Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak egyesek kiadva J...

Miért vannak egyesek kiadva J K Rowlingra?

Figyelt kérdés
Azt tapasztaltam, főként youtube videókban, hogy kissé gyűlölködve beszélnek róla. Például valaki azt mondta, hogy innentől kezdve nem fogja a nevén nevezni őt a videókban, csak "az írónő"-ként fog rá hivatkozni. Ennek mi az oka? Történt valami, amiről nem tudok?

2021. ápr. 11. 22:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%

#9 Én azt nem értem, hogy hogy NEM látod. A goblinok már ÖNMAGUKBAN is olyan folklóri lények, amik már réges rég összefonódtak a zsidók "másságával" - ezt csak tetőzi az, hogy kampós orra van mindnek, amit a náci párt konkrétan karikatúraként használt a zsidóellenes posztereiken. Ez azzal párosítva, hogy a kampós orrú goblinok a *bankárok* a Harry Potter univerzumában, akik nagyon szeretik a pénzüket, egyszerűen félreérthetetlen.


Nem, nincs kimondva, hogy a goblinok a zsidók HP megfelelői. De a subtext egy létező dolog, ami felett akkor sem szokás elsiklani, ha az író "nem úgy értette". Mert attól már-már rosszabb. Annyira a világnézetébe van ivódva a "kampós orrú pénzgyűjtő" képe (ami igenis antiszemita), hogy még csak fel sem tűnt neki, amikor egy egész fantasy fajt erre mintázott a könyvében.

2021. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%

#8 J. K. Rowling "véleménye" emberek százezrei LÉTEZÉSÉT vitatja. Az nem vélemény kérdése, amikor mások létezésével nem értesz egyet.


Nem kell állva tapsolni a transz meg fekete embereknek, ahogy mondod. De elég szomorú, hogy szerinted és J. K Rowling szerint nem jár ki nekik egy alap, emberi tisztelet.


Rowling konkrétan beletett a könyvébe egy egész fajt, ami SZERETI, hogy rabszolga - és az egyetlen szereplő, aki megpróbálja felszabadítani őket, nevetség tárgya emiatt a szövegben. Az irodalom nem vákuumban létezik. Ez csak akkor lenne rendben, ha nem léteznének emberek milliói olyan felmenőkkel, akik a rabszolgatartás áldozatai voltak. És nem ért ez véget olyan régen.

2021. ápr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

#11 de ki a francot érdekel, hogy pár manó egy filmben hogy néz ki? Ennyire unatkoznak egyes emberek, hogy ezt elemezgetik? Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy a zsidók jellemzően tényleg kampós orrúak és gazdagok. Ezt miért sértő kimondani, ha ez az igazság? Az is igaz, hogy az üzleti életben nem ismernek emberséget, ha tárgyaltál már zsidókkal, tudnád, hogy ez nem csak valami alaptalan sztereotípia. Ez olyan, mintha én megsértődnék azon, hogy valaki fehérnek nevez, mikor tényleg fehér vagyok🤦🏼‍♀️Sőt, sváb származású vagyok és azon sem sértődök meg, hogy spúrnak nevezik őket sokszor, mert tényleg azok(én nem, de a felmenőimre igaz). Nem értem, mit kell manapság minden szaron megsértődnie mindenkinek, főleg akkor, ha van valóságalapja.


És ha már rasszizmusnál tartunk, a zsidók mindenkit, aki nem zsidó, “gójnak” neveznek és alsóbbrendű lénynek tartanak. “ GÓJ: A zsidók használják ezt a szót pejoratív értelemben a nem zsidókra. Jelentése: barom.

SHIKSA: Gój nő, nem zsidó nő. A szó eredetije a "sheketz", ami a modern héber nyelvben tisztátalan csúszómászót, férget jelent.”


Egy barátnőm volt babysitter egy zsidó nyári táborban Amerikában a gyerekek rendszeresen “te hülye szar gójnak” nevezték. Szóval valahogy nem tudom sajnálni őket, mikor köztük is sok a rasszista...

2021. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
15%

A zsidókat talán érdekli, mert a holokauszt is így indult.


Amúgy meg:

"A gój (héberül: גוי), többes számban gójim (héberül: גוים vagy גויים) héber szó, eredeti jelentése nép vagy nemzet. Mai jelentése „nem zsidó”."


Ezt amúgy remélem nem gondoltad komolyan. Nulla emocionális intelligencia, ahogy elnézem. De sima intelligencia is. Elég szomorú, de nem is tudom, mit vártam a gyakorikérdésektől.

