Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mentetted már meg valakinek...

Mentetted már meg valakinek az életét? Vagy mentették már meg a te életedet? Elmeséled, hogy történt?

Figyelt kérdés

Meghálálták nektek, vagy te megháláltad az illetőnek?

Kérlek, írjátok a végére a korotokat is :)



2021. ápr. 18. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer valaki feküdt a földön én meg azt hittem nem lélegzik (teszem hozzá megvizsgáltam) ezért elkezdtem a mellkas kompressziót mire felébredt és képen vágott. :D


Közben a mentő is értesítve lett feleslegesen.



Dehát ha meg tényleg baj van és ott hagyom akkor meg meghal.

2021. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A korom lemaradt.


Most 20 vagyok, akkor 16 voltam


(#1)

2021. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt róla szó. Megköszöntem többször is, mást nem tudtam tenni. A hivatásához is tartozott.
2021. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az esemény nagy nyomott hagyott bennem. Nagyon kicsi voltam, még óvodás. Anyám a helyi általános iskolában dolgozott, mikor a suli kirándulást szervezett egy pesti lovas eseményre. Mivel imádom mai napig a lovakat, anyám magával vitt. Cuki kisgyerek valómnak hála minden lány mamásat akart velem játszani és veszekedtek, hogy ki fogja meg a kezem. Nagyon örülök, hogy végül az a lány kerekedett felül a többin. Vártunk szép sorban az egyik zebra előtt, mi voltunk a csapat élén. Mikor zöldre váltott a lámpa én azonnal leléptem a járdáról. Nem láttam, hogy egy fekete autó a kreszt figyelmen kívül hagyva száguld át a piroson. Ha az a lány nem ránt vissza, engem elcsap. Akkor a sokk miatt valószínűleg nem sokat tudtam kinyögni, de attól még hihetetlen hálás vagyok neki a mai napig. Emlékszem, kicsiként egy darabig abban a tudatban éltem, hogy ő az én őrangyalom, aki lejött a Mennyországból vigyázni rám.

A másik esemény egy nyáron történt, akkor olyan 12 éves voltam. Van egy kisöcsém, aki 11 évvel fiatalabb nálam. Ketten fürdőztünk a kerti medencében, ő az úszógumijában játszott. A nagy pancsolásnak hála felborult és beleesett a vízbe. Emlékszem nagyon megijedtem, hiszen nagyapám azon a nyáron halt meg fulladásban (torkán akadt az étel). Kihúztam a medencéből, majd nem túl szakszerűen a hátát ütögetve kiköhögtettem vele a lenyelt vizet. Az ijedtségen kívül szerencsére nem lett baja.

17/l

2021. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy elesett emberen, részegen, vagy épp cukros emberen segítettem, az utóbbi hálás volt érte. Volt, hogy néninek segítettem az átkelésben, ő mondta, hogy Isten fizesse meg a tettemet, segíteni fog. F39
2021. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Metionin ***** válasza:
100%

Egyszer újraélesztettem egy lányt és lélegeztettem/kompresszióztam amíg a mentők kiértek. Később a szüleivel megkerestek de nagyon fura volt, zavarban voltam, nem számítottam rá. Csak álltam ott és kinyögtem valami olyasmit hogy örülök hogy minden rendben.

Illetve egyszer vonaton utaztam amikor segítettem egy fuldokló kisgyereken, na akkor kis híján megvert apuka, a kalauz szedte le rólam...azt hitte hogy bántani akarom a gyereket pedig Heimlich fogást csináltam és mondtam is hogy segíteni akarok amikor láttam hogy a gyerek már kékül, anyuka meg csak simogatja hogy köhögj kisfiam, apuka meg rezignáltam nyomkodja a telefont. És sokan csodálkoznak ha az ember meggondolja mielőtt elsősegélyt nyújt valakinek...

2021. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Lakotarsam kezdte meg az ujraélesztesemet, legzeskimaradas miatt :) előfordult 3x :) 30 f
2021. máj. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen pár. Nem tartom számon.

Ez ilyen karma dolog. Te segítesz valakin, valaki más segít rajtad,, így megy ez!

2021. aug. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Munkatársam, aki egyben lakótársam is volt, az éjszaka közepén dörömbölt az ajtómon. Azt mondta rosszul van, hívjak neki mentőt. Csavar a történetben, hogy ő nem magyar és nem is Magyarországon voltunk tehát az éjszaka közepén, kómasan, világomat nem tudva kellett mentőt hívnom angolul. Azt se tudtam mivan, merre vagyok fejjel. Lényeg a lényeg, hogy nem küldték mentőt mert hogy a tünetek alapján felesleges lett volna, vigyem be. Oké. Másik lakótársnak van kocsija, gondoltam majd ő beviszi. A nagy lófaxt. Úgy csinált mintha aludna, pedig tuti, hogy felébredt :) később össze is vesztünk ezen. .. szóval másik lakótárs kilőve, gondoltam akkor hívom a vállalkozót, akinek dolgozunk. Csávó közben majd megdöglik mellettem. A vállalkozó nem veszi fel. Oké akkor hívom a feleségét. Az se veszi fel..

Kicsit távolabb lakik tőlünk haverom faterja, nem tudtam a számát de van kocsija . Szóval az éjszaka közez felhívtam haveromat, adja meg a faterja számát.. hívom a fatert.. második próbálkozásra felveszi. Jön, elviszi a csávót kórházba + 150 eurót a kezükbe nyomtam, mert mikor a mentőt hívtam, azt mondták ennyiért látják el a palit. A pénzt később vissza kaptam, a vállalkozó sajnálkozott hogy nem vette fel a telefont blaa blaa blaa .

A történetnek itt nincs vége.

Jött hozzánk egy új srác, jóba lettem vele meg minden, épp, hogy csak nem szóltunk le egymást xD

Ketten 1 hűtőben voltunk, észrevettük, hogy random eltűnnek dolgaink... Egyszer neki konkrétan 2 ételhordónyi kajája tűnt el. Történethez tudni kell azt is, hogy mi éjszakai műszakban voltunk, a pali aki majd meghalt nappalosban.. igen.. xarrá lopta a kajánkat és később kiderült, hogy összesen 250 eurót is benyúlt tőlünk. Kamerával buktattuk le + hashajtó. Legszívesebben vissza mennék az időben, arra az éjszakára, ajtót nyitnék neki és pofán köpném. És még jópofizott, játszotta a szépet.. egész végig azt hittem, hogy az a srác lopott meg bennünket, aki akkor este nem nyitott ajtót, hogy elvigye a palit kórházba . Bocsánatot kértem tőle, a vén gcit kirugattuk a pcsába és most boldogság van :)


27F

2021. aug. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Építkezésen hatalmas ütést éreztem a hátamon, a nyakam úgy hátrabicsaklott, azt hittem kitörik, egy cigány segédmunkás rohant nekem teljes erejéből és lökött fel, elősször rettentő ideges lettem, de aztán felfogtam, hogy ott ahol álltam, egy raklap tégla hever ripityára törve, kb 16méter magasan leszakadt a daruról, én meg nem is tudtam, hogy ép a fejem felett daruzzák át, mert a hülye "munkavédelmi" sisaktól semmi perifériás látásom nem volt felfelé.
2021. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!