Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Házimunka elvégzése?

Házimunka elvégzése?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nem tudunk dűlőre jutni a barátnőmmel azon, hogy ki milyen házimunkát végezzen. 2 hónapja vagyunk együtt, ennyi idő alatt nem sikerült semmilyen működő rendszert kitalálnunk. Ő utál főzni, mosogatni, mosni, takarítani. Én meg napi 12 órában dolgozok (ebből 8 óra fizikai munka), így nem igazán érek rá. Neki most csak itthoni munkája van, home office-ből dolgozik napi pár órát. Én meg nem tudom magam rávenni, hogy hazaérkezés után nekiálljak mindennek. Mi lenne erre a megoldás? Kaját főleg emiatt rendelünk, így legalább annak megcsinálását megússzuk, de minden más megmarad. Én gondoltam arra is, hogy fizetni valakinek a takarításért (+ a mosásért is, ha lehet ilyet) és arra is hogy beszerzünk egy mosogatógépet. Utóbbi neki is tetszett, viszont azt nem fogadja el, hogy más valaki legyen itt a lakásban, más fogdossa meg a cuccainkat illetve ez azért mint kiderült elég költséges, 2x annyi egy ilyen takarítónak az órabére mint neki, már csak ezért sem menne bele. (Ez amúgy nem lenne baj, az én fizumból futna rá.)

Van köztetek olyan, aki hasonló szituban volt/van? Ha igen, milyen megoldást talált rá?



2021. ápr. 11. 00:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, ha egyedül lennél magad után nem csinálnád meg ha hazaértél? Nyilván megcsinálnád. Attól, hogy a barátnőd kevesebbet dolgozik nem dolga, hogy átvállalja a te részedet. A takarítás, főzés, mosás lélekölő munka, én magam után megcsinálom, de nincs benne semmi örömöm. Miért várod el, hogy beálljon takarítónőnek, amikor egy hivatásosnak is komoly összegeket fizetnél azért, hogy megcsinálja.
2021. ápr. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem ezeket a válaszokat, hogyha egyedül él akkor ki csinálja meg a munkát blablabla...

Ha egyedül élne, akkor feleannyi házimunka lenne, és nem kéne más után takarítani. Ezt én sem szívesen csinálnám, magam után el tudok és szívesen el is takarítok, de egy idő után fárasztó mindent neked csinálnod ha mással élsz, aki nem ismeri a házimunka szót. Senki sem hobbiból takarít, csinál házimunkát, hanem mert ez kell az higiénikus, rendezett élettérhez. Nem hiszem el hogy ezért kell havi több ezer/tízezer forintot kidobnotok az ablakon... Ha ő van otthon home office-ban, akkor szerintem illene a házimunka nagy részét kivennie, de te is csinálj valamit, ha csak 15-20 percet is egy nap.

2021. ápr. 11. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
21%

Fozes: egyetek mindent nyersen. Esetleg fove ugyanazt 3 napig. Vagy rendeljetek heti menut akar napi 3 etkezessel is. Akkor mosogatas sincs.


Mosas: mindenetek legyen hasonlo szinu es mehet minden egy mosasba 30 fokon persillel minden tiszta lesz. Vasalaskonnyifo funcioval minden vasaltnak tunik csak vegyetek ki azonnal a mosas lejarta utan.


Mosogatas: hashnalj eldobhato muanyagpoharat,papirtanyert. Mosogatogepet.


Takaritas: a port magabaszivja,ha ionizatort jaratsz alakasban.(kiprobaltam,tenyleg nincs por,ha ilyet mukodtetsz!!)


Heti/havi 1x 10 perc egy sepres belefer. Szonyeget dobjatok ki. Lakas ele labtorlot tegyetek.

2021. ápr. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen nőt kerülni kell. Nem azt mondom hogy a nőnek kéne mindent csinálni. Nem kell belém állni, de amelyik ennyire lusta attól sok jót ne várj. Egy babát el tudna majd látni szerinted??
2021. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha egyedül lenne nem lenne úgy le lakva a ház. Az ilyen nők nem elég hogy lusták. De az ilyenek a házat is le lakják. Onnan tudom hogy húgom pont ilyen. Sokáig már nem akarok vele együtt lakni. Ha a kérdező egyedül lakna csak negyed annyi házimunka lenne.
2021. ápr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%
Szóval én megfogadtam lehet akármilyen szexi egy nő, ha ilyen trehany viselkedésű azzal én nemm fogok komolyat tervezni.
2021. ápr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

Most miert a ferfit b4sztatjátok? Elmondta, hogy 12! Órát dolgozik naponta, a felesége meg gondolom olyan 3-4 órát, otthon!


