Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azért vagyok rossz tanuló...

Azért vagyok rossz tanuló mert szorongok, stresszelek az iskolában?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 21. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szerepet játszik benne, ja.
2021. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem lehet így konkrétan ráhúzni erre. Ki hogyan dolgozza fel a stresszt és a szorongást.


Valaki nagyon fél az iskolában ezért nem mert megszólalni, remeg a keze dolgozat közben.


Más pedig stresszel, szorong, fél az osztálytársaitól, de úgy küzdi le, hogy otthon annyit tanul, amennyit csak bír, így valamilyen szinten megküzd az osztállyal és jó tanulóként kiharcolja magának a dobogós helyet az iskolában (többiek nem bántják, stressz megszűnik).

2021. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%

Szerepet játszhat benne igen, de ez egyénfüggő. Egy osztálytársam orvosilag igazoltan depresszióban és neurózisban szenvedett, pszichiáterhez is járt, gyógyszert is szedett, és ő többször ismételt évet, mert egyszerűen se tanulni se odafigyelni nem bírt. Én "csak" szorongással küzdök, de az iskolai teljesítményemmel sose volt baj, mert én a legjobban attól szorongok, hogy nem vagyok elég jó.

Szóval szerepet játszhat a szorongás a rossz tanulmányi eredményben, de ez attól is függ, hogy a szorongás milyen fajtájú, milyen mértékű és mi az oka. Ha teheted keresd fel az iskolapszichológust, de itt egy oldal, ahol tanácsokat is kérhetsz szakemberektől ingyen. Sok sikert és jobbulást kívánok!


[link]

2021. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!