Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez a nagy testpozitivitás...

Ez a nagy testpozitivitás mozgalom nem inkább káros a nőkre nézve?

Figyelt kérdés

Miért akarják elfogadtatni az emberekkel, hogy a kövér a szép, hogy a hurkák egészségesek? Hogyan lehetne az?

Értem, sőt egyetértek azzal, hogy a kövér nőket nem kell lealázni, lefrusztrálni még jobban, mint amilyenek. De ne állítsuk már be normaként, mert könyörgöm, NEM szép a háj, és különösen nem egészséges. Ezektől a Cosmopolitan címlapoktól én pl. gutaütést kapok:


[link]


[link]


Nm bírom a Sóher Norbit, de ebben sajnos igaza volt. Aki kövér, TUD változtatni rajta, ez nem olyan, hogy törpenövésű vagy és olyan maradsz, bármit teszel. Akkor miért kell behazudni, hogy te jól vagy úgy, egészségtelenül, ahogy vagy? Különösen azt, hogy te szép vagy?



#body positivity #testpozitivitás
2021. máj. 2. 09:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Ezt én sem értem, de ez nagyon nem egészséges már :/
2021. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a videót, tetszeni fog:


[link]

2021. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ez is egy szélsőséges dologra adott szélsőséges válasz. A mozgalom tagjai kövérek voltak egész életükben és nyilván emiatt csesztették őket, meg kirekesztették a kortársaik, mert a gyerekek ilyenek. Aztán felnőtt korban is észrevették, hogy a kövérséget pont nem dicsőíteni szokták, plusz a 90-es és 2000-es években tényleg a kifejezetten sovány nőket mutogatták mindenhol, ez is nyilván idegeítő volt.


A lényeg, hogy szerintem a mozgalom tagjai az évtizedes bántásokra reagálva válaszolnak ezzel a szélsőséggel. A jelenlegi politikai környezet a virtue signalling-ból él, szóval még adják is a lovat a totális hülyeségeikre.

2021. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

Valamelyik nap cikkeztek arról, hogy a magyarok híztak karantén alatt. Így is Európa legelhízottabb országa vagyunk, és ez csak egyre rosszabb lesz.

És nem azért ennyire elhízott az ország, mert annyi hormonproblémás lenne.


Mindennek van határa. Azonban mindenki úgy él, ahogy akar. Nem is kell egészséges hosszú életet élni sok embernek. Ha valaki imád beteg lenni, ám legyen, az ő döntése.

2021. máj. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
Hú, már itt tartunk?? Le vagyok maradva ezek szerint. Nekem a teltebb nők tetszenek,semmi bajom nincs egy plusz tíz, tizenöt kilóval, örülök is neki, de ami a címlapfotón látható,ez a durván elhízott nő az nálam is kiveri a biztosítékot. Ebben hogy valaki így néz ki a világon semmi pozitív nincsen. Egészségtelen és visszataszító. Egy ilyen test már nagymértékben rontja az életminőséget. Egy ilyen nővel egy kirándulásra nem lehetne elmenni, mert lehet hogy megállna a szíve az erdei séta alatt,miközben vöröslő fejjel fuldokolna a kaptatón. A szex is milyen lehet egy ilyennel? Nem igaz hogy tetszik saját magának azokkal a konyhásnéni karokkal, tokával, sonkákkal. Hogy tud felszabadult lenni akkor az ágyban? Ahogy öregszik majd előjönnek nála a mozgásszervi, érrendszeri panaszok, cukorbetegség stb. Állandó ízületi fájdalmakkal hogy lehet boldogan élni? A full viszeres láb nem tudom hogy hogyan lesz szexi. Vagy ha majd levágják neki esetleg. Kövér nők mindig is voltak és lesznek is, ahogy kövér férfiak is.De ezt az állapotot népszerűsíteni nem hiba hanem inkább már a bűn kategória, aminek nagyon sokan meg fogják inni a levét.
2021. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
Én lány vagyok (nem kövér) de sosem hallottam még hogy kövérnek keni egészséges vonlna. Olvasok nőknek szóló cikkeket és azok sem azt mondják hogy a köbérség jó, hanem hogy nem csak egy tökéletes alakú, reggel is tökéletesen kinéző lány lehet szép.
2021. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

3: ja, csak az van, hogy ha kövér vagyok, akkor bármikor ott a lehetőség előttem, hogy átigazoljak az addig irigyelt ellenoldalra :)). Én is hízékony vagyok, állandó a küzdelmem a testsúllyal, hiába sportolok, covid alatt mégis most visszajött pár kg. Nem baj, amint nyitnak a termek húzok is vissza és ledolgozom, nem panaszkodok, meg csesztetem a társadalmat, hogy miért csak a szépek a sikeresek.

5: vannak teltebb nők is szépek, persze, nem is kevés, de akinek térde sincs már annyira dagadt, meg a tokája akkora mint a feje, azt ne nevezzük már szépnek basszus.

2021. máj. 2. 09:47
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Én valahol értem a dolgot. Persze ez egy jó nagy túlzás, de van benne logika. Az a lényeg, hogy az elhízottak, (vagy esetleg bárki más, aki nem néz ki tökéletesen) elég komoly pszichikai problémákat tudnak magukban kifejleszteni, ha állandóan azt hallják, hogy undorítóak. Sőt, nem is kell elhízottnak lenniük, elég, ha nem modellvékonyak. Egy kicsit labilisabb tizenévest -, sőt, ma már 10 éves kor alatt is jellemző - annyira frusztrálhat, hogy ő nem szupervékony, a címlapokon meg csak olyanok vannak, hogy súlyos anorexiába kergetheti ez a dolog. Ha látnak kövèreket is a címlapon, akkor talán helyreteszik magukban a dolgot.


Persze ez így túlzás, a kövérek nem szépek, nem egézségesek. De valamit tenni kell(ett) a médiából eddig áramló egészségtelenül vékony ideálok ellen. Igazából az lenne az ideális, ha a túl vékonyakat senki nem sztárolná, hanem mindenhol csak a normális, egézséges test lenne a menő, de ez úgyse fog megvalósulni.

2021. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
Azért tegyünk már különbséget kövér meg kövér között! Annyira bírom, amikor egy 70-80 kilós nőnél nyavalyogtok, hogy jájj de ágísssígtálán. Annak semmi baja. Egy 120 kilós, na igen, az már nem egészséges.
2021. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy a sok hozzátok hasonló buta, agyatlan ember is tudna változtatni, képezhetné magát, tanulhatna, pl. megtanulhatná az általános iskola alsó tagozatban elsajátítandó helyesírást. De nem, még nektek áll feljebb! Hát akkor kövér emberként hadd mondhassam én is azt, hogy szarok a pofátokba, ha én így érzem jól magam, akkor így érzem jól magam! Még mindig jobb kövérnek lenni, mint ilyen hülyének, mint ti!
2021. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!