Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány ismerősöd kapott oltást?...

Hány ismerősöd kapott oltást? És a vírust?

Figyelt kérdés
Most vagyunk túl az oltáson párommal,anyám is,kuzinomék és szülei,6 barátunk és szüleik is,aki nem akar oltást az párom hugáék,és párom kuzinja,mamája akarna,de 90 éves,féltjük őt. A vírust két barátunk kapta el(egy pár), és kuzinomék.pozitív teszt is volt,3 napig lázasak voltak,meg erőtlenek. Nálatok hogy volt?
2021. máj. 3. 06:07
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
26%
21.Oké.Ügyes vagy.
2021. máj. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
59%

A családban és baráti körben senki nem volt covidos, legalábbis bizonyítottan. A munkahelyen voltak páran, kb. a negyede elég rosszul viselte, hetekig tartó magas láz, a többieken enyhe tünetek jelentkeztek.


Családban baráti körben senki nem oltott, és nem is akar. Egyetlen barátnőm van, aki átesett a covidon, és várja, hogy oltakozhasson.


A munkahelyen két hónapja kapott oltást az első munkatárs, az összlétszám kb. 10 %-a kapott. Mostanában kezdenek egyre többen oltakozni, kb. 30 % körüli az arány már.

2021. máj. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
23%
Ja, ami lemaradt, hogy az oltott kollégák, meg gyerek osztálytársának oltott szülei közül legalább 60 %-ának komoly tünetei voltak oltás után.
2021. máj. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
28%
24, meg kb az összes csecsemőnek komoly tünetei vannak az összes oltás után, mégsem hisztizik a szülő.
2021. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
32%
24 akkor nézd meg milyen komoly tünetei vannak annak aki elkapja a vírust
2021. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
31%

Egy métert nem hisztiztem, jézusom, hogy nekem estél.

Nekem is van gyerekem, az oltások után mindig mondta az orvos, hogy az nem feltétlenül jelent rosszat, ha van tünet, sőt, azt jelzi, hogy megfelelően reagált a szervezet.


Hol bíráltam az oltást, kérlek világosíts fel! Én csak a kérdésre válaszoltam.

2021. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
63%

Fel nem foghatom, miért kell egymásnak esni. A kérdező csak feltett egy kérdést, nem bírálta egyik oldalt sem, csak kíváncsi, kinél milyen arányban vannak oltottak, oltatlanok, covidosak.


Ehhez képest a többség egymásnak esett. Ez egyszerűen elképesztő.


Miért nem lehet elfogadni, hogy van, aki kéri az oltást, van aki nem? Miért kell egyáltalán megmagyarázni egyik, vagy másik döntést? Kinek, mi köze hozzá? Az egészségi állapotunk személyes, legintimebb adatunk, nem mindenki szeretné a világ tudomására hozni.

Mindenki felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy kéri-e az oltás, vagy nem.

2021. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Sunshinedoll ***** válasza:
74%

Ismerősi körből elég sokan kapták el a vírust, nagynéném egész családja, a szomszéd egész családja, az egyik kollégám egész családja, ezeknek a fele kórházban is volt. Távolabbi ismerősi körben pedig még több, olyan is akad, aki meghalt.

Oltást a többség kapott, néhány rokon/ismerős van, aki nem kéri.

2021. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk a fideszbirkázás elég érdekes érv...életemben nem szavaztam a fideszre, mégis elfogadtam az oltást. Kicsit már elegem van, hogy évekig tanulok egy természettudományos szakon és megkapon hatalmas érvként, hogy fideszbirka, birka vagyok, mert oltatok. Meg agymosott.
2021. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
60%

"Miért nem lehet elfogadni, hogy van, aki kéri az oltást, van aki nem? Miért kell egyáltalán megmagyarázni egyik, vagy másik döntést? Kinek, mi köze hozzá? Az egészségi állapotunk személyes, legintimebb adatunk, nem mindenki szeretné a világ tudomására hozni."

Azért, mert ezek az áldatlan állapotok a lezárásokkal addig fognak tartani, amíg be nem oltatja magát elég ember. És nem azért, mert Orbán Viktor - akit amúgy utálok - ezt mondta, hanem azért, mert ha kevesen oltatnak, akkor magasak lesznek a fertőzési mutatók, és megint szívhatunk hónapokig.

Igen, az egészségi állapotod a személyes magánügyed. Nekem teljesen mindegy, elkapod-e vagy sem, meghalsz-e vagy sem, nem ismerlek. Viszont ha a gyerekeim azért nem játhatnak iskolába hónapokig, vagy ha a nagymamámat azért nem látogathatom meg egy éve az idősotthonban, mert a nem oltatók miatt nagyon magasak lesznek a számok, ahhoz igenis van közöm. Ha azért nem kapok rendes orvosi ellátást a kórházban, mert mindenki az oltásellenes covidosokkal van bent elfoglalva, akkor máris van közöm hozzá.

2021. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!