Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Rowlingról: szerintetek a...

Rowlingról: szerintetek a Harry Potter világában, Grindelwald vagy Voldemort a jobb antihős?

Figyelt kérdés
Nem lett volna érdemesebb Grindelwaldtól indulni? Az első résztől Voldemort a főgonosz, ami ugye sokkal nagyobb gonoszt jelent, mint Gellert Grindelwald de talán jobb lett volna ha Grindelwaldot nem börtön éveiben ismerjük meg?

2018. nov. 11. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Grindelwald.Voldemort elég szánalmas.
2018. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Voldemort hol antihős? XD Te nem ismered az antihős fogalmát.

Sose tudjuk meg, hogy akkor hogy lett volna.

Newt-t viszont jelenleg szimpatikusabbnak találom, mint Harry-t.

2018. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagy és gonosz rossz nem tom minek is nevezhettem volna. Na . :) Antihős, most ez jutott eszembe.
2018. nov. 11. 12:06
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Az antihős nem egyenlő a főgonosszal. Az antihősnek a célja jó, de a tettei nem azok. Grindelwald inkább beleillik, de Voldemort semmiképpen nem.
2018. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mea culpa, mea maxima culpa, jó. De most koncentráljunk a kérdésre, ha nem baj.
2018. nov. 12. 15:23
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Egyértelműen Voldemort. Szerintem nem nagyon kell indokolni.
2018. nov. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Antihősnek Grindelwald, főgonosznak Tudjukki. Az antihősök nem velejükig gonoszak, általában megmutatkozik az emberi oldaluk egy idő után, és adódik magyarázat, hogy miért tesznek rossz dolgokat. Grindelwald nem romlott a velejéig, neki van egy ideája, amit követ, a "nagyobb jó" érdekében tesz rossz dolgokat, és a 7. részből kiderül, hogy meg is bánta ezeket utólag. Alighanem ebben a szériában kiderül, mi vitte őt még tizenéves korában rossz útra.

Voldemort meg szimplán gonosz volt, aki csak a saját érdekeiért tett bármit is, képtelen volt a legminimálisabb bűnbánatra is, valódi ideológiája nem is volt, csak színleg, hogy támogatókat szerezzen. De ő maga a lelke (maradéka) mélyén nem is hitt igazán ebben az aranyvérű-sárvérű dologban. A muglikat őszintén megvetette, de ennyi. Némi magyarázatot kaptunk ugyan rá, hogy miért volt ő is olyan, amilyen, de őszintén szólva nekem ez nem áll elég szilárd alapokon. Ő egy tankönyvi pszichopata (ezt úgy mondom, hogy tanultam pszichiátriát.)

2018. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) Végre egy válasz ami nem kioktató hangnemet ölt, pedig te is közölted amit a többiek.
2018. nov. 14. 23:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Már láttam a Legendás 2-t. Úgyhogy, most már egyértelműen állíthatom, amit már az első rész után is sejtettem, hogy Grindelwald sokkal rátermettebb főgonosz. Figyelj, nekem a 7. könyv egyébként nagy csalódás volt, mert ott számomra teljesen világossá vált, hogy Voldi, minden marketingje ellenére, egy hülye volt. Ha nem készít horcruxokat, most már azt mondom, egy suhintással elintézték volna. (Nem azért, de az egyik nagy ellenfele, egy átlagos képességű gyerek volt, aki ki se járta még az iskolát...)

A Legendás állatok szerintem kidomborítja a hiányosságokat és valahogy még szembetűnőbbé teszi, hogy milyen átgondolatlan is ez az egész HP világ. Grindi-Voldi többek között egy jó példa erre. Grindelwaldot a fél világon át üldözik, nagy hatással van a varázsvilágra, fél kézzel veri a profi aurorokat. Ezzel szemben Voldi végig ott dekkol Angliában és semmi tudomásunk nincs arról, hogy egyáltalán bárkit is érdekelne a ténykedése Dumbledore-on, a pár haverjából álló Főnix Rendjén és néhány tizenévesen kívül. Egy hang nem hangzik el arról és nem emlékszem rá, hogy egyáltalán utalnának arra, hogy Anglián kívül bárkit is érdekelne az, hogy él-e vagy hal. Hogy is van ez? Akkor tulajdonképpen Voldi, egy helyi gengszter főnök volt, akit a többi ország le se tojt? Ha nem, akkor ők hol is képviseltették magukat a történetben? És ezzel, még csak egy dolgot emeltem ki.

2018. nov. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik előttem válaszolóval egyetértek: antihősnek Grindelwald, főgonosznak inkább Voldemort. Grindelwald látta a borzalmakat, a háborúkat a mugli világban és ellene akart tenni (idáig szerintem igaza is volt), viszont a lehető legundorítóbb módszer a muglik kiírtása. Viszont róla nem tudjuk (vagy lehet hogy csak én nem) hogy PONTOSAN mitől tért erre az útra (a hatalomvágyat, a szabadságot és a muglik "borzalmait" kivéve). Voldemort kezdeti feketemágia iránti érdeklődése értehető volt, hiszen az egész gyermekkora el volt cseszve úgy ahogy van, semmi öröme nem volt. Azonban amilyen útra végleg tért az szerintem ennek ellenére is undorító (nála már csak Féregfark gerinctelenebb). Voldemort szimplán hatalmat akart, mindenki felett való uralkodást, figyelmet stb... Grindelwald célja szerintem fél fokkal elfogathatóbb, de az meg szintén kiborító hogy az (akkor) ártatlan muglikat le akarja öldösni. Én Grindelwaldot jobban megértem, de nála sem tolerálom amit csinál, legalább elvileg valamennyire megbánja amit tett.
2018. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!