Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem akarom...

Mit tegyek, ha nem akarom visszakapni a "normális" életet? (6 óra alvás, tömegnyomor, rohanás.)

Figyelt kérdés

Elképesztően sok időt lehet nyerni azzal, ha az ember nem minden nap jár be az irodába vagy nem kell bejárni az esti (hétvégi/levelezői) képzésre.


Nekem nagyon nem hiányzik, hogy 6 óra alvás után verjen fel az ébresztőóra olyan lehetetlenül korán, amikor a szervezetem még aludni, tehát 8 óra alvás után is álmosan ébrednék.

Nem hiányzik a túlzsúfolt tömegközlekedés, ahol egészségtelen és méltatlan ennyire zsúfoltan szállítani bármilyen élőlényt. (Most nincs igazán tömeg a metrókon, villamosokon amerre járok)


Nem hiányzik az, hogy napi 2+ óra menjen el utazással és azzal, hogy teljes harci díszbe vágjuk magunkat.



Engem amúgy az is leszív, fáraszt, ha nagyon sokat kell emberek között lenni, értsd tömegközlekedés, zsúfolt budapesti utca, zsúfolt menza 50 méteres sorral, nyüzsgő és zajos open office.


Nem hiányzik az énidő totál hiánya és hogy sportolni se legyen időm.


Ráadásul én jelenleg se érzem magam bezárva és azoknak a dolgoknak, amiket retek, 60-70%-át most is tudom csinálni, azzal a különbséggel, hogy most időm is van rá.



Más is érez így?

Mit tegyek?


Egyébként mely cégek azok, ahol a járvány után valóban jelentős, mondjuk 50%-os home office lesz? Mert jelenleg ilyet csak távolról jött emberektől hallok, a környezetemben (IT és irodai szellemi) mindenhol heti 4-5 nap iroda lesz a járvány után.


2021. ápr. 8. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem fog maradni a home office, amint lehet mindenki húz vissza az irodába. Több okból, egyrészt nehezebb távolról a munkavállalót ellenőrizni, másrészt érzékeny adatok jelennek meg sok messzi helyen, nagyobb a veszélye, hogy kikerülnek. Harmadik, hogy ha otthon áramszünet/netkimaradás van, a munkavállaló kiesett. Az irodában megoldják például bérelt vonallal, két szolgáltató párhuzamos netjével, szünetmentes táppal és laptopokkal, hogy ilyen esetben is legalább korlátozottan lehessen dolgozni, de ne semennyire.
2021. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Akiket ismerek IT-s vonalon, mindenhol marad az otthoni munka, heti egy-két napos bejárással. Az egyik cégnél még irodabútorra is lehetett támogatást igényelni, plusz headsetet küldtek futárral ajándékba karácsonyra az online meetingekhez. Mondjuk ennél a cégnél hozta is mindenki az irodai szintet otthon is, nincs oka a cégnek visszatérnie a régi rendszerre.
2021. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Ragaszkodni kell továbbra is a home office-hoz. Ha a céged nem biztosítja, menj át oda, ami igen. Persze hivatkozni fognak mindenféle problémákra, amik a home office-al járnak, de ezek egyike se megoldhatatlan. Ha már tömegek állnak így hozzá, akkor a munkáltatók kénytelenek lesznek változtatni a hozzáállásukon.
2021. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Én is így érzem. Nagyon szeretem a munkám, de fél éve nézelődök, hátha találok olyat, ahol van home office lehetőség a járványon kívül is.

Abszolút nem hiányzik, hogy 6:30-kor már a tömegnyomorban szállhassak fel a vonatra, és este érjek haza, csak azért hogy számítógépen pötyögjek dolgokat a kényelmetlen és zajos irodában, ahol lehetetlen koncentrálni.

2021. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1


Igen, totál így gondolkoznak a munkaadók.


Áramszüneteket éltem már meg irodában is párat. Persze az a munkaadó szempontjából ok, ha otthon érne, akkor meg...

2021. ápr. 8. 11:37
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Normális cégeknél, ahol nem nézik dedósnak a munkavállalókat, megtartják a home office-t, ezzel a cég is spórol, ha mondjuk irodát bérel.

Én is szeretnék otthoni munkarendben maradni, informatikában dolgozom, de állami cégnél, és a főnökeink a mostanit is olyan nehezen adták meg, mint hogyha a fogukat húznák.

2021. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Barátoméknál tartják a home office-t, minden nap van meeting, stb. Náluk bevált és sokkal kiegyensúlyozottabb azóta, hogy nem kell reggel-délután stresszelnie a közlekedésen, vagy pár idiótább kollégáján. Nagyon örülök neki és érdekes módon jóval kevesebb a surlódás köztünk pedig sokat vagyunk összezárva.

Nekem sajnos nem olyan lesz a munkaköröm, hogy home office-ban tudjak dolgozni.

2021. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm egy cégcsoportnál könyvelő, náluk az első hullámban volt home office (igaz, az utolsó közt lépte meg a cégük). Most viszont nincs, bejárnak, tömegközlekednek. Az indok (kimondva nincs így), de az, hogy a főnöknő így tudja ugráltatni őket, ha neki s.o.s. kell valami. És hát az irattár is ott van, most több ellenőrzés folyik náluk, kutakodni, szkennelni, stb. ott tudnak helyben. (Hát nem boldog tőle.)
2021. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A home office új és egy új dolgot nehezen fogadnak el az emberek.


A következő lesz pár hónapon belül:


A munkavállalókat visszaküldi a cégek 99%-a, esetleg heti 1 nap home office lesz. A munkavállalók "ez az élet rendje", "az ember társas lény", "a munkahelyen kell dolgozni, otthon pihenni kell" címszavakkal elfogadják, hulla fáradtak lesznek, a zöme napi több kávéval, kólával, energiaitallal fogja kibírni, "kajakómás" lesz, mert eleve kialvatlanul eszi magát pukkadásig tele, a többségtet zavarni fogja az open office és mindenki rohanni fog. Viszont ez az élet rendje, elfogadják.

Munkáltatói oldalról pedig sokkal kényelmesebb, ha mindenki bent van az irodában. Lehet ellenőrizni a munkavállalót. Meg valahogy azt tapasztalom, ha az irodában nem elérhető egy 10 percig a munkavállaló, akkor: jól teszi, "levegőzik", szociális életet él a munkatársakkal, míg ha home office-ban nem elérhető 10 percig: rossz ez a home office, nehéz a kommunikáció stb.

2021. ápr. 8. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!