Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak egyesek kiadva J...

Miért vannak egyesek kiadva J K Rowlingra?

Figyelt kérdés
Azt tapasztaltam, főként youtube videókban, hogy kissé gyűlölködve beszélnek róla. Például valaki azt mondta, hogy innentől kezdve nem fogja a nevén nevezni őt a videókban, csak "az írónő"-ként fog rá hivatkozni. Ennek mi az oka? Történt valami, amiről nem tudok?

2021. ápr. 11. 22:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. ápr. 11. 23:14
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Rowling kimerte mondani, hogy az ember nő vagy férfi. Ennyi.
2021. ápr. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
nem , ő azt mondta ki, hogy lehet szabadon homokzni fiúk fiúkkal lányok lányokkalm de olyan ne legyen már megtarvulnak az emebrek
2021. ápr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Rowling nyíltan olyan emberek oldalára állt, akik egy ártatlan csoport halálát kívánják.
2021. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Meg ugye ott van az egész antiszemita (náci) sztereotípia, ami a HP könyvek bankos goblinjaiban jelenik meg. Meg ugye az, hogy az egyetlen fekete karaktert a könyvekben Shackleboltnak hívják, mert haha rabszolgatartás.
2021. ápr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Mert rengeteg embernek olyan unalmas és kényelmes élete van, hogy nincs jobb dolga.
2021. ápr. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Mert manapság, ha nem könnyezve tapsolsz egy transznemű, meleg, fekete, muszlim, vegetáriánus ember látványától, legalább annyira, mint egy észak-koreai Kim Dzsongunétól, akkor elfogadhatatlan vagy és hogy mersz saját véleményt formálni vagy neadjisten más világnézetet vallani, mint egy szélsőséges liberális. Hogy nem ég le a pofádról a bőr, amiért nem bőrszerkóban jársz munkába és férfiként nem sminkeled magad. Még jó, hogy szabad világban élünk. Addig szabad, amíg liberális vagy. Ha azt mered mondani, hogy férfi van meg nő(merthogy az van), akkor máglyán kéne égned.


Szerintem ugyanúgy joga van Rowlingnak a véleményéhez, mint bárki másnak. Aki ebbe beleköt, az a szólásszabadságba köt bele. Joga van az embernek úgy gondolni, hogy ne csinàljon mindenki fejlettvilágbeli unalmában bohócot magából.

2021. ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
#6 kismilliószor láttam a Harry Potter filmeket, de aki a bankos goblinokba antiszemitizmust lát bele, az légyszi írja meg, hogy milyen cuccot szív, mert én is kérnék belőle. Mondjuk aki bele akar látni valamit valamibe, az úgyis megoldja, hogy belelássa, ez jó példa lehet rá.
2021. ápr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
A cancel culture próbálja elsodorni. Egyébként elég agyatlannak kell lenni ahhoz, hogy valaki Rowlingot transzfóbnak tartsa, de hát a magyar újságírók előszeretettel veszik át a nyugati bulvár narratívát, legyen szó bármiről. Ha valaki el is olvassa, amiket a témában nyilatkozott, és mondjuk nem funkcionális analfabéta, akkor teljesen egyértelmű, hogy nem transzfób. Azért emelt szót, hogy a nőket lehessen nőnek hívni, ne pedig úgy, hogy "menstruáló személy". Nőként ezt csak megköszönni tudom.
2021. ápr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!