Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi kell ahoz, hogy katona...

Mi kell ahoz, hogy katona lehessek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és gondolkoztam, hogy ha betöltöm a 18-at, megyek a katonaságra, és ha esetleg annyira bejön, akkor akár több évre is ott maradnék. Van ennek valami feltétele, pld kell valami iskolába járni, vagy van valami teszt?
2021. ápr. 15. 12:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Az NKE tényleg jó ötlet.
2021. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok. Hát amúgy nem tudnám elképzelni, hogy én egyetemre járjak... kb 1 hónapja jött ez a katonás ötlet, eddig úgy voltam, hogy elvégzem a középiskolát, és megyek dolgozni, de gondoltam, hogy jót tenne egy kis fegyelem, és mozgás, nevelés, még a végén ki tudja, meddig ott maradnék :D
2021. ápr. 15. 13:29
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

2 év alatt még sok víz lefolyik a Dunán. Ha még mindig katona akarsz lenni, de mondjuk nem úgy sikerül az érettségi ahogy akartad, vagy még úgy érzed, nem állsz készen egy főiskolára, akkor megcsinálhatod előtte a tiszthelyettes alaptanfolyamot. Ha még pár év után is motivált maradsz, akkor utána mehet az egyetem is. A tanulás is könnyebb lesz ott, hiszen már van megvan az alaptudásod és egy kis rutin is.


Én mondjuk kicsúsztam a nappali korhatárból, ezért előbb a tisztelyettesire mentem, aztán talán jövőre összejön az egyetem is :)

2021. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tök butának kell lenned akit pásztornak sem vettek fel. Vagy elhivatottnak. Az utóbbit maximálisan tisztelem de sajnos ritka mint a fehér holló.
2021. ápr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hát én nem hülyeségből mennék oda, mert most jelenleg szakmát tanulok, de legalább ott megemberelném magam, és legalább nem leszek lusta. És ezt mind hasznos érdekben teszem.
2021. ápr. 15. 15:36
 16/20 anonim ***** válasza:
Jelentkezz önkéntesnek.
2021. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én is önkéntesen gondolkoztam, vagy tartalkékosnak.
2021. ápr. 15. 15:42
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha most szakmát tanulsz, akkor érettségi után hány év lenne a szakvizsgáig?

Ha egy év, akkor azt még mindenképp csináld meg! Ha valamiért mégse jönne be a katonaság, vagy neadja isten történne veled valami, akkor még mindig lesz egy tartalékszakmád.

Nekem 3 szakmám volt, mielőtt felszereltem.

2021. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Most vagyok a második éven, a szakmából még 1 van, utána pedig jön az érettségi.
2021. ápr. 15. 16:26
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mentális egyensúly.

Egészségügyi alkalmasság.

Magyar állampolgárság.

Betöltött 18 életév.

Erkölcsi feddhetetlenség.

Fizikai erőnlét, állóképesség.

Hivatásos állományba vételhez:

Érettségi bizonyítvány.

Alapfokú nyelvismeret legalább egy idegen nyelvből.

Szakirányú iskolai végzettség.

Tiszti beosztás betöltéséhez:

Főiskolai diploma.

Annyit érdemes még tudni a tiszti beosztásokkal összefüggésben, hogy amennyiben tiszti beosztásban szeretnél szolgálni, automatikusan bele kerülsz egy tanulási spirálba is, - mivel időről-időre tovább kell lépned egy beosztásból egy magasabba és ehhez időről-időre különböző tanulmányokat kell elvégezned sikeresen. Korlátozott ideig tolerálja a testület, ha nem tanulsz, de egy idő után kiveti magából a szervezet azokat, akik nem óhajtanak, ill. tudnak többet teljesíteni.

2021. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!