Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőtt fejjel hogyan tudnék...

Felnőtt fejjel hogyan tudnék elkezdeni angolt tanulni önállóan,nagyon minimális szintről?

Figyelt kérdés

2021. máj. 5. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én felnőttként úgy ugrottan neki egy nyelvvizsgának (fél év alatt, munka mellett készülve), hogy kivettem rengeteg könyvári könyvet, CD-t, hangoskönyvet, szótárat.


Nyelvtant magoltam, szótárfüzetet bifláztam.

Nagyon sok idegen nyelvű filmet néztem az adott nyelv feliratával.

Rengeteg youtube videót néztem mindenféle témában, ahol fiatal külföldiek beszéltek (akcentus miatt jó volt).

Rap-et hallgattam. Hát mit is mondjak, egy hadarós, darálós rap szövegnél nincs nehezebb hallottszöveg-értés nyelvvizsgán xD

Nem volt segítségem, nem volt tanárom, nem beszéltem senkivel sem az adott nyelvet.

Elsőre meglett a TELC nyevvizsgám.


Persze, ez a legnehezebb út, de ha egyedül tanulsz, még mindig ott van az online nyelvórák, online nyevtanári konzultációk, vagy rengeteg fórum van, ahol beszélgethetsz veled egykorú külföldi emberekkel.

Én nagyon aszociális vagyok, nem éltem ilyen lehetőségekkel, de biztos hasznos, mert sokan dícsérik. :)


Ezen kívül ott vannak a különféle nyelviskolák, de azokról sajnos csak rosszatt hallottam :(

Akármilyen jó a marketingjük, ahány ismerősöm nyelvsuliba járt, mindenki csak szidja azokat. Hiába vállalnak nyelvvizsga-garanciát, mindig megtalálják a kiskaput. Vagy nem jól oktatják, rossz a tanár stb.

2021. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvkonyv mellett ujsagcikkek forditasa, rengeteg szotarazas eloszor. Kozben kiderul, mely szavak ternek vissza es hasznalatosak, mely szavakat nem hasznalnad talan sosem. Kesobb szotarozas nelkuli megertes, es filmek nezese. De az izzadsagos szotarazas egy fontos alap. Lesz egy passziv szokincs is, amirol nem is tudod, hogy tudod, de kesobb be fog ugrani.
2021. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Doulingo, rosetta stone. Ezzel a kettővel simán lehet alap szinten tanulgatni, utána filmek, sorozatok nézése angol nyelven felirattal.


Én igy simán megtanultam úgy angolul, hogy elbeszélgetek másokkal munkahelyen. Nem tökéletesen, de mindent megértetünk egymással.

Sajnos a német már fele ennyire sem megy igy.

2021. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fél év alatt? Vajon én mit csinálok rosszul? :(
2021. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Első nagyon ügyes vagy ! :) Le a kalappal.

Kedves Kérdező ! Egy jó magántanár aranyat ér . Én németesként vágtam neki az angolnak sokáig önállóan tanultam aztán tanárral és érezhető a változás üteme. Ha megengedheted találj tanárt, aki vezet az úton .

2021. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen kétségtelenül nagyon ügyes! De valaki elmondhatná,hogy tényleg lehet fél év alatt munka mellett nyelvvizsgaig jutni, vagy azért volt már némi nyelvismeret előtte? Mert nem mindegy. Szerintem ez ritka.
2021. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Attól függ, hallás/beszéd, vagy írás/olvasás a cél. Szerintem ne a magolásnak és a ne a nyelvtannak feszülj neki, hanem egyszerű rajzfilmeket nézz angolul most még. Lehet angol hang, magyar felirat, vagy magyar szinkron, angol felirat. De a legjobb mindkét változatnál, ha keresel magyar és angol feliratokat is hozzá.
2021. máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!