Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Irígy vagyok rá, mindig...

Irígy vagyok rá, mindig figyelem az életét, jobb akarok nála lenni. Hogyan gyógyulnak ki ebből és ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Párom exéről van szó akit előtte már máshonnan is ismertem jobban. Többször tönkre akarta már tenni a kapcsolatot. És őszintén szólva kb rettegek tőle, hogy a barátom őt még mindig szereti (első barátnője volt és sok évig együtt voltak)


Ha ez még nem lenne elég utálom ugye a csajt (kb az egész világon egyedül őt)

Senki mással nem vagyok elfoglalva úgy értve hogy nézem mit rakott ki a közösségi oldalakra.

Mostanában sokkal több képet posztol mint eddig, jobban is néz ki. Hasonlítgatom magam hozzá minden téren. Nyugtatom magam hogy ő se olyan tökéletes.. tudok pár hibájáról azt mondogatom magamnak ő sem jobb.

Teljesen bele vagyok ebbe betegedve. Félek tőle barátom megcsal vele.

Egyszerűen nem tudok nem azzal foglalkozni amit kirak vagy amit hallok róla.


Hogyan szoljak erről le?


20L



2018. júl. 17. 14:45
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia. Egész korrekten leírtad a helyzetet. Ha én lennék a barátod, és ezt így elmondanád nekem, abszolút megértenélek. Nincs más, ugyanígy mondd el a párodnak hogy mit érzel, aztán tiltsátok az exét. Ha nincs köztük semmi, ennyit igazán mrg fog tenni neked
2018. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézegesd mit posztol, és ne hasonlítgasd magad hozzá. Ha párod őt szeretné, akkor vele lenne és nem veled. Remélem őt nem nyúzod ezzel és féltékenységgel, mert akkor hamar vége lesz a kapcsolatotoknak.

Bízz magadban és a szerelmetekben, és ne foglalkozz másokkal.

2018. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsőre: ne nézegesd az oldalát, és biztosítsd magadat arról, hogyha nem kell kételkedni a párodban, akkor nem kell, ha meg van okod a féltékenykedésre; vagy tényleg alaptalan; szóval próbáld meg úgy megvizsgálni a szituációt, úgy ránézni, mintha külső szemlélő lennél, hogy van-e okod aggodalomra. Erre egy külső személy pl egy barátnő segíthet objektíven, kívülről rálátni. Megbeszélhetitek letisztázhatod magadban pl hogy másként viszonyul-e hozzád a párod mint máskor, észrevettél -e rajta valami furcsát, meg hogy mennyire jó színész pl; objektív rálátást meg barátnő még tudja segíteni, külső szemlélődőként rálátást adni, hogy ő mit gondol a helyzetedről azok alapján, amiket te észrevettél, elmondasz neki.
2018. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy az ex a legkellemetlenebb dolog tud lenni a világon. Ne nézegesd az oldalát, kövesd ki, tiltsd le, tudom, hogy érdekel, mit posztol, de hidd el, ezzel csak magadat nyúzod.

Egyszer ülj le a barátoddal és mondj el neki mindent őszintén, a reakciójából úgy is meg fogod látni, hogy van-e okod aggódni.

Mióta vagytok együtt? Mert ha nem friss a kapcsolat, akkor ez is egy visszajelzés, hogy ennyi ideje veled van és nem vele, téged szeret és nem őt.

Zárjátok ki az életetekből azt a lányt, és foglalkozzatok magatokkal.

2018. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én leülnék a barátommal, és őszintén elmondanám neki ugyanezt, amit itt leírtál. Ha a barátod igazán szeret, akkor foglalkozik a témával, nem terel, és nem ugrik fel az első fél percben hogy hülye vagy stb. Minden párkapcsolatnak az az alapja, hogy ami nyomasztja a másikat, azt kimondja neki. Az exet tiltsátok mindketten, így megnyugszol.
2018. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!