Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz lelkileg...

Mennyire nehéz lelkileg végignézni egy holttest boncolását?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 16. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Csak egy pszichopata bírja.
2021. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez tőled függ. Az egyetemen rendszeresen van boncolás, de sokan ki is mennek elég hamar.

Én kicsiben kezdtem és miután sok más beavatkozást végignéztem pl. egyre nagyobb műtétek, utána nem volt olyan durva. Bár gyerek boncolását nem bírnám évek után sem.

2021. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Én írok végrendeletet majd az én testem atoltöztetni se merjék, nem hogy boncolni. Ezt fogom bele foglalni mindenképpen. Amilyen ruhába meghalok úgy nekem az jó. Ne merjenek variálni.
2021. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem aki tanul, az elvonatkoztat, es kizarja a tudatabol, hogy ez egy ember. Anatomiat tanul.

Aki minden borzalmat vegignez interneten, hogy kivancsian borzadjon, ott vannak gondok.

2021. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Mivel egy idegen emberről van szó, nem megterhelő lelkileg. Amikor gyógymasszőrnek tanultam, a csoportnak meg kellett néznie egy boncolást. Én azért mentem ki már az elején, mert rosszul lettem a szagtól, ami ott van.

Egy ismerősöm orvosin több boncolást is látott, neki csak az volt lelkileg nehéz, amikor csecsemőt boncoltak. Azt mondjuk én se bírnám végignézni, szerintem, hogy egy fiatalt vagy kisgyereket boncolnak, de egy öreg, az öreg. Ők meghalnak, ez az élet rendje.

2021. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Biosz szakon kezdtem az egyetemen. Néztem boncolást. A látvány maga nem volt durva, el lehetett ettől vonatkoztatni hogy az most egy ember, de a szagok nagyon kikészítettek. Nyilván nem egyből ember boncolásával kezdtük, hanem először békával, így haladtunk felfelé. Nem volt annyira durva, pedig nem vagyok pszichopata. Gyerek és csecsemő boncolás más, azt soha nem láttam és nem is szeretnék.
2021. ápr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Anatómia órán láttam több boncolást, hozzá lehet szokni. Egyszerűen el kell vonatkoztatni attól, hogy az a holttest valaha személy volt. Amikor boncolják, már nem személy.
2021. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenki a szagokat irja. A holttestnek van szaga vagy a ferőtlenítőnek?
2021. ápr. 18. 06:23
 9/9 Metionin ***** válasza:
100%
Mindkettőnek, a kettő együtt eléggé meg tudja viselni a gyomrot. A fertőtlenítő szaga szúr, a test szaga amikor felnyitják, hasonlít a kint felejtett húséhoz. Na ez a kettő keverve elég rossz, mi sosem ettünk anatómia előtt pedig alapvetően bírtuk a dolgot.
2021. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!