Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki miért nem oltat?

Ki miért nem oltat?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy az emberek vagy birkamód oltakoznak (sokszor elfogadnak olyan oltásokat is, amik az állapotuk alapján nem is javallottak, mert "az orvos jobban tudja"), vagy oltásellenes konteósok és nem tudnak józan érveket felhozni az oltással szemben. Van, akinek értelmes, szakmailag alátámasztott érvei vannak az oltás ellen?
2021. ápr. 23. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Jelenleg 20 éves vagyok és a jövőben szeretnék gyereket. Tartok tőle, hogy az oltásnak van olyan hosszútávú hatása, ami ezt vagy nem teszi majd lehetővé vagy megnehezíti, esetleg kárt okoz a leendő babának. Még egy beoltott sem élt 5-6 évet az oltással, hogy tapasztaljon hosszútávú változást, de ez is egyénfüggő. Lehet én lennék az a 0,002%, akinél valami problémát okozott.


Nem érzem szükségét, mert átestem már a víruson tünetmentesen. Egy menstruációt százszor rosszabbul élek meg. Igaz, hogy egészséges fiataloknál is okozhat komoly veszélyt a vírus, de magamra nézve én bízok a testemben eléggé. Ha a jövőben mégis lesz velem valami, az az én saram lesz.


Elmondani nem tudom, hogy mennyire undorító és hányingerkeltő a kormány kommunikációja (politikai állástól függetlenül) a témával kapcsolatban, és ez csak a maradék bizalmamat és hajlandóságomat veszi el. Szinte mindegyik 50 feletti ismerősöm nyugati vagy orosz vakcinát kért, de vagy kínait kapnak (amit még a kínai ismerőseim se szeretnének) vagy várhatnak több hónapot. Ha a szívbeteg nagypapámnak három hónapot kellett várnia, akkor nekem vajon mennyit kéne?

2021. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Aktívan babatervezési fázisban vagyunk. Tekintettel arra, hogy a kismamákat, szoptatós anyukákat és egyébként minden valamilyen okból érzékeny réteget csak egy-két típusú oltással oltják és igyekeztem alaposan utánajárni, én is ezek valamelyikét szeretném. Kivárom.

Viszont várhatom is, mert ugyan regisztráltam, még senki nem keresett oltás ügyben, így ez a legnagyobb érvem arra, hogy miért nem oltakozom. :D

2021. ápr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Erosebb vagyok a virusnal
2021. ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert covidos vagyok. Így is van elég dolga az immunrendszeremnek, nem hiányzik neki még az oltás is.


A kínait pedig semmiképpen nem adatom be, inkább dögöljek meg a vírustól.

2021. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Én azért nem oltatom magam, mert a "birkamód oltakozó" emberek miatt bízom benne, hogy annyian beoltják magukat, ha nekem már nem lesz erre szükségem, meglesz a szám. (átestem már rajta, egyelőre védett vagyok)

Mellesleg ezek a vakcinák olyan gyorsan lettek legyártva, nincsenek tesztelve, fogalmuk sincs, milyen mellékhatásokat okozhatnak, de már osztogatják, mint a cukrot. Én nem szeretném mindenféle szarral beoltatni magam azért, hogy pár hónapig védett legyek. Mellesleg ez a vírus is mutálódik már összevissza. Nem egy ember elkapta oltás után is. Akkor mi a francnak szennyezzem magam? 1x már legyőztem egyedül is.

2021. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Azzal még kiegészíteném, hogy a #5-öshöz hasonlóan én is remélem, hogy elegen oltatnak, akkor nekem nem kell. Igen-igen, ha mindenki így gondolkodna, akkor senki nem oltatná be magát, de láthatóan másokban megvan a hajlam.


Másrészt ha be vagyok oltva, akkor is elkaphatom és akkor is fertőzhetek. Akkor mégis mi értelme van a dolognak?

(#1-es voltam)

2021. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Én oltakoztam (mindegy miért), de tiszteletben tartom a nem oltakozók döntését is.

Szerintem nem kéne a 2 oldalnak támadnia egymast, főleg nem bírkáknak nevezi a másikat. Ez mindenki saját döntése.

2021. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Mert erős vagyok és mert nem leszek birka, és mert nem bízok az ilyen oltásokban:D
2021. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%
Hamarosan nyitnak a szolgáltatások. Ha megtudjátok, hogy oltási igazolással engednek csak be a menő helyekre, akkor lesz nektek rossz napotok xd
2021. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Csak a hülye nem látja, hogy a kormánypropaganda pont ez. Eléri, hogy egymásnak feszüljön a két csoport, ahelyett hogy nekik feszülne mindenki. És milyen okosan teszik mindezt... Csak körbe kell nézni a gyakoris ilyen típusú témáknál. :)

Nem a kormány a hibás, amiért emberi jogokat sértenek meg, a hülye oltás ellenesek a majmok... Nem, nem... az oltás pártiak a birkák. Ők meg röhögnek odafent a markukba.


Egyébként ha veszi a fáradtságot az ember és utána néz az mRNS technológiának, akkor viszonylag gyorsan rájön, hogy ez nem újdonság és én pl. a fentieken túl ezért is várok inkább erre.


Ha ez azt eredményezi, hogy még két hónapig nem ülhetek be egy étterembe, attól én nem leszek rövidebb. Sajnálom hogy nem tehetem, mert szívesen mennék már, de a gazdaság, a vállalkozók esnek el attól a pénztől, aminek az elköltésében megakadályoznak. Ez nekem a legkisebb probléma szerintem.

2021. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!