, hogy dicsérni sem szabad, mert van aki hiába nem jár el sportolni meg nem tesz mondjuk magáért illetve a külsejéért semmit (mint pl. ez a csaj, aki ezt felrótta nekem), az esetleg megsértődhet rajta és akkor mi lesz?

2021. márc. 28. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan kontextus, ahol oké és olyan is, ahol nem. Persze az is lényeges, hogy mit és hogyan mondasz.

Az értelmetlen sértődésekkel pedig nem kell törődni.

2021. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 alletta ***** válasza:
100%

valamiért neked kitűnt az, akit megdicsértél. azt mondják, hogy ha nő dicsér nőt, az sokat számít/jelent.

nőismerősöd irigykedik, hogy ő ebből kimaradt. ne foglalkozz vele.

szerintem nőt, férfit egyaránt meg lehet dicsérni, ha valaki ezen (hogy nem ő a dicsért személy) megsértődik, legyen az ő baja.

2021. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Neked se esne jól, ha fordított helyzetben a nyálunkat csorgatnánk egy alfa után, nem titkolva, mennyivel jobb pasi nálad, ezt ráadásul fennhangon.

De mi nők ebben különösen jók vagyunk, ismered Hófehérke történetét.:)

Természetesen az adott nő, akit ezzel viszont a többiek fölé helyezel, rendkívül élvezni fogja a helyzetét, csak azt nem, amikor a többi nő bosszúhadjáratot indít ellene. Hát, a nők nagyon gonoszak tudnak lenni.

2021. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Igen ez jó kérdés amit az életben nem tudtam megérteni 😅

Nem vagyok túl öreg (29) de anno anyám még azt tanácsolta, ha tetszik egy lány legyek vele udvarias, és dícserjem meg őket mert a lányoknak tetszik ha bókoljak nekik.

Aztan jött az elmebeteg liberalizmus ahol ez már munkahelyi szexuális zaklatásnak minősül, és a csajok nem hogy elintéznék avval, hogy " jaj milyen szép tőled, ugyan már nem is vagyok szép" vagy esetleg "ch mit akarsz te tőlem nézzél már tükörbe" hanem besértődnek zaklatásnak érzik, szexistának tartanak.

2021. márc. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem esik jól persze, ha helyettem mást dicsérnek, de nem is bánt, mert van már annyi egészséges önbizalmam :). De én nem is megyek oda a dicsérő nőhöz, hogy hé te milyen bunkó szexista rib_nc vagy, itt vagyok én, miért nem velem akarsz lefeküdni - amúgy ez hogy hangzik? :) KÉpzelem bedobnám ezt, hány másodpercen belül lennék köznevetség tárgya.
2021. márc. 28. 16:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Oké, de ha jól értem a sztorit, itt a megdícsért hölgy nem akadt ki semmin és nem is vádolt meg zaklatással. Itt szimpla irigységről van szó a többi nő részéről. Minden nő hiú, csak van aki felül tud rajta emelkedni, van aki nem. Én is sárga vagyok az irigységtől, amikor mondjuk Gelencsér Tímea adottságait nézem.:D
2021. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6: szerintem azt, hogy a férfiaknak mi tetszik csak ti gondoljátok túl, egymás előtt számít nektek a külső leginkább, ahogy azt fentebb is írta valaki. Egy férfi hiába tudja, hogy a Gelencsér Tímea külsőre jobb nő, mégsem fog ráhajtani, vagy recskázni rá titokban, mert ő közben veled van és tőled kapja meg mindazt, amire férfiként szüksége van, és ezt nem cseréli le egykönnyen másra. Mi férfiak szerintem sokkal jobban kötődünk mint ti nők.
2021. márc. 28. 16:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja persze, de azért ezek körül a jó nők körül lógnak fürtökben a foglalt és nem foglalt pasik is, láttam eleget levelező fősulin a családos osztálytársaimon, pár száz km-re szakadva az otthonuktól.

Az ilyen nők vannak középpontban, velük incselkedik, nekik poénkodik az összes pasi. Hogy nem cserélik le a kis szürke barátnőjüket/feleségüket rá, az se mindig a fene nagy kötődésük miatt van, hanem hogy a párom szóhasználatával éljek, neki nem kéne jó nő, mert azt félteni kell.

2021. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem szegény csaj örülhet, hogy téged szidtak le helyette. Ne foglalkozz azzal aki leszidott, neki saját magával van gondja.


Az előző kommentekre reagálva pedig: Többször láttam már nőket félni egy feltűnően csinos nőtől, azt hiszik, hogy ő szerez majd meg minden pasit, esetleg pont az ő barátjukat pedig ez sokszor egy nagy félreértés. Legtöbbször az a feltűnően csinos nő nem a legszerényebb vagy legokosabb már ránézésre sem és azon kívül, hogy páran csorgatják rá a nyálukat senki sem akar igazából semmi komolyat tőle. #7 válasza is jól összefoglalja ezt a dolgot.

2021. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!