Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nárcisztikus emberekkel...

A nárcisztikus emberekkel sokan miért csak évek után szakítják meg a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Olvastam itt ilyet és láttam is a környezetemben, hogy valaki csak 4 vagy 10 vagy sok év után szakítja meg a kapcsolatot egy nárcisztikussal. Az hogy lehet, hogy korábban nincs elegük belőle? Biztosan fokozatosan derül ki az igazi énje, de azért 4 év vagy 8 év nem kell ehhez, vagy igen?

2021. ápr. 15. 22:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

mert a legtöbb "normális" ember önbizalomhiányos kisebb-nagyobb mértékben, így alapból képes elhinni, hogy a másik jobb, szebb, különb nála. Egy nárcisztikus meg éppen ezt hiteti el, és ez sokáig mog olyan mértékű, hogy az önbizalomhiányos szemszögéből hihetőnek és életszerűnek is tűnik.

Aztán egy idő után már eldurvul a dolog, és az önbizalomhiányos ember is ráébred, hogy a nárcisztikussal nem klappol valami, no, akkor lép le.

2021. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját példámat tudom mondani. Bármilyen hihetetlen, de 3 év után szetmentunk, és én csak akkor tudtam meg, hogy tulajdonképpen ő narcisztikus volt. Addig nem is hallottam erről a szóról soha.


Nem véletlen, hogy most, 46 éves korában még mindig az anyjával lakik, tartós párkapcsolatra és önálló életre is képtelen.


Csak hát ugye a szerelem öl, butit... En nem vettem észre.

2021. ápr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Az első jól leírja, bár én nem tudom nárcisztikus volt-e, de a gimnáziumban volt egy "barátnőm", aki így "zárt" el mindenkitől. Mindig kihangsúlyozta, hogy ezt meg ezt hallotta rólam és az emberek utálnak, de ő milyen kedves, mert szóba áll velem. Akikkel jóba lettem, azokat leszólta, rosszat mondott róluk. Később kiderült, hogy az osztályfőnöknek (többek között) is terjesztett rólam hülyeségeket, hogy ő jobb színben tűnjön fel. Poénból járni kezdett egy olyan fiúval, aki tetszett és ezt tudta jól. Közben kiröhögte, alázta. Nemcsak én mentem le kutyába, hanem mások is. Tanfolyamra kezdtünk járni és mivel első nap hiányoztam, ő azzal kezdte, hogy minden szemétséget összehordjon rólam, így minuszból indultam mások szemében. Később a tanfolyamon az emberek megkedveltek és akkor derült ki, hogy folyamatosan röhög és mocskol a hátam mögött.

Csak negédes kedves stílusa volt és így az emberek jó része-mint én is hosszú időn keresztül bedőlt neki.

Nem tudom, hogy ez nárcisztikus, vagy mi, de nekem évtized után is fáj, hogy ennyire hülye voltam és hogy ő meg ennyire aljas. Éveimet cseszte tönkre és az önértékelésemet. Amikor ezek kiderültek, leépítettem, a telefont sem vettem fel neki.

Remélem megrohad. Elnézést. Nyilván nem fogja visszakapni, most is boldogan él, gyerekei vannak én meg még mindig súlyos önértékelési zavarral küzdök.

2021. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#3 sose bánd, ők sajnos ilyenek. Ezért pszichopaták. Ha jóhiszeműen az áldozatává váltál, nem szabad magadra haragudnod miatta.

Ez. kb. ugyanaz, mint amikor nemi erőszak, vagy asszonyverés vétlen áldozata önmagát okolja a történtekért. Kívülről nézve irracionális, az önvádad.

Nekem is volt dolgom hasonló aljadék nárcisztikus féreggel. És nem félek ilyen kemény szavakkal beszélni róla, mert az volt.

Az ember persze kárhoztatja magát a saját naivitásáért, de ez van, megtanulod a leckét, és másodjára már felismered az ilyen pszichoptákat.

2021. ápr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Az általam ismert nárcisztikusak elbűvölőek. Ráadásul több arcuk is van.

Ha az ellenkező nemhez tartozik, könnyű beléjük szeretni. Mire a rózsaszín köd felszáll, eltelnek az évek és nehéz elhinni, hogy az egész hazugság volt és illúzió. Ráadásul a nárcisztikus emberek is emberek és amíg nem személyiségzavar, addig semmivel sem ördögibb személyiség másoknál.

2021. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
hát, akit én ismertem, az kimondottan ördögi volt, nyugi.
2021. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek ördögit. Majdnem az öngyilkosság szélére sodort a folyamatos mobbinggal, pedig nem párkapcsolat volt, csak egy pszichopata főnök.
2021. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
4. Köszönöm! Ezt jó volt olvasni. Másoknak tényleg elbűvőlő volt, és igen a férfiak nagyon bele tudtak esni. De ha már "megvoltál" neki mint ember és tudta a gyengeségeidet, akkor szépen tönkrevágott.
2021. ápr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Párkapcsolatban vagy egyéb kapcsolatokban?
2021. ápr. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
A szüleim kapcsolatában azért csak 16 év után történt meg a válás, (apám a nárcisztikus) mert anyukám hihetetlen toleráns volt vele végig, elviselte a dolgait és hát nem utolsó sorban szerette. Így nehéz volt az elszakadás, de valószínűleg hosszútávon teljesen megérte. Ja és igen, voltak a házasságuk alatt is utaló jelek, de akkor még nem voltunk tájékozottak a nárci-témában, így aligha vettük észre, és amit már mondtam, anyukám mindent elviselt tőle. Így utólag meg már átlátunk rajta és örülünk, hogy így alakult...
2021. ápr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!