Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Házimunka elvégzése?

Házimunka elvégzése?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nem tudunk dűlőre jutni a barátnőmmel azon, hogy ki milyen házimunkát végezzen. 2 hónapja vagyunk együtt, ennyi idő alatt nem sikerült semmilyen működő rendszert kitalálnunk. Ő utál főzni, mosogatni, mosni, takarítani. Én meg napi 12 órában dolgozok (ebből 8 óra fizikai munka), így nem igazán érek rá. Neki most csak itthoni munkája van, home office-ből dolgozik napi pár órát. Én meg nem tudom magam rávenni, hogy hazaérkezés után nekiálljak mindennek. Mi lenne erre a megoldás? Kaját főleg emiatt rendelünk, így legalább annak megcsinálását megússzuk, de minden más megmarad. Én gondoltam arra is, hogy fizetni valakinek a takarításért (+ a mosásért is, ha lehet ilyet) és arra is hogy beszerzünk egy mosogatógépet. Utóbbi neki is tetszett, viszont azt nem fogadja el, hogy más valaki legyen itt a lakásban, más fogdossa meg a cuccainkat illetve ez azért mint kiderült elég költséges, 2x annyi egy ilyen takarítónak az órabére mint neki, már csak ezért sem menne bele. (Ez amúgy nem lenne baj, az én fizumból futna rá.)

Van köztetek olyan, aki hasonló szituban volt/van? Ha igen, milyen megoldást talált rá?



2021. ápr. 11. 00:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
26%

Azert az sem fair, hogy minden a baratnore haruljon, csak mert o otthonrol dolgozik.

Ennek sem lenne jo vege, mert egyaltalan nem jogos a dolog.

Kompromisszumot kell kotnotok, es ehez NEKED is kell aldozatokat hoznod kerdezo, akar munka utan is (vagy ugyebar hetvegen..)


En valahogy igy kezdenem:

“Dragam, elegem van abbol, amilyen allapotok uralkodnak itthon, mostmar tenyleg ideje megoldast talalnunk. Tudom, hogy te utalsz mosni, meg mosogatni, ezert en bevallalom ezeket, cserebe te fozol es takaritassz. Mit szolsz hozza?”


Ha erre elkezd nyavalyogni, akkor egyszeruen kerdezz vissza:


“Megertem amit mondassz, akkor kerlek mondj egy jobb megoldast, ami neked jobban tetszene, mit tudnank csinalni?”

2021. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
80%

Én az ilyen tengő-lengő, egész nap otthon a p*csáját vakaró barátnőnek mutattam meg az ajtó külső oldalát.

Elegem volt abból ugyanis, hogy elszívott napi két doboz cigarettát, megivott napi 8 3in1 kávét, és se kaja, se takarítás, se semmi, csak mert ő "számítógépen dolgozik" egész nap.

Én meg általában este 8 körül érek haza munkából. Hát rövid úton megelégeltem, és eltanácsoltam.

"A hét végén költözöl. Vasárnap este már semmi cuccodat nem akarom itt látni" -mondtam neki, és nem érdekelt, hol szerez 3 nap alatt kéglit.

Azóta nyugodtabb vagyok, a lakás tiszta, és van ennivaló is rendesen az új páromnak köszönhetően. (Aki szintén 12 órázik, de valahogy mégis meg tudunk oldani mindent).

2021. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem mondta, hogy a hapsi csinálja meg a csaj helyett is a házimunkát, csak azt, hogy a saját részét végezze el, úgy ahogy egyedül is tenné. Nem akarom az itteni "férfiakat" kiábrándítani, de ezzel a hozzáállással nem fogtok normális nőt találni magatoknak. Aztán majd jöttök ide sírni, hogy "férfitöbblet" van, meg "miért olyan magasak a mai nők igényei". Talán ideje frissíteni a processzort. De ha nektek jó egyedül, akkor nem kell.
2021. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!