#10 "Attól, hogy a barátnőd kevesebbet dolgozik nem dolga, hogy átvállalja a te részedet."


Itt arrol van szo, hogy a bnő konkretan b4szik megcsinálni barmit is, mikozbe siman raerne.

2021. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, nem #10-et akartam hanem 11-et
2021. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek azokkal akik azt írták hogy egyedül azért lenne más a helyzet mert akkor kevesebb házimunka is lenne, meg maga után gyorsabban és szívesebben megcsinálja az ember.

Másrészt teljesen más ha egyedülálló az ember, mintha kapcsolatban van. Egy kapcsolat sok időt és energiát felemészt. Ha ő 12 óra meló után még nekiáll az otthoni teendőknek, akkor már csak arra marad ideje hogy arccal beesen az ágyba, és másnap is be tudjon menni dolgozni. Akkor mi értelme a kapcsolatnak? Ha a nő szeretné akkor egyrészt egyértelmű lenne neki hogy mivel ő van otthon, ezeket megcsinálja napközben, hogy mire a párja hazaér, maradjon idejük egymásra.

És tökmindegy hogy melyik félről van szó, így működik egy normális párkapcsolat. Amelyik otthon van/amelyiknek több ideje van, az vállal nagyobb részt az otthoni teendőkből.

2021. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

20-as! Ez nagyon igaz!

Mi is megtapasztaltuk, hogyha túl sok munka hárul egyikünkre, akkor azon a héten nagyon gyakoriak a viták (foglalkozz velem!, szeretsz? miért nem csinálunk együtt semmit? Stb).

:)

De ha jobban megosztjuk a munkát otthon, senki nem hullamód zuhan be az ágyba és kezd el rögtön aludni, hanem mondjuk az az egy óra, amit a másiknak megspórolunk mondjuk egy vasalással, vagy főzéssel, simán el lehet tölteni hasznosabban is. És ezzel mindenki jól jár. 😏❤️


Kérdező, én nem írom azt, hogy "egy lusta pcsa a barátnőd, dobd ki mihamarabb", de ha komolyan gondoljátok a kapcsolatot és hosszú távon is együtt szeretnétek lenni, akkor igenis le kell ülnötök hétvégén és megbeszélni egymással, hogy vagy munkamegosztás következik, vagy be lehet fejezni a rajtad való élősködést.


Megértem, hogy ő is - idézem tőled: "utál főzni, mosogatni, mosni, takarítani", mert sokkal unalmasabb és fárasztóbb meló, mint egész nap dögleni és a telefont nyomkodni.


De kérem szépen, akkor mit csinálna, ha egyedül lakna a barátnőd? Egész életében a retekben feküdne, mert ő utál főzni, mosogatni, mosni, takarítani?


Itt fejben van a gond, és ezt jó volna mihamarabb tisztázni egymással.


Gondolj bele abba, hogy akkor ezek szerint ennyit érsz neki?

Nem szeret annyira, hogy látja hogy minden nap fáradtan érsz haza, kábé csak aludni jársz vissza, és annyit nem képes érted megtenni, hogy meleg vacsorával fogad?

Én megkérdezném, hogy mi a fontos számára: a saját kis kényelmes luxus világa, vagy pedig Te.


Jobb most eldönteni kinek mi a fontos, mielőtt éveket pazaroltok egymásra.


Én bízom benne, hogy sikerül megbeszélnetek és megtalálni az a megoldást, ami MINDKETTŐTÖKNEK megfelel.

Ne te igazodj hozzá, hogy beleölsz egy valag pénzt hazvezető-nőre, és ne is őrá zúdíts minden munkát bosszúból.. Arányosan osszátok el egymás között, mert bizony a királykisasszonynak "nem csak jogai vannak, hanem kötelezettséggei is"!

2021. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!