Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi kell ahoz, hogy katona...

Mi kell ahoz, hogy katona lehessek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és gondolkoztam, hogy ha betöltöm a 18-at, megyek a katonaságra, és ha esetleg annyira bejön, akkor akár több évre is ott maradnék. Van ennek valami feltétele, pld kell valami iskolába járni, vagy van valami teszt?
2021. ápr. 15. 12:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Egyetlen dolog ami az előnyödre állhat az, ha elkezdel edzeni és igyekszel minél nagyobb izomtömeget magadra szedni.


Ezen kívül semmi nem kell, rakd le 2-esre az érettségit, még annyi.

2021. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyi műveltség azért illik a katonáknak is lennie.


Rendőrségi alkalmasságin is van műveltségi teszt, abban történelem, alkotmánytan is van.

Illetve előnyös ha tudsz azért fejben számolni, és helyesen írni...

Nem kell mindenből emelt érettségit tenned, de ne szrj bele az egészbe, hogy csak kettessel menj át.


A fizikaira készülj fel (egy év alatt nulláról simán lehet hozni akár munka és iskola mellett is), illetve a pszichológiára is érdemes gyúrni!

Olvass önismeretről és önfejlesztésről szóló könyveket, csinálj reflexgyakorlatot, figyelemteszteket (pl. pieron) és játsz logikai játékokkal.


Remélem segítettem.

A katonai felvételekről és felvételi követelményekről minden megtalálsz a neten, google a barátod.

2021. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

"és igyekszel minél nagyobb izomtömeget magadra szedni."

Hát kurvára nem, nem kell testépítőnek lenned... hátrány a nagy izomtömeg.

2021. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Helyesírás, számolás megy, történelemből 4-es vagyok, honismeretből 3-as, nincsen semmi mentális problémám. Edzeni, és sportolni nem szoktam, néha futok, vagy biciklizek. Kövér sem vagyok, 58kg 178cm.
2021. ápr. 15. 12:54
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Érettségi sem kell..minden barmot felvesznek. Ezt onnan tudom,hogy a 8 általánost végzett,buta,pszichésen labilis,szociopata exem is katona..
2021. ápr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Az állóképességre jobban kéne gyúrni.


Én a fizikai nagyobb izomtömeggel mentem, mint az átlag, és bár emelni, erőnléti gyakorlatokban jó voltam, az állóképességnél volt, aki lekörözött engem..

Úgyhogy tényleg, kell az izom, de bőven elég az a muszkuláris tömeg, ami a fekvőtámaszhoz, guggoláshoz, futáshoz, húzódzkodáshoz, tolódzkodáshoz stb. stb. szükséges..

2021. ápr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Fekvőtámaszból max 20-at tudok megcsinálni, egyhuzamban pedig 2km-t tudok futni. Emelni max 25kg. Viszont egyhelyben állni csak 1 órát tudok, utána szédülök.
2021. ápr. 15. 12:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"58kg 178cm"


Megkérdezhetem, hogy fiú vagy-e, vagy lány?


A lány, akkor tessék gyurmázni erre azért még, ha fiú, akkor pedig irány ezdeni!!! :) Hajrá.

Az étrended nagyon fontos lesz az elkövetkezendő 2 évben, ha komolyan gondolod:

Kezdj el úgynevezett tömegnövelő étrendet követni. Fehérje, komplex szénhidrát, sok rost, és min50%-max%50 arányban zsírok is!


Ha már úgy érzed megvan az izomtömeg, akkor lehet szépen leadni az útközben elkerülhetetlenül felszedett minimális zsírt, többfehérje, kevesebb CH, zsír, rost!

Az edzés marad, állóképességi számok aránya nőjön!


Erről most ide tudnék írni neked egy fél tankönyvnyi szöveget is, de görgess lejjebb a sport-testépítés kategóriába, ott napi szinten erről beszélnek :)

2021. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Fekvőtámaszból max 20-at tudok megcsinálni, egyhuzamban pedig 2km-t tudok futni. Emelni max 25kg. Viszont egyhelyben állni csak 1 órát tudok, utána szédülök."


Majd alakulni fog az, nyugi.


Mondom, én annó a fizikaira teljesen zéróról indultam, 1,8 km-t 19 perc alatt futottam le. Azért az szánalmas volt.

De szokták mondani, hogy gyakorlat teszi a mestert, és ez egy nagyon jó mondás! Hétről hétre fél-1 percet lehet javítani a köridőn.

És mikor már megállás nélkül megy a 2 kilométer, akkor a TÁVOT növeld!

Nagyon szuperül lehet fejlődni mindennel, de ahogy fentebb is írtam, legyen rendben az étkezésed is, illetve pihenj, regenerálódj is közben.

2021. ápr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarsz inkább tobábbtanulni? Kombinálhatod is a kettőt, felvételizhetsz a Nemzetvédelmi Egyetemre, ott fizetnek neked (szinte) mindent, ha lediplomázol, helyből hadnagyként kezdesz. Hátha van olyan szak, ami tetszik neked. Hátránya persze van, ha ott diplomázol, köteles vagy néhány évig katonaként szolgálni (nem tudom, pontosan hány évig), különben fizetheted vissza a képzés költségeit. Persze ez előnyként is felfogható, diploma után lenne biztos állásod.
2021. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!