Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utálok prezentálni. Hogyan...

Utálok prezentálni. Hogyan csökkentsem az izgalmat?

Figyelt kérdés
Olyan szinten izgulok bármilyen bemutató előtt az egyetemen, hogy a napokkal a bemutatás előtt már aludni sem tudok rendesen. Amikor eljön a nap, egész nap rossz kedvem van, étvágyam sincs, volt, hogy a hányinger kerülgetet. Nem tudom, hogyan tudnám ezt leküzdeni... két hét múlva megint kell prezentáljak egy tantárgynál és már előre félek... Mindig ilyenek vannak a gondolataimban, hogy a többiek biztos röhögnek magukban, csak merik kimutatni, félek attól is, hogy ha valaki belekérdez valamibe és nem tudok válaszolni rá... egyszóval: káósz.. Mit tegyek?

2021. ápr. 26. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

írtam ki egy kérdést még délelőtt lol

mintha én írtam volna xd

2021. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nemcsak engem foglalkoztat ez :D ha tehetnék valamit, akkor eltörölném a prezentálást véglegesen ...
2021. ápr. 26. 22:01
 3/16 anonim ***** válasza:
34%

1. nyugtató

2. vannak ilyen klubbok ahol nyilvánosság előtt kell beszélni, ha sokat gyakorolsz vmit az elején lehet nehezen megy, de utána belejössz.

Ez nem humbuk, sajnos sok más út nincs.

2021. ápr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy fokkal jobb, mint beszédet tartani csak úgy. A perezentációt próbáld meg úgy csinálni, hogy ne kelljen folyamatosan beszélned, tudj egy kicsit fellélegezni. Ha humort vihetsz bele, az még jobb, segít oldani a feszültséget.
2021. ápr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Ha van egy hobbid, próbálj meg jobban belemélyülni a nehéz napokon. Vagy lehet valamilyen stresszoldó tevékenységet csinálni. Én például takarítani szoktam vizsgák előtt. Én ilyenkor még azt szoktam mondogatni magammal, hogy mit érek el azzal, ha napokkal előtte idegesítem magam ezzel?

És ez teljesen igaz is: mit érsz el azzal, ha a prezentálás előtti éjszaka nem alszol az idegességtől? Csak magaddal szúrsz ki, fáradtabb leszel, kevésbé tudsz majd válaszolni a kérdésekre.

Apropó kérdések: miért idegeskedsz rajta? Úgysem tudod, hogy milyen kérdéseket fognak majd feltenni, bőven elég lesz majd akkor idegeskedni ezeken.

Én ilyesmikre szoktam gondolni, mikor stresszhelyzetben vagyok :)

2021. ápr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindre ment a zöld pipa :D

Tudom, hülyeség izgulni a kérdések miatt előtte egy héttel, de amikor ott vagyok akkor is félek.. soha nem felejtem el, amikor az egyik csoportársam kérdett valamit, én meg nem is tudtam, hogy válaszoljak rá, inkább átirányítotam a tanárra, s ő kifejtette bővebben :D tök gáz az ilyen szituáció..

2021. ápr. 26. 22:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nálam, amugy nem vagyok visszahuzódó sőt kifejezetten extrovertált vagyok, de nincs olyan bő szókincsem meg annyira okos se vagyok és félek hogy valami hülyeséget mondok és mindenki rajtam fog nevetni. Itt is kell egy csomot prezentálni, utálom én is. De amit én csinálok és segit az az hogy most itt online felolvasom a prezentaciot amit kulon leirok egy papirra, úgysem tudják hogy olvasom+ prezi előtt megiszok két-három bátoritó felest:D
2021. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szóbeli vizsgáknál az volt a taktikám, hogy amikor kidolgoztam a húzott tételt, kidolgoztam a lehetséges keresztkérdéseket is, de azokat direkt nem mondtam el a tételhez. Szinte mindig bejött, hogy a tanár azokból tett fel egy keresztkérdést és én ilyenkor lazán tudtam válaszolni. Nem is nyaggattak sokat, volt olyan szigorlatom, amikor az első keresztkérdés után 5-öst kaptam, mást meg 5-10 plusz kérdéssel zaklattak. Viszont ha elmondtam volna a tételhez a lehetséges keresztérdéssel kapcsolatos információkat, akkor nyilván lett volna olyan része a tételnek, amit nem ismertem olyan mélységben és nagy eséllyel arra vonatkozott volna a keresztkérdés, mert az mindig arra vonatkozik, ami nem hangzott el és nem arra, ami elhangzott.

Tehát esetleg a prezentációból hagyd ki a lehetséges keresztérdésekre adott válaszokat, ne menj bele mélységében akkor se, ha a kisujjadban van és jó eséllyel abba fognak belekérdezni.

2021. ápr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy érzek én is. A túlélésre megyek. Sajnos tippem nagyon nincs, csak legyünk túl rajta. Én hétfőn tartok előadást, izgulok rendesen. Tervezek belerakni egy két három perces videót, hogy kicsit lenyugodhassak közben illetve próbálok belevinni olyan témát, amit szeretek, tudok róla plusz infokat.
2021. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd össze az anyagot, írd le hozzá szó szerint a szöveget, majd azt tanuld meg. Minden dián (ha diasorról van szó) legyenek meg a fogódzkozóid, azok a szavak/képek, amiről eszedbe jut miről akartál beszélni.

Nem egy profi technika, de ha online prezentáció lesz kamera nélkül, és nem fontos tárgyból, akkor olvashatod is a szöveget (gyakorold be a természetes hatású hangsúlyozást).

Értsd amiről beszélsz, inkább logikusan építsd fel, mint olyan kifejezésekkel és szófordulatokkal, amik amúgy soha nem jönnének a szádra. Elmagyarázni próbáld a prezentáció anyagát. Ha sima tantárgyi prezentációról van szó, akkor csak azért kérdeznek a szaktársaid, mert valamire kíváncsiak, nyugodtan válaszolj őszintén, nem baj, ha kevésbé összeszedett a válasz. Ha szakmai keresztkérdésről van szó (vizsgáztatás jellegű kérdés, vagy pl. államvizsga, verseny), akkor előre gondold át a lehetséges kérdéseket, és a válaszokat, amit adhatsz rá, minden egyéb esetben "ez a kérdés terjedelmi okokból miatt nem képezte a kutatás részét, későbbi továbbfejlesztés részeként vizsgálható".

Ne felejts el lélegezni, és azt se, hogy a többiek akkor hallják először, amit mondasz, szóval ne hadarj. Te ismered a hiányosságokat, de hidd el, ők nem arra fognak koncentrálni, ahhoz előbb össze, kell, hogy álljon a kép.

2021. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!