2021. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
27%
#14 mondom, szerintem csak túl vannak ezek reagálva. Az én származásommal kapcsolatban is vannak sztereotípiák, de leszarom őket. Talán másoknak sem kéne mindenen megsértődni es akkor nem lenne állandó feszültség a világban. A holokauszt óta meg bőven elég fehéret és keresztényt is üldöztek és öltek már meg világszerte, tehát ez vice-verza működik(nyilván ettől még nem kevésbé szomorú és elfogadhatatlan, ami akkor történt). És a barátnőm tapasztalata a nyári táborból sem mese, azon bezzeg senki nem akad ki? Milyen érdekes, az nem bántó, ugye?
2021. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
És egyébként kedves 14-es, csak mert valakivel nem értesz egyet valamiben, az nem jelenti azt, hogy a másik fél nem lehet intelligens. Az elfogadás ott kezdődik, hogy elfogadod más véleményét is. Amíg ez nem megy neked, addig ne oszd az észt az emocionális intelligenciáról...
2021. ápr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%

"Ez azzal párosítva, hogy a kampós orrú goblinok a *bankárok* a Harry Potter univerzumában, akik nagyon szeretik a pénzüket, egyszerűen félreérthetetlen."

Érdekes. Most így kapásból 3 ismerősöm tudtam csak megkérdezni, de egyikük sem asszociált a zsidókra. Én sem. Vajon, akkor nekünk mégis sikerült félreérteni a félreérthetetlent?


"De a subtext egy létező dolog, ami felett akkor sem szokás elsiklani, ha az író "nem úgy értette"."

Ezzel arra célzol, hogy a subtext akarva, akaratlanul mesél az illetőről? Ha egy afrikai író színesbörű rabszolgáról ír, mert a környezetében szinte csak színesbőrűeket lát, akkor ő rasszista lesz?

Lényegében egyébként azt mondod, hogy töröljük el az írói szabadságot, mert csak.


"Mert attól már-már rosszabb."

Szóval, ha valaki tudatlanul ír valamit, amit más félreért, akkor az lesz a rossz, aki írta? Na, hát akkor te nekem nagyon antiszemitának és rasszistának tűnsz. Többet ne is írj ide. Kb. ilyen szintű volt az érvelésed.


"Annyira a világnézetébe van ivódva a "kampós orrú pénzgyűjtő" képe (ami igenis antiszemita), hogy még csak fel sem tűnt neki, amikor egy egész fantasy fajt erre mintázott a könyvében."

Vaaaagy, számodra bármilyen elképzelhetetlen is... Esetleg az emberek többségének 1-1 társadalomba ivódott dolga már nem is azt jelenti manapság, mint régen?


"J. K. Rowling "véleménye" emberek százezrei LÉTEZÉSÉT vitatja. Az nem vélemény kérdése, amikor mások létezésével nem értesz egyet."

Kiknek a létezését vonta kétségbe? Nem arról a mondatról van szó, hogy azt mondta, hogy azok, akik menstruálnak, nők? Ez tény. Aki ezen felháborodik, na, pont az olyan szintű, mintha kétségbe vonná Rownling létezését. Biológiailag, szerinted hány férfi menstruál?


"Nem kell állva tapsolni a transz meg fekete embereknek, ahogy mondod. De elég szomorú, hogy szerinted és J. K Rowling szerint nem jár ki nekik egy alap, emberi tisztelet."

Lényegében pont azért alakult ki a helyzet, mert de, sokan elvárnák a tapsot a semmire.

A tiszteletet meg megadta.


"Ez csak akkor lenne rendben, ha nem léteznének emberek milliói olyan felmenőkkel, akik a rabszolgatartás áldozatai voltak."

Gyakorlatilag egy hardcore cenzúrát nyomnál. Milyen érzés lenne, ha ez téged is elérne? Ha holnap nem írhatnád ezeket a szövegeket le? Ja, akkor menne a sírás.


"A zsidókat talán érdekli, mert a holokauszt is így indult."

Semmi gond ezzel: Ne olvassák a könyvet és ne nézzék a filmet.


Egyébként az, hogy nem létezőnek állítod be a gój jelentését, elég sokat elárul, hogy 0 fogalmad van valamiről, amiről írsz. Valóban használandó a nem zsidókra is lealacsonyító jelző nélkül, viszont rengeteg zsidó nyíltan használja lealacsonyító jelentésben.


Az a legnagyobb baj veled (is), hogy tényleg unalmas és üres az életed, ezért megpróbálsz valamit védeni úgy, hogy közben olyan lennél, mint amitől szerinted véded. Próbálsz naaagy, hangzatos szövegeket lenyomni, csak nincs bennük tartalom. Átgondolatlan és egyoldalú az egész, amit nem úgy írsz, hogy tájékozódj, hanem úgy, hogy jobb színben tűnj fel. Konkrétan az elfogadás jegyében cenzúrát nyomnál.

2021. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#13 teljesen igaz
2021. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!