Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni ezt a...

Hogyan tudnám leküzdeni ezt a féltékenységet/kisebbségi érzetet? Nem akarok betegesen féltékeny lenni.

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, albérletben élünk a barátommal és mindketten dolgozunk, 18 éves korunk óta külön élünk a szüleinktol (nem saját akaratbol).


Viszont a környezetemben konkrétan nincs másik olyan nő, aki nem lenne kitartva a férje által. Szó szerint az összes "barátnőm" ilyen, egyik sem dolgozott szinte egy percet sem mégis megvan mindenük.

Félreértés ne essék, nem az esik rosszul, hogy nekik nem kell dolgozniuk, hanem, hogy ők annyival előrébb vannak az életben 0 "befektetessel", mi meg gurizunk folyamatosan és egy ház kezdotokejere nem tudtunk meg összegyűjteni egy tisztességes összeget.


Nagyon sok frusztráció van bennem, hogy azt látom a környezetemben folyton, hogy most anyuciék új autót vettek nekik, most vettek egy plusz lakást, hogy adják ki albérletbe stb.


És a legjobb, hogy általában ők adnak tanácsot, hogy milyen az élet. Hát valahogy az ilyet nem tudom komolyan venni.


Lehet, hogy gusztustalan vagyok, de kb mindennap egy szarnak érzem már magam emiatt. Nem is akarok velük beszélgetni.


Nem akarok féltékeny lenni, de egyszerűen nem megy, irigy vagyok.


A barátom mindig azzal nyugtat, hogy higgyjem el, hogy nem ez az átlag és csak én születtem gazdag környezetbe és biztos találok majd valahol olyan barátnőt, akivel megértjük egymást, és tudunk még miről beszélgetni.


Aki volt már hasonló helyzetben: hogy sikerült leküzdeni ezt az érzést?


2021. márc. 31. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben mindenért kőkeményen meg kellett küzdenem, soha senki 1 percet nem tartott el - inkább én másokat, ha rászorultak - de az irigységet még hírből sem ismerem. Így abban nem tudok tanácsot adni, hogy egy alaptulajdonságodat hogyan küzdj le.

Mindnyájan magunk alakítjuk az életünket, te is találhattál volna olyat, aki mellett könnyebben élsz, de te ezt választottad,...mások meg másokat.

Ha ez jelent valamit:

Sokkal jobban megbecsüljük és nagyobb elégedettséget jelent az, amiért mi dolgoztunk meg, nem pedig alánk rakták. Legalábbis szerintem.

2021. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy én választottam. Azt is tudom, hogy más is megküzd mindenért (mint ahogy te is írtad), úgyh tudom, hogy az alapjaban véve velem van baj, és valtoztatnom kell az alaptermeszetemen, csak nem tudom, hogy hogyan 😁
2021. márc. 31. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Eleve azért nem szabad irigykedni senkire, mert nem tudod, hogy a színfalak mögött mi zajlik.

Anyám példálódzott mindig az én barátnőmmel, hogy "bezzeg a Kati így, bezzeg a Kati úgy és milyen jól mennek a dolgai és a férje milyen ügyes, lapátolja neki a pénzt, stb"

Tényleg, ha hajlamos lennék az irigységre, akkor belém dumálta volna.

Aztán tavaly ennek a barátnőméknek közel 5év szenvedés után, iszonyú kínok között, rákban meghalt az egy szem gyerekük, ami borzalmas tragédia.

Ezért nem szabad irigykedni senkire!

2021. